رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۳ | کد خبر : 32232
 • مدیر مرکز مطالعات جنوب عراق :

  روز قدس یکی از افتخارات متعدد انقلاب اسلامی و امام‌خمینی (ره) است

  علی رمضان الاوسی

  به گزارش وعده صادق، ماه رمضان سال ۱۳۵۸ خورشیدی بود که  امام خمینی، در پیامی، آخرین جمعه ماه رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند. از آن پس، همه ساله در آخرین جمعه ماه رمضان، مردم با شعارهای «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر امریکا»، «امریکا عدوّالله» و «اسرائیل عدوّالله»، خواستار رهایی بیت المقدس از چنگال نظام صهیونیستی می شوند و با حضور پرشور خویش، حمایت خود را از مردم فلسطین و مبارزات آنان تا آزادی قدس شریف را اعلام می‌کنند. این روز را نه تنها ملت ایران بلکه مردم بسیاری از کشورهای مسلمان دیگر و حتی دیگر کشورها پاس می‌دارند.

  “علی رمضان الأوسی” استاد دانشگاه لندن و مدیر مرکز مطالعات جنوب عراق درباره روز جهانی قدس صحبت کرد.

  وی در این مصاحبه گفت: در حقیقت روز جهانی قدس کلیدی برای بازگرداندن تکاپو به موضوع فلسطین است این در حالی است که برخی کشور های خائن مسیر ارتباط با رژیم صهیونیستی و مبارزه با محور مقاومت را در پیش گرفتند.

  این استاد دانشگاه لندن اضافه کرد: در روز جهانی قدس که به ابتکار امام خمینی (رحمه الله علیه) بوده فعالیت ها در راستای بزرگ داشت روز قدس در بسیاری از کشورها برگزار می شود و در این روز نخستین دغدغه مسلمانان که آزادی قدس شریف است بار دیگر در افکار عمومی نمود پیدا می کند این در حالی است که برخی ها تمایل دارند که موضوع فلسطین و قدس به طور کامل فراموش شود و آن را از ذهن‌ها محو کنند اما روز جهانی قدس باعث شده است که موضوع فلسطین همچنان در ذهن ها باقی بماند.

  وی اضافه کرد: در بسیاری از کشورها از جمله در انگلیس علاوه بر نمایشگاه های عکس، همایش ها و سخنرانی ها، در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان راهپیمایی به مناسبت روز قدس برگزار می گردد. این راهپییمایی ها در بسیاری از پایتخت های کشورهای اروپایی برگزار میشود در این راهپیایی مسلمانان چه سنی و چه شیعه با زبان روزه راهپیمایی می کنند در این راهپیمایی حتی غیر مسلمانان از جمله مسیحی ها هم شرکت می کنند چون آنها با ظلم صهیونسیت ها علیه مردم فلسطین مخالف هستند بنابراین ما به تمامی مسلمانان و غیر مسلمانان توصیه می کنیم که در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند همچنین توصیه می کنیم که فعالیت های روز قدس تنها به راهپیمایی محدود نشود و فعالیت های رسانه ای و تبلیغاتی در این روز نیز می تواند موثر باشد.

  علی رمضان الاوسی در پایان گفت: روز قدس یکی از افتخارات متعدد انقلاب اسلامی ایران به شمار می آید و افتخار این روز نیز به نام موسس جمهوری اسلامی ایران یعنی امام خمینی (رحمه الله علیه) است.

   

   

  تسنیم

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار