• تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۰ | کد خبر : 32485
 • به گزارش وعده صادق، سرهنگ کسری سیروسی  در جمع خبرنگاران درباره علل سقوط اتوبوس مسافربری که هفته گذشته در کیلومتر هفتم محور نی‌ریز – سیرجان در گردنه لای‌رز رخ داد، اظهار داشت: در بررسی علت سقوط اتوبوس حامل سربازان، ۵۰ درصد راننده به دلیل عدم کنترل، ۲۵ درصد راهداری و شهرداری نی‌ریز به علت عدم توجه به مقاوم نبودن معبر و ۲۵ درصد دیگر بر اثر سهل‌انگاری شرکت مسافربری کرمان اعلام ‌شده است.

  وی خاطرنشان کرد: اتوبوس مسافربری ابتدا از زاهدان به‌سوی کرمان و سپس در پادگان صفرپنج این شهر اقدام به سوار کردن مجدد چند سرباز می‌کند و به حرکت خود ادامه می‌دهد و به علت نداشتن سرعت مطمئنه، راننده مجبور می‌شود که ترمزهای پیاپی انجام دهد که ترمز کارایی خود را ازدست‌ داده و به گردنه سقوط می‌کند.

  رئیس پلیس‌راه شمال فارس تصریح کرد: در این حادثه ۱۹ سرنشین که ۱۳ سرباز پادگان صفرپنج کرمان بودند کشته، ۳۶ نفر مجروح و مصدوم، ۱۱ نفر به بخش آی.سی.یو منتقل می‌شوند.

  سیروسی بیان داشت: ظرفیت کامل اتوبوس مسافربری ۴۴ مسافر است که اتوبوس حامل سربازان ۵۵ مسافر را با خود حمل می‌کرده که این تخلف بوده است، همچنین اضافه‌بار و مسافر عامل دیگر این تصادف به شمار می‌رود.

  وی با اشاره به اینکه از ۲۱۳ نقطه حادثه‌خیز در استان فارس ۹ گردنه اصلی و هفت گردنه فرعی است، افزود: بیش از ۳۷ درصد تصادف‌ها بر اثر واژگونی اتوبوس مسافربری ناشی از خستگی، عدم کنترل، ناآشنا بودن به راه‌های مواصلاتی، سرعت غیرمطمئنه و غیرمجاز بوده است.

  رئیس پلیس‌راه شمال فارس گفت: بر اساس آخرین آمار در ۱۰۰ روز اخیر، ۱۶ درصد کاهش تصادف فوتی، جرحی و مصدومیت در استان فارس داشته‌ایم که با اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها شاهد استمرار این روند در این استان هستیم.


  خبرگزاری دانشجو

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار