رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۱ | کد خبر : 32553
 • انتقاد شدید آلمان از طرح کمیسیون اروپا

  به گزارش وعده صادق ،به نقل از هفته نامه “اشپیگل”، کمیسیون اتحادیه اروپا بر این مسئله تاکید دارد که قرارداد تجارت آزاد با کانادا موسوم به “ستا” نباید توسط پارلمان های ملی تصویب شود که این مسئله با انتقاد شدید “زیگمار گابریل”، معاون صدر اعظم آلمان روبرو شده است.

  وی این اعلان کمیسیون اروپایی را که قرارداد تجاری موسوم به ستا با کانادا بدون مشارکت پارلمان آلمان و دیگر پارلمان ها باید انجام شود را شدیدا رد کرده و گفت: اینکه حالا تصمیم بگیریم پارلمان های ملی در این توافق تجاری هیچ حرفی نزنند بسیار احمقانه است.

  وی این اقدام احمقانه را همچنین خطری برای قرارداد تجارت آزاد با آمریکا موسوم به “تی تی آی پی” دانسته و گفت: اگر کمیسیون اروپایی در قرارداد ستا این کار را انجام دهد تی تی آی پی می میرد. گابریل اعلام کرد: بدون رای گیری در پارلمان آلمان در این باره وی در شورای وزرای بازرگای اتحادیه اروپا دست خود را برای ستا بالا نمی آورد.

  رئیس کمیسیون اروپایی پیش از این نیز اعلام کرده بود که کمیسیون می خواهد توافق ستا را بر خلاف خواست کشورهای عضو این اتحادیه مانند آلمان و اتریش به عنوان یک قرارداد محض و ویژه اروپایی طبقه بندی کند. این تصمیم منجر به این می شود که دولت ها و پارلمان اروپایی در تصویب این توافق مشارکت داده شده و پارلمان های ملی کنار گذاشته شوند.

  با توجه به بحران اعتماد اتحادیه اروپا بعد از همه پرسی خروج انگلیس از این اتحادیه تاکید کمیسیون بر چنین تصمیمی قابل توجه است.

  صدر اعظم آلمان نیز خواستار ارجاع مسئله قرارداد تجارت آزاد با کانادا به پارلمان آلمان است. به اعتقاد وی دلایل خوبی وجود دارد که پارلمان های ملی به این مسئله بپردازند.

  اتریش نیز این تصمیم کمیسیون را برای اتحادیه اروپا و اعتبار آن هزینه بر دانسته و آن را رد کرد.

  همچنین پارلمان اروپا نیز به این تصمیم کمیسیون انتقاد وارد کرده است.

  رئیس فراکسیون سبزها در پارلمان آلمان نیز این تصمیم کمیسیون را توهینی به شهروندان اروپایی و پارلمان ها دانست.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار