• تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۱ | کد خبر : 32402
 • سیاست خارجی کلینتون چگونه خواهد بود؟

  حامی برجام اما بیشتر متمایل به گزینه نظامی؟

  یک پایگاه انگلیسی درباره سیاست خارجی هیلاری کلینتون در صورت ریاست جمهوری نوشت که او هرچند حامی برجام است اما برخلاف باراک اوباما، او تمایل بیشتری به گزینه نظامی دارد.

  به گزارش وعده صادق ؛ پایگاه «میدل ایست مانیتور» در یادداشتی این سوال را مطرح می‌کند: «سیاست خارجی هیلاری(کلینتون) چه شکلی خواهد بود».

  در این مطلب با سه خصیصه سیاست خاورمیانه‌ای «رئیس‌جمهور کلینتون» ارزیابی شده است:

  « ۱- جدایی و خارج شدن از سیاست‌های دولت اوباما در قبال درگیری‌های منطقه و تمایل بیشتر برای توسل به گزینه نظامی جهت دستیابی به اهداف آمریکا

  ۲- تداوم موفقیت‌های دیپلماتیک دولت اوباما(به ویژه حفظ توافق هسته‌ای ایران)

  ۳- تلاش برای احیای روابط دوستانه‌تر بین آمریکا و اسرائیل»

  در گزارش این پایگاه خبری تحلیلی با اشاره به حمایت هیلاری کلینتون از برجام آمده است: «البته مواضع او حاکی از آن است که از نظر وی به طور خاص سیاست گسترده‌تر مهار که از زمان انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ رویکرد آمریکا در قبال ایران بوده است، باید ادامه یابد».

  در این یادداشت تاکید شده که از نظر کلینتون توافق هسته‌ای تلاشی در جهت مهار ایران است و علی رغم برداشتن برخی از تحریم‌ها، آمریکا نباید تهران را قادر به اقدام علیه منافع واشنگتن در دیگر موضوعات منطقه سازد چرا که به گفته او «اصلا هیچ دلیلی برای اعتماد کردن به ایران وجود ندارد».

  میدل ایست مانیتور ضمن تاکید بر تعهد کلینتون به برجام ادامه داد: «خوب اگر قرار بر جنگ با ایران نیست، خوب این به معنای حرکت رئیس‌جمهور کلینتون به سمت صلح‌گرایی هم نخواهد بود. بسیاری این مساله را می‌دانند که نامزد(کنونی) دموکرات انتخابات، از موضع جنگ‌طلبانه‌تری در سیاست خارجی حمایت می‌کند»

  در پایان یادداشت می‌خوانیم: «او به عنوان وزیر خارجه در دولت اوباما، خواهان مداخله جویی سرسختانه‌تری در سوریه و مشوق جنگ در لیبی بود. علاوه بر این، کلینتون همچنین در سنای آمریکا در سال ۲۰۰۳ به جنگ عراق رای داد که همه اینها نشان می‌دهد او در صورت نشستن بر منصب ریاست جمهوری، تمایل بیشتری برای استفاده از گزینه نظامی خواهد داشت».

  به هر حال سخنرانی او شامل هشدارهایی برای ایران است، به خصوص این که او پیشنهاد داده که سیاست تحریم های گسترده تری که رویکرد اساسی آمریکا در برابر ایران بوده است ادامه پیدا کند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار