رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲ | کد خبر : 32386
 • لاریجانی :

  سیاستهای ایران تغییر نمی‌کند/صهیونیستها همیشه برای منطقه دردسر بوده‌اند

  علی لاریجانی

  به گزارش وعده صادق، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه دیدار جمعی از فعالین قدس در جمع خبرنگاران در سخنانی با اشاره به اهمیت روز قدس امسال، گفت: روز قدس، روزی است که کل مسلمانان یک انرژی مضاعفی را ایجاد و نسبت به مظلومیت فلسطین اقدام می‌کنند.

  وی با بیان اینکه روز قدس روز روشنگری و روزی است که مردم با آمدنشان به صحنه تاثیر بسزایی در آینده مردم فلسطین می‌گذارند افزود: نباید مردم حس کنند که تظاهرات و راهپیمایی تاثیری ندارد. راهپیمایی مردم در روز قدس نشاندهنده یک عزم و اراده قوی ملتها برای حل مشکلات فلسطین است.

  رئیس مجلس با ابراز تاسف از اینکه موضوع فلسطین در سالهای اخیر دچار چالشهایی شده است، اظهار کرد: بحران‌زدگی کشورهای اسلامی باعث شده که جایگاه مسئله فلسطین تضعیف شود و رژیم صهیونیستی نیز از این فضا برای تنفس استفاده کند، از طرفی هم برخی رفتارهای نادرست کشورهای اسلامی در برگزاری مسابقه برای ایجاد ارتباط با رژیم صهیونیستی بر اهمیت موضوع فلسطین تاثیر گذاشته، البته قبلا این ارتباطات پنهانی بود اما به تازگی علنی شده است.

  لاریجانی افزود: ارتباط برخی کشورها با رژیم صهیونیستی این گستاخی را برای این رژیم ایجاد کرده است، بر همین اساس نگرانی برای آینده فلسطین بیشتر شده است و اینجاست که نقش ملتها و حضورشان در صحنه می‌تواند شرایط را تغییر دهد.

  وی گفت: راهپیمایی روز قدس می‌تواند یک آگاهی جدیدی در بین مسلمانان ایجاد کند تا رژیم صهیونیستی تصور نکند که با این رفتارها و یا برخی از طرحهایی که به عنوان طرحهای جدید صلح مطرح است، سر و ته موضوع فلسطین را جمع کند و اینطور نخواهد بود.

  رئیس مجلس موضوع فلسطین را یک موضوع اساسی دانست و تصریح کرد: اهمیت موضوع فلسطین تا اندازه‌ای است که مردم این کشور سرزمینشان را می‌خواهند که این حقشان است و باید این حق استیفا شود.

  لاریجانی وجود رژیم صهیونیستی را باعث دردسر همیشگی برای منطقه دانست و گفت: لذا این موضوع اساسی حضور مردم در راهپیمایی روز قدس است که می‌تواند تاثیرگذار باشد.

  وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا با تغییر معاونتی در وزارت امور خارجه، تغییری در سیاستها و استراتژیهای جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایجاد می‌شود یا خیر، تاکید کرد: سیاستهای خارجی جمهوری اسلامی ایران نشات گرفته و منبعث از متن قانون اساسی است که با تغییر دولتها نیز تغییری نمی‌کند چه برسد به اینکه چند معاونت تغییر کند، بنابراین سیاستهای استراتژیک جمهوری اسلامی با تغییر معاونتها در وزارت خارجه تغییری نمی‌کند.

   

   

   

   

  تسنیم

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار