• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹ | کد خبر : 32631
 • سازمان انتقال خون استان تهران:

  تهرانی‌ها در شب‌های قدر حدود ۵ هزار واحد خون اهدا کردند

  به گزارش وعده صادق ، سازمان انتقال خون استان تهران اعلام کرد: ۵ هزار و ۱۶۰ شهروند تهرانی در شب‌های قدر ماه مبارک رمضان امسال با حضور در صف داوطلبان اهدای خون نشان دادند که مثل همیشه ایام و لحظه‌هایی که نیاز به انسانیت و ایثار باشد‏‏، می‌توان روی آنها حساب ویژه‌ای باز کرد.

  حاصل این حضور انسانی و آرمانی در ۸ مرکز اهدای خون پایتخت در شب‌های قدر، ثبت ۴ هزار و ۴۸۸  واحد خون اهدایی برای نجات جان بیماران نیازمند بود که خانم‌ها با سهم چهار درصدی و آقایان با نقش ۹۶ درصدی در این امر انسان‌دوستانه مشارکت داشتند.

  در این شب‌ها یک‌هزار و ۶۳۶ اهداکننده مستمر خون توانستند ۳۶ درصد از جامعه آماری اهداکنندگان خون شب‌های قدر پایتخت را تشکیل دهند و ۱۱ هزار و ۵۵ نفر با سهم ۲۵ درصدی از این مشارکت انسانی‏، برای اولین بار به خانواده بزرگ اهداکنندگان خون پیوستند و زندگی را با بیماران نیازمند به اشتراک گذاشتند.

  آمار تفکیکی میزان اهدای خون در لیالی قدر پایتخت این گونه است که در شب اول قدر‏، جمعه چهارم تیر ۱۳۹۵ تهرانی‌ها ۱۳۴۳ بار به یاری بیماران شتافتند، یکشنبه ششم تیر ۱۳۹۵ و در دومین شب قدر ۱۶۴۳ شهروند تهرانی نام خود را در بین اهداکنندگان لیله‌القدری امسال ثبت کردند و در آخرین شب قدر‏، ۱۵۰۲ نفر سه شنبه هشتم تیر ۱۳۹۵ خون اهدا کردند.

   

  فارس

   

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار