• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۴ | کد خبر : 32238
 • بزرگترین بحران سیاسی در اروپا پس از شوک خروج انگلیس :

  نخست وزیر موقت اسپانیا:امیدوارم بتوانم ظرف یک ماه دولت ائتلافی خود را تشکیل دهم

  تحلیلگران گفته اند :با این که اقتصاد اسپانیا به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه یورو تا کنون از عواقب بحران اقتصادی مصون بوده است اما این شرایط نمی تواند ادامه پیدا کند.

  به گزارش وعده صادق به نقل از رویترز ؛ماریانو راخوی نخست وزیر موقت اسپانیا بعد از این که حزب محافظ کار متبوعش در انتخابات پایان هفته گذشته صندلی های زیادی را به دست آورد گفت : امیدوارم بتوانم ظرف یک ماه دولت ائتلافی خود را تشکیل دهم.

  وی همچنین اذعان نمود ک ما مجبوریم برای رسیدن به یک دولت فراگیر تلاش کنیم چون بدون آن شرایط بسیار دشواری را پیش رو خواهیم داشت. راخوی همچنین مدعی شد که او یک ائتلاف با دشمن دیرینه خود ، حزب سوسیالیست را در دستور کارش قرار خواهد داد و از بقیه گروه ها مثل حزب شهروند که در انتخابات چهارم شد نیز استقبال می کند.

  این دومین بار است که رای دهندگان اسپانیایی طی شش ماه مجلسی را انتخاب میکنند که هیچ گروهی در آن اکثریت را به دست نمی آورد. این را می توان بزرگترین بحران سیاسی در اروپا پس از شوک خروج انگلیس از این اتحادیه به حساب آورد.

  تحلیلگران گفته اند :با این که اقتصاد اسپانیا به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه یورو تا کنون از عواقب بحران اقتصادی مصون بوده است اما این شرایط نمی تواند ادامه پیدا کند.

  بانک بارکلیز هم بیان کرد یک دو لت اقلیت نمی تواند تغییرات اساسی را پشت سر بگذارد و در مقابل یک دولت فراگیر نیازمند حمایتی است که از یک مجلس چند قطبی بعید به نظر می رسد. به نظر ما این انفعال می بواند  به اهداف توسعه اقتصادی اسپانیا در میان مدت اسیب برساند. به علاوه یک دو لت اقلیتی نمیتواند مشکلات دوره چهار ساله را تحمل کند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار