رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۶ | کد خبر : 31838
 • انگلیسی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند/ کامرون کناره‌گیری می‌کند/ ارزش پوند به پائین‌ترین حد در ۳۰ سال رسید

  به گزارش وعده صادق ، همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه (دیروز)‌ برگزار و شمارش آراء از ساعت ۱۰ شب آغاز و تا صبح روز جمعه ادامه خواهد داشت.

  آخرین اخبار مربوط به نتیجه همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا به شرح زیر است:

  سربازان بازنشسته ارتش بریتانیا در شعبه اخذ رای لندن

  رای ۵۴ درصدی انگلیسی ها به ماندن در اتحادیه اروپا

  نظرسنجی موسسه ایپسوس موری نشان می دهد ۵۴ درصد مردم انگلیس (۸ درصد بیشتر از مخالفان) به ماندن در اتحادیه اروپا رای داده اند.

  فایننشال تایمز: نتایج اولیه حاکی از تصمیم برای خروج است

  روزنامه فایننشال تایمز نوشت، شمارش آراء تا کنون نشان داده است، کمپین خروج تا کنون پیشتاز است. نتیجه شمارش آراء تا کنون در برخی نواحی نشان داد رای به خروج به مراتب بیشتر از رای به ماندن است.

  این روزنامه ادامه داد، نتایج اولیه همه‌پرسی منجر به افت ناگهانی ارزش پوند شده است.

  انگلیس رای به خروج و ایرلند شمالی رای به ماندن داد

  بی بی سی همچنین گزارش داد، تا کنون شمارش آراء در انگلیس حاکی از پیشتازی کمپین خروج اما در ایرلند شمالی حاکی از رای به ماندن است. مشارکت مردم در انگلیس ۷۱ درصد و در ایرلند شمالی ۶۱ درصد بوده است.

  رای قاطع مردم جبل الطارق به ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا

  خبرگزاری رویترز به نقل از مرکز شمارش آرا انگلیس گزارش داد: ۹۵.۸ درصد از مردم جبل الطارق به ماندن این کشور در اتحادیه اروپا رای دادند.

  ولز خواستار خروج و اسکاتلند خواستار ماندن

  شبکه خبری بی بی سی گزارش داد، نتایج اولیه اسکاتلند نشان داده است کمپین ماندن پیش است. بیش از ۶۰ درصد شرکت کنندگان رای به ماندن و کمتر از ۴۰ درصد رای به خروج داده اند. مشارکت مردم ۶۸ درصد در اسکاتلند بوده است.

  همچنین آراء شمارش شده در ولز نشان داد تا کنون کمپین خروج پیش افتاده است. مشارکت مردم ولز حدود ۷۰ درصد و تاکنون معلوم شده است بیش از ۵۰ درصد رای به خروج دادند.

   

  شروع شمارش برگه های رای از حوزه های رای گیری در گلاسکو، اسکاتلند،۲۳ ژوئن ۲۰۱۶(رویترز)

  ساندرلند به «خروج» از اتحادیه اروپا رأی داد

  روزنامه تلگراف نوشت: نتایج اولیه همه پرسی انگلیس در خصوص ماندن یا خروج این کشور از اتحادیه اروپا، برای طرفداران «ماندن» مأیوس کننده بود.

   ۶۱.۳ درصد از رأی دهندگان در شهر «ساندرلند» به «خروج» انگلیس از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند. این درحالیست که گزینه «ماندن» در این اتحادیه، تنها ۳۸.۷ درصد از آراء را به خود اختصاص داد که این خبر بدی برای طرفداران «ماندن» انگلیس در اتحادیه اروپاست.

  طبق پیش بینی ها انتظار می رفت که در ساندرلند،‌ تنها ۵۳.۶ درصد به «خروج» و ۴۶.۴ درصد به «ماندن» رأی مثبت دهند.

  بنا به اظهارات «کریس هانرتی» صاحبنظر سیاسی، در ساندرلند هرچقدر که رقابت میان دو اردوگاه نزدیکتر باشد،‌ برای طرفداران «ماندن» وضعیت بهتری را می توان انتظار داشت؛ اما اختلاف آراء (۶۱ به ۳۹) برای طرفداران «ماندن» مأیوس کننده است.

  نتایج آراء در نیوکاسل نیز بسیار غافلگیر کننده بود. طبق پیش بینی بانک «جِی. پی. مورگان» انتظار می رفت که حامیان «ماندن» ۶۶.۸ درصد از آراء را به خود اختصاص دهند؛ اما در عمل،‌ تنها ۵۰.۷ درصد به «ماندن» رأی مثبت دادند. حامیان «خروج» نیز ۴۹.۳ درصد از آراء را کسب کردند.

  گفتنی است که شهرهای نیوکاسل و ساندرلند نخستین مناطق در انگلیس بودند که نتایج آراء آنها اعلام شد. نتایج آراء این دو شهر که اغلب ساکنان آنها حامی حزب کارگر هستند،‌ نشان می دهد که این حزب تا چه حد در جلب حمایت از گزینه «ماندن» انگلیس در اتحادیه اروپا موفق عمل کرده است.

  یک چهارم آراء شمارش شده حاکی از پیشتازی کمپین ماندن است

  روزنامه تلگراف اعلام کرد بیش از ۲۳ درصد آراء مأخوذه تا کنون شمارش شده که در نیتجه آن کمپین ماندن تا کنون بیش از ۵۰ درصد و کمپین خروج ۴۹ درصد آراء را از آن خود کرده اند. پیش از این نتایج اولی پیشتازیه کمپین خروج را نشان داده بود.

  بر همین اساس دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، به احتمال خیلی زیاد صبح جمعه و در پی اعلام نتیجه همه‌پرسی سخنرانی خواهد کرد. محل این سخنرانی هم به احتمال زیاد بیرون اقامتگاه رسمی نخست‌وزیر خواهد بود.

  وی در قدم بعدی روز دوشنبه، یا در صورت تقاضای نمایندگان برای برگزاری جلسه فوق‌العاده در روز جمعه یا شنبه، به پارلمان خواهد رفت تا در آن‌جا هم صحبت کند.

  کامرون بارها اعلام کرده که حتی در صورت شکست در همه‌پرسی هم از مقام خود استعفا نخواهد داد؛ او خواهان ادامه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا است. اما انتظار عمومی این است که در صورتی که مردم بریتانیا پیشنهاد نخست وزیر مبنی بر ادامه عضویت را نادیده بگیرند، وی از این فرصت برای اعلام خروج خود از قدرت استفاده کند.

  نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که حتی اگر بریتانیا به خروج رای دهد این تصمیم بلافاصله عملی نخواهد شد و بریتانیا در این مرحله همچنان عضو اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند. اما روند خروج شروع می‌شود.

  با وجود این، برخی نظرسنجی‌ها که  در بیرون حوزه‌های اخذ رای صورت گرفته، از پیشتازی بسیار اندک حامیان ماندن در اتحادیه اروپا حکایت دارد.

  وزیر اول اسکاتلند: مردم ما خواستار ماندن در اتحادیه اروپا هستند

  «نیکولا استرجون» رهبر کنونی حزب ملی اسکاتلند و وزیر اول این کشور با توجه به اعلام نتایج گفت این کشور خواستار ماندن در اتحادیه اروپاست و رای مردم نشان از این خواسته است بنابراین فعلا منتظر اعلام نتیجه نهایی خواهند بود.

  وی بارها هشدار داده بود که در صورت رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، همه‌پرسی دوم استقلال اسکاتلند از بریتانیا برگزار خواهد شد.

  احتمال برگزاری همه‌پرسی اتحاد ایرلند شمالی و ایرلند

  گاردین خبر داد، جنبش «شین فین» که قدیمى ترین حزب فعال ایرلندى به شمار مى آید، با اشاره به مخالفت ایرلندى ها با خروج از اتحادیه اروپا، برگزارى همه پرسى براى تشکیل ایرلند متحد و حذف مرز بین ایرلند و ایرلند شمالى را خواستار شد.

  رای قاطع اسکاتلند و ایرلند شمالی ماندن، ولز رای به خروج داد

  شمارش آراء در اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز به اتمام رسیده و اعلام شده است. گاردین خبر داد، مردم ایرلند شمالی رای به ماندن در اتحادیه اروپا دادند. به نوشته این روزنامه مردم ایرلند شمالی با مشارکت ۶۲ درصدی خواستار ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا شدند.

  همچنین بی بی سی گزارش داد، آراء کل اسکاتلند شمارش شده و نشان از آن است که این کشور نیر رای به ماندن در اتحادیه اروپا داده است. مشارکت مردم اسکاتلند در این همه پرسی ۶۷ درصد بود. و اما ولز رای به خروج داد و مشارکت مردم ولز ۷۱ درصد بود. نتایج انگلیس هنوز کامل اعلام نشده است.

  همه‌پرسی دوم جدایی اسکاتلند از بریتانیا قریب الوقوع است

  بعد از آنکه نتیجه شمارش بیش از ۷۳ درصد آراء حاکی از پیشتازی کمپین خروج است، «الکس سالموند» رهبر پیشین حزب ملی اسکاتلند و از سیاسیون ارشد گفت به محض آغاز مذاکرات کامرون با اتحادیه اروپا برای خروج، همه‌پرسی دیگری برای خروج اسکاتلند از بریتانیا برگزار خواهد شد.

  کامرون و کوربین موقعیتشان را از دست می‌دهند

  «سایمون دانک زوک» از اعضای حزب کارگر به روزنامه تلگراف گفت که رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا به برکناری «دیوید کامرون» نخست وزیر و رهبر حزب محافظه کار و «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر منجر خواهد شد. کامرون و کوربین هر دو در کمپین ماندن در اتحادیه اروپا هستند.

  همچنین برخی سیاسیون از پایان کار «جورج آزبورن» وزیر خزانه داری بریتانیا خبر دادند. آزبورن در کنار کامرون همواره بر ماندن در اتحادیه اروپا تاکید و نسبت به ضررهای اقتصادی خروج هشدار داده بود.

  رسانه‌ها: بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد

  شبکه اسکای نیوز در تازه ترین پیش بینی از نتیجه قطعی همه پرسی اعلام کرد، با وجود کسب ۵۲ درصد آراء و پیشتازی کمپین خروج، بریتانیا رای به خروج از اتحادیه اروپا می دهد.

  همچنین شبکه‌های «بی بی سی» و «آی تی وی» نتیجه نهایی همه پرسی را، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می‌دانند. از سوی دیگر روزنامه تلگراف با پیوستن به این شبکه‌های تلویزیونی اعلام کرد «بریتانیا، رای به خروج از اتحادیه اروپا داد.»

  در صورت رای به خروج، کامرون باید استعفا دهد

  روزنامه تلگراف نوشت، «هیلاری بن» وزیر خارجه دولت سایه بریتانیا گفت در صورت رای مردم به برگزیت (رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا) «دیوید کامرون» نخست وزیر این کشور باید استعفا دهد. وی افزود کامرون خودش وعده برگزاری این همه پرسی را داده بود و در صورت خروج دیگر نخواهد توانست به عنوان نخست وزیر بریتانیا باقی بماند. کامرون خواستار ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپاست.

  کمپین خروج پیشتاز است

  اعلام نتایج سایت بی بی سی نشان می دهد، تا کنون کمپین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا آراء بیشتری را از آن خود کرده است. نتایج کل بریتانیا تا کنون نشان می دهد رقابت بسیار نزدیکی میان کمپین خروج و ماندن در جریان است. کمپین ماندن بیش از ۴۸ درصد وکمپین خروج بیش از ۵۱ درصد آراء را تا کنون از آن خود کرده اند.

  خروج انگلستان از اتحادیه اروپا قطعی شد

  با پایان شمارش آرا، رسما اعلام شد که برتیانیایی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا رأی داده‌اند. بر اساس اعلام مراکز شمارش رأی، حامیان خروج از اتحادیه با اختلاف بیش از یک میلیون رأی، پیروز شده‌اند.

   

  اشتاین‌مایر: امروز روزی تلخ برای اروپا است

  فرانک والتر اشتاین‌مایر وزیر خارجه آلمان که پیش از این کشورش تلاش زیادی کرده بود تا انگلیسی‌ها را از خروج از اتحادیه اروپا منصرف کند، از تصمیم مردم انگلستان ابراز تأسف کرد.

  وی گفت که امروز «روزی تلخ برای اروپا و بریتانیا است.»

  پاریس: اتحادیه اروپا باید اعتماد مردم را احیا کند

  «ژان مارک آیرو» وزیر خارجه فرانسه رأی انگلستان به خروج از اتحادیه اروپا را «مایه تأسف» توصیف کرد و گفت این اتحادیه باید اعتماد مردم به خود را جلب کند.

  وی گفت: «برای پادشاهی متحد متأسفم. اروپا به حیات خود ادامه می‌دهد، اما باید عکس‌العمل نشان داده و اعتماد مردم را به خود جلب کند. این یک ضرورت فوری است.»

  پرواز قیمت طلا و سقوط ارزش پوند

  پایگاه بلومبرگ نوشته است که همزمان با اعلام نتایج همه‌پرسی انگلستان، قیمت طلا در بازارهای جهانی به بالاترین حد در دو سال گذشته رسیده است.

  همزمان قیمت پوند انگلستان در برابر دلار با سقوطی بی‌سابقه به پائین‌ترین سطح از سال ۱۹۸۵ رسیده است.

  شاخص بورس در آمریکا و انگلستان هم به صورت جمعی سقوط کرده‌اند. آژانس اعتبارسنجی اس اند پی اعلام کرد که در پی تصمیم انگلیسی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا، این آژانس احتمالا رتبه اعتباری بریتانیا را کاهش خواهد داد. رتبه انگلستان در حال حاضر AAA است که بالاترین سطح اعتماد سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید.

   

  کامرون کناره‌گیری نمی‌کند

  فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلستان اعلام کرد با وجود درخواست‌ها برای کناره‌گیری دیوید کامرون از نخست‌وزیری، او همچنان در قدرت خواهد ماند.

  وی گفت که انگلستان باید باثبات و آرام بماند و به همین جهت کامرون تصمیمی برای کناره‌گیری از قدرت ندارد.

  از آنجا که پیشنهاد برگزاری همه‌پرسی را اولین بار شخص کامرون مطرح کرد، بسیاری وی را مسئول اصلی نتایج امروز می‌دانند و خواستار کناره‌گیری او هستند.

  در نظرسنجی آنلاین روزنامه تلگراف بیش از ۶۰% مخاطبان گفته‌اند که کامرون باید همین حالا از قدرت کنار برود.

  دویچه وله امروز نوشته بود که با شکست کامرون در همه‌پرسی، احتمال دارد که او کناره‌گیری کرده و بوریس جانسون چهره محبوب حزب محافظه‌کار و شهردار سابق لندن که کمپین خروج را رهبری می‌کرد، جایگزین وی شود.

  درخواست برگزاری همه‌پرسی در فرانسه و هلند

  احزاب راستگرا در چندین کشور از جمله فرانسه و هلند از دولت خواسته‌اند همه‌پرسی‌هایی مشابه همه‌پرسی انگلستان برگزاری کند.

  مارین لو پن رهبر حزب جبهه ملی فرانسه با اشاره به نتایج همه‌پرسی انگلستان، تصمیم انگلیسی‌ها را یک پیروزی توصیف کرده و از دولت فرانسوا اولاند خواسته ادامه عضویت در اتحادیه اروپا را به رأی عمومی بگذارد.

  گرت ویلدرز رهبر حزب ضد مهاجرت هلند هم گفت که این کشور نیز باید برای خروج از اتحادیه اروپا همه‌پرسی برگزار کند.

  نتایج نهایی همه‌پرسی

  کمیته اجرایی برگزاری همه‌پرسی رسما اعلام کرد که همه‌پرسی به رأی به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا منجر شده است.

  جزئیات آرای همه‌پرسی به این شرح است:

  مجموع آرا: ۳۳,۵۷۷,۳۴۲
  خروج: ۱۷,۴۱۰,۷۴۲ (۵۱٫۹%)
  ابقا: ۱۶,۱۴۱,۲۴۱ (۴۸٫۱)

  با این رأی فرآیندی پیچیده و دستکم دو ساله برای خروج انگلستان آغاز می‌شود. انگلستان اولین کشوری است که تصمیم به خروج از اتحادیه اروپا گرفته و به همین دلیل ابهامات زیادی در ساز و کار اجرایی این فرآیند وجود دارد.

  فاراژ: امیدوارم دیگر کشورها هم از این اتحادیه رو به مرگ خارج شوند

  نایجل فاراژ رهبر حزب استقلال انگلستان که از خروج این کشور از اتحادیه اروپا حمایت می‌کرد، این اتحادیه را «رو به مرگ» توصیف کرد و گفت امیدوار است دیگران هم از این اتحادیه خارج شوند.

  وی گفت: «امیدوارم این آغاز بر خروج سوئد، اتریش و حتی ایتالیا باشد. اتحادیه اروپا در حال شکست خوردن است، اتحادیه اروپا رو به مرگ است.»

  فاراژ افزود: «امیدوارم که ما آخرین کشوری نباشیم که از اتحادیه اروپا خارج می‌شود. این گام نخست است و اروپا باید به مجموعه‌ای از کشورهای مستقل بدل شود.»

  کامرون از نخست‌وزیری کنار می‌رود

  دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلستان پس از شکست در همه‌پرسی، اعلام کرد که به زودی از این سمت کناره‌گیری می‌کند.

  وی که خود اولین بار ایده همه‌پرسی را مطرح کرد، در ماه‌های اخیر تلاش زیادی برای متقاعد کردن مردم به ماندن در اتحادیه انجام داد.

  نخست‌وزیر انگلستان بعد از مشخص شدن نتایج در نطقی از برابر ساختمان شماره ۱۰، گفت به زودی از این سمت کناره‌گیری می‌کند، چراکه انگلستان به «رهبری جدید» نیاز دارد.

  وی گفت در هفته‌‌های آینده مذاکره برای ترک اتحادیه را آغاز می‌کند، اما ظرف سه ماه آینده باید نخست‌وزیر جدیدی قدرت را به دست بگیرد.

  به گفته کامرون، روز شنبه هیئت دولت انگلستان برای تعیین تکلیف مسیر پیش رو، تشکیل جلسه می‌دهد.

  از بوریس جانسون شهردار سابق لندن که جنبش خروج از اتحادیه را رهبری می‌کرد و از محبوبیت بالایی برخوردار است، به عنوان گزینه جایگزینی کامرون یاد شده است.

  کوربین: نتایج همه‌پرسی نشانه خشم مردم بود

  رهبر حزب کارگر انگلستان که از مخالفان خروج از اتحادیه بود، نتایج همه‌پرسی را نشانگر خشم مردم این کشور از عملکرد دولت‌ها دانست.

  وی گفت که این نتایج نشان می‌دهد «بریتانیایی‌ها تا چه حد از اینکه دولت‌ها یکی پس از دیگری آن‌ها را به حاشیه رانده‌اند، خشمگین هستند.»

  سیلی به پروژه اروپایی

  «شارل میشل» نخست‌وزیر بلژیک خواستار نشست ویژه‌ کشورهای اروپایی در ماه آینده شد. وی گفت: «نتیجه این همه پرسی سیلی به پروژه اروپایی بود و من می‌خواهم کنفرانسی در زمینه همکاری‌های ما در ماه جولای برگزار شود.»

  میشل افزود: «ما باید اولویت‌های خود را تعریف کنیم و آینده‌ای جدید برای اروپا تدوین کنیم. هدف از این اقدام باید ابتکارهایی با توجه به دیجتالی شدن اروپا باشد تا امنیت اتحادیه اقتصادی و مالی از داخل و خارج تامین شود.»

  رنتسی: اتحادیه اروپا باید اصلاح شود

  «ماتئو رنتسی» نخست‌وزیر ایتالیا امروز پس از اعلام نتیجه همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و رای مثبت مردم این کشور به چنین طرحی از اتحادیه اروپا خواست تا مسیر خود را تغییر دهد.

  وی در پیامی در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: «ما باید تغییر ایجاد کنیم تا به سمت انسانیت و عدالت بیشتر برویم./مشرق

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار