• تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۴ | کد خبر : 32473
 • خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

  زمانی که انگلیسی ها به خروجاز اتحادیه اروپا رأی دادند، ایران کشوری بود که خیلی سریع به این اتفاق اظهار خوش بینی نمود. هرچند اندکی از سران ایرانی در این باره به اظهار نظر پرداختند، اما عده ای حمایت و اشتیاق خود را نسبت به این نظر سنجی ابراز نمودند.

  به گزارش وعده صادق ؛ روزنامه واشنگتن پست در یادداشتی نوشت: زمانی که انگلیسی ها به خروجاز اتحادیه اروپا رأی دادند، ایران کشوری بود که خیلی سریع به این اتفاق اظهار خوش بینی نمود. هرچند اندکی از سران ایرانی در این باره به اظهار نظر پرداختند، اما عده ای حمایت و اشتیاق خود را نسبت به این نظر سنجی ابراز نمودند.

  من جمله معاون سیاسی دفتر ریاست جمهوری ایران این گونه در حساب توئیتر خود به این مسئله واکنش داد: ترک اتحادیه اروپا توسط انگلستان یک فرصت تاریخی برای ایران است. باید از این فرصت نهایت بهره را برد.وزیر امور خارجه ایران نیز در این باره گفت: جمهوری اسلامی ایران به رأی مردم انگلیس احترام می گذارد و معتقد است این خواست اکثریت مردم یک کشور است که می تواند سیاست خارجی آنها را مشخص کند.

  چرا ایران «برگزیت» [خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا] را یک پیروزی تلقی می کند؟

  برخی مقامات ایرانی انگلیس خارج از اتحادیه اروپا را به مثابه یک تغییر بزرگ ژئو پولتیک می بینند که ممکن است نفوذ ککشورشان را در جو سیاسی که به صورت تاریخی علیهشان بوده افزابش بدهد.

  قبل از انقلاب اسلام ایران با انگلستان و مابقی کشور های اروپایی روابط پیچیده و پر فراز و نشیبی داشته اند، مثلاً انگلستان در سال ۱۹۵۰ به مخالفت با ملی شدن صنعت نفت ایران پرداخت و نهایتاً با پشتیبانی آمریکا کودتایی ار علیه دولت مصدق که خواهان ملی شدن این صنعت بود ترتیب داد.ایرانیان هنوز این اقدام را به عنوان تهاجم مستقیم به استقلال و حاکمیت ملی خود می دانند و این عامل قوی سوء ظن مابین دُوَل ایران و انگلستان همچنان در یاد ها است. چنان که ای امر از سخنان معاون ستاد کل نیرو های مسلح ایران سردار مسعود جزایری پیداست. وی در مصاحبه ای بعد از برگزیت اعلام کرد : انگلیس باید بهای سالها استعمار و جنایت علیه بشریت را بپردازد.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  نویسندگان نسبت به افزایش کیفیت محتوا اهتمام جدی داشته باشند / فرم مطلوب می‌تواند سبب ماندگاری محتوا شود ورود سمن ها به عنوان مترجم اتباع خارجی در ایام اربعین ادامه پیشروی های ارتش عراق در محور جنوبی و شمال شرقی موصل تصاویر/صفحه نخست روزنامه‌‌های دوشنبه سوم آبان عجیب ترین هتل دنیا در کنار دره‌ای خطرناک+ عکس اشتون کارتر در اربیل/ آمریکا خواهان پایان عملیات موصل، پیش از پایان سال است تشکیل اجلاس بیداری اسلامی همزمان با آزادسازی موصل پیام پیروزی در سایه وحدت است جهانگیری: رفع موانع بانکی مهمترین پیش نیاز توسعه روابط اقتصادی ایران و مالزی است سیاست و مبنای کار دولت یازدهم، توسعه شبکه ریلی کشور است باهنر: صحبت های ابرقدرت هاعلیه هم در۴۰ سال گذشته تا به حد امروز تهدیدآمیز نبوده است سوابق کاری وزیر پیشنهادی رییس جمهور برای آموزش‌وپرورش درمان مفصل زانو با غضروف بینی "مشتری" به یک صورتک خندان تبدیل شد رئیس‌جمهور شوم، ایران نمی‌تواند آمریکائی‌ ها را بازداشت کند! موضع تند ولایتی علیه سعودی‌ها عکس/ لحظه شکار عقاب سلفی طارمی با دوستانش/مهدی ماهانی در امام زاده صالح/ موفقیت از نگاه مجید صالحی یورش صدها شهرک نشین صهیونیست به مسجد الاقصی به مناسبت اعیاد یهودی فیلم/ دکتر حسن عباسی هرجا هستیم آنجا مرکز عالم است تحقیر آقای خاص در خانه قدیمی‌اش/ چلسی به صدر جدول نزدیک شد