رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴ | کد خبر : 31842
 • بى بى سى: مردم انگلستان به خروج از اتحادیه اروپا رأى دادند

  به گزارش وعده صادق

  همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه (دیروز)‌ برگزار و شمارش آراء از ساعت ۱۰ شب آغاز و تا صبح روز جمعه ادامه خواهد داشت.

   

  همه‌پرسی دوم جدایی اسکاتلند از بریتانیا قریب الوقوع است

  بعد از آنکه نتیجه شمارش بیش از ۷۳ درصد آراء حاکی از پیشتازی کمپین خروج است، «الکس سالموند» رهبر پیشین حزب ملی اسکاتلند و از سیاسیون ارشد گفت به محض آغاز مذاکرات کامرون با اتحادیه اروپا برای خروج، همه‌پرسی دیگری برای خروج اسکاتلند از بریتانیا برگزار خواهد شد.

   

  کامرون و کوربین موقعیتشان را از دست می‌دهند

  «سایمون دانک زوک» از اعضای حزب کارگر به روزنامه تلگراف گفت که رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا به برکناری «دیوید کامرون» نخست وزیر و رهبر حزب محافظه کار و «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر منجر خواهد شد. کامرون و کوربین هر دو در کمپین ماندن در اتحادیه اروپا هستند.

   

  همچنین برخی سیاسیون از پایان کار «جورج آزبورن» وزیر خزانه داری بریتانیا خبر دادند. آزبورن در کنار کامرون همواره بر ماندن در اتحادیه اروپا تاکید و نسبت به ضررهای اقتصادی خروج هشدار داده بود.

   

  رسانه‌ها: بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد

  شبکه اسکای نیوز در تازه ترین پیش بینی از نتیجه قطعی همه پرسی اعلام کرد، با وجود کسب ۵۲ درصد آراء و پیشتازی کمپین خروج، بریتانیا رای به خروج از اتحادیه اروپا می دهد.

   

  همچنین شبکه‌های «بی بی سی» و «آی تی وی» نتیجه نهایی همه پرسی را، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می‌دانند. از سوی دیگر روزنامه تلگراف با پیوستن به این شبکه‌های تلویزیونی اعلام کرد «بریتانیا، رای به خروج از اتحادیه اروپا داد.»

   

  در صورت رای به خروج، کامرون باید استعفا دهد

  روزنامه تلگراف نوشت، «هیلاری بن» وزیر خارجه دولت سایه بریتانیا گفت در صورت رای مردم به برگزیت (رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا) «دیوید کامرون» نخست وزیر این کشور باید استعفا دهد. وی افزود کامرون خودش وعده برگزاری این همه پرسی را داده بود و در صورت خروج دیگر نخواهد توانست به عنوان نخست وزیر بریتانیا باقی بماند. کامرون خواستار ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپاست.

   

  کمپین خروج پیشتاز است

  اعلام نتایج سایت بی بی سی نشان می دهد، تا کنون کمپین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا آراء بیشتری را از آن خود کرده است. نتایج کل بریتانیا تا کنون نشان می دهد رقابت بسیار نزدیکی میان کمپین خروج و ماندن در جریان است. کمپین ماندن بیش از ۴۸ درصد وکمپین خروج بیش از ۵۱ درصد آراء را تا کنون از آن خود کرده اند.

   

   

  یک چهارم آراء شمارش شده حاکی از پیشتازی کمپین ماندن است

  روزنامه تلگراف اعلام کرد بیش از ۲۳ درصد آراء مأخوذه تا کنون شمارش شده که در نتیجه آن کمپین ماندن تا کنون بیش از ۵۰ درصد و کمپین خروج ۴۹ درصد آراء را از آن خود کرده اند. پیش از این نتایج اولیه پیشتازی کمپین خروج را نشان داده بود.

   

  انگلیس رای به خروج و ایرلند شمالی رای به ماندن داد

  بی بی سی همچنین گزارش داد، تا کنون شمارش آراء در انگلیس حاکی از پیشتازی کمپین خروج اما در ایرلند شمالی حاکی از رای به ماندن است. مشارکت مردم در انگلیس ۷۱ درصد و در ایرلند شمالی ۶۱ درصد بوده است.

   

  ولز خواستار خروج و اسکاتلند خواستار ماندن

  شبکه خبری بی بی سی گزارش داد، نتایج اولیه اسکاتلند نشان داده است کمپین ماندن پیش است. بیش از ۶۰ درصد شرکت کنندگان رای به ماندن و کمتر از ۴۰ درصد رای به خروج داده اند. مشارکت مردم ۶۸ درصد در اسکاتلند بوده است.

   

  همچنین آراء شمارش شده در ولز نشان داد تا کنون کمپین خروج پیش افتاده است. مشارکت مردم ولز حدود ۷۰ درصد و تاکنون معلوم شده است بیش از ۵۰ درصد رای به خروج دادند.

   

  فایننشال تایمز: نتایج اولیه حاکی از تصمیم برای خروج است

  روزنامه فایننشال تایمز نوشت، شمارش آراء تا کنون نشان داده است، کمپین خروج تا کنون پیشتاز است. نتیجه شمارش آراء تا کنون در برخی نواحی نشان داد رای به خروج به مراتب بیشتر از رای به ماندن است.

   

  این روزنامه ادامه داد، نتایج اولیه همه‌پرسی منجر به افت ناگهانی ارزش پوند شده است و ارزش پوند در برابر دلار ۱۱ درصد سقوط کرد.

  انتهای پیام

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار