رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹ | کد خبر : 32654
 • دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارزکردستان:

  کشف انواع کالای قاچاق به ارزش بالغ بر ۵۶میلیاردتومان درکردستان

  به گزارش وعده صادق ، رضا میرزایی امروز پنج شنبه در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی استان که به مناسبت هفته مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سنندج برگزار شد، به بیان ارائه گزارشی از کشفیات کالاهای قاچاق در طول سال گذشته و سه ماهه ابتدای امسال پرداخت و گفت: بیشترین محموله های اقلام ممنوعه در سال ۹۳ از مرزهای رسمی کردستان وارد کشور شده بود که بعد از احصای آسیب ها و بررسی ها و اقدامات انجام شده در سال گذشته شاهد کاهش چشمگیری در در این رابطه بودیم.

  وی از جمله اقدامات انجام شده در راستای ممانعت از ورود اقلام ممنوعه به کشور را تقویت سیستم ایکس ری در مرزهای استان و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در ارتباط با مجازات حمل این کالاها به مردم ذکر کرد.

  وی ادامه داد:میزان کشفیاتی که در زمینه محموله های اقلام ممنوعه در طول سال گذشته و سه ماهه نخست امسال صورت گرفته است از آذربایجان غربی وارد کردستان شده بود.

  دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارزکردستان افزود: سال گذشته براساس سیاست ستادمرکزی ۷۰ درصد اقدامات در راستای پیشگیری و تنها ۳۰ درصد اقدام مقبله ای و سخت افزاری بوده است.

  میرزایی با بیان اینکه کشفیات مشروبات الکی در سال گذشته نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل آن ۸.۲۴ درصد کاهش داشت، بیان کرد: سال ۹۴، ۷۸ هزار و ۳۵۵ دستگاه تجهیزات دریافت از ماهواره، ۸۷۱ قبضه سلاح، ۴ هزارو ۴۸ قلم دارو و ۵ میلیون و ۴۱ هزارو ۷۰۹ لیتر سوخت و یک میلیون و ۴۸۴ هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی کشف و ضبط شد.

  وی ادامه داد: بیش از ۳۲ هزار و ۵۷۰ نخ سیگار، ۸ هزار و ۳۳۱ قطعه لوازم یدکی، ۱۷۷ هزار و ۷۵۲ دستگاه لوازم صتی و تصویری وخانگی، ۱۱۱ هزر و ۸۳۱ متر پارچه، ۹۴۰ کیلوگرم برنج، ۹ تن و ۲۳۲ کیلوگر چای، ۵۴۶ هزار و ۷۷۷ ثوب انواع البسه از دیگر کالاهای قاچاق کشف شده در سال گذشته است.

  وی با اعلام اینکه سال گذشته ۵۲ باند قاچاق کالا در استان متلاشی شد، اظهارداشت: ۵ هزار و ۱۳۵ متهم در حوزه قاچاق کالا و ارز هم در استان دستگیر شد.

  دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارزکردستان ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در سال گذشته را بالغ بر ۷۹ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: ۳ هزار و ۱۳۹ فقره پرونده هم در تعزیرات تشکیل شده است.

  میرزایی با بیان اینکه حداکثر چهار درصد کل کالاهای قاچاق کشف شده در سطح کشورمربوط به استان کردستان است، بیان کرد: در سال گذشته کردستان جزو استان های برتر کشور در حوزه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا به ویژه اقلام ممنوعه معرفی شد.

  وی به آمار کشفیات کالاهای قاچاق در سه ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: ۱۰ هزار و ۹۷۱ دستگاه انواع تجهیزات دریافت از ماهواره، ۸ هزار و ۵۹۹ دستگاه لوازم صوتی و تصویری، بیش از یک میلیون و ۴۳۷ هزار قلم دارو و ۳۱۶ هزار و ۷۵۸ لیتر سوخت در استان کشف و ضبط شده است.

  وی ادامه داد: ۲۷ میلیون و ۹۹۲ هزار نخ سیگار، ۷۸۱ دستگاه لوازم خانگی، ۲۴ هزر و ۸۳۸ متر پارچه، ۶۲ هزار و ۱۱۰ کیلوگرم برنج، ۵ هزار و ۵۱۶ کیلوگرم چای، ۲۰۰ هزار و ۲۲۵ ثوب البسه و ۳۳۳ هزار و ۵۶۲ قلم لوازم ارایشی وبهداشتی از دیگر کالاهای قاچاق کشف شده د سه ماهه نخست امسال است.

  دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارزکردستان بیان کرد: ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده درسه ماهه اخیر بالغ بر ۵۶ میلیاردو ۵۸۸ میلیون تومان بوده است.

  میرزایی اظهارداشت: درآمد حاصل از فروش کالاها و جرایم وصولی مربوط با قاچاق کالا و ارز وارد خزانه می شود.

  وی عنوان کرد: اخیرا محموله ای ۱۰۰ تنی به ارزش ۱۰ میلیارد تومان متشکل از کالاهایی هم چون چای، البسه، لوازم خانگی و آرایشی وبهداشتی در منطقه ای واقع در حدفاصل شهرستان مریوان و سقز کشف شده است.

  وی اظهارداشت: علاوه بر مورد مذکور محموله دیگری هم شامل ۳۶۲ دستگاه تلویزیون ال ای دی از یک انبار در شهرستان بانه به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کشف و صبط شده است.

  مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار