رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۳ | کد خبر : 32562
 • روسیه خبر داد:

  افزایش تعداد نیروهای ناتو در نزدیکی مرز روسیه

  به گزارش وعده صادق، به نقل از اسپوتنیک، وزیر دفاع روسیه از افزایش حضور سنگین نیروهای ناتو در اروپای شرقی و مرزهای غربی کشورش خبر داد.

  بر اساس این گزارش، «سرگئی شوئیگو» گفت: تا کنون حدود ۳۰ جنگنده و ۱۲۰۰ قطعه ادوات نظامی دیگر در خاک اروپای شرقی مستقر شده و بیش از هزار نیروی نظامی از کشورهای غربی ناتو و آمریکا نیز (در این بخش) حضور دارند.

  وزیر دفاع روسیه همچنین اظهار کرد: افزایش حضور نظامی ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه پایه های امنیت استراتژیک در اروپا را برهم می زند و همچنین روسیه را به برداشتن گامهایی متقابل وادار می سازد.

  «شوئیگو» گفت: در پاسخ به چالش ها و تهدیدهای موجود در این زمینه، روسیه اقداماتی بازدارنده را در حوزه نظامی غربی (خاک) خود آغاز کرده است.

  گفتنی است درگیری لفظی میان مقام های روسیه و ناتو طی چند ماه اخیر و در پی اقدامات ناتو در نزدیک شدن به مرزهای غربی اروپا و استقرار سامانه های دفاع موشکی جدید خود در لهستان، به شدت بالا گرفته است.

  روسیه می گوید این اقدامات ناتو تهدیدی علیه امنیت ملی این کشور است و می تواند خطر بالقوه نظامی برای این کشور ایجاد کند. مساله ای که ناتو همواره آن را رد کرده و مدعی است که این سپر برای مبارزه احتمالی با کشورهایی مانند ایران که این سازمان آنها را شرور می خواند، در شرق اروپا مستقر شده است.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار