• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵ | کد خبر : 32691
 • به گزارش وعده صادق،: هیئت نیروهای الحشد الشعبی امروز پنجشنبه در بیانیه‌ای اظهارات تازه عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی درخصوص لزوم منحل کردن این نیروها را محکوم کرد و گفت: این اظهارات همه حد و مرزها را زیر پا گذاشته است.

  این هیئت از سازمان ملل خواست تا در برابر این اظهارات موضعگیری کند زیرا نیروهای الحشد الشعبی مهمترین نیروی نظامی در جهان هستند که با گروه تروریستی داعش می جنگند.

  در این بیانیه آمده است: عربستان به حمله مغرضانه و ظالمانه خود علیه نیروهای الحشد الشعبی گاهی از طریق سفیر مشکوکش در بغداد و گاهی از طریق مسئولان دیگرش ادامه می دهد و ماشین تبلیغاتی و پول سیاسی را برای ضربه زدن به نیروهای الحشد الشعبی و جانفشانی های این نیروها به خدمت گرفته است.

  این بیانیه افزود: گفته های دیروز عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی همه حد و مرزها را زیر پا گذاشت و چهره واقعی نظام سعودی را همزمان با پیروزیهای نیروهای الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی علیه تروریسم داعش در فلوجه را برملا کرد.

  این هیئت از سازمان ملل که اخیرا از نقش نیروهای الحشد الشعبی در آزادسازی شهر فلوجه ستایش کرد، خواست تا در برابر این حمله مغرضانه سعودیها علیه نیروهای الحشد الشعبی موضعگیری کند چرا که این نیروها مهمترین نیرویی هستند که با داعش در جهان می جنگند.

  هیئت نیروهای الحشد الشعبی در بیانیه خود همچنین از دستگاه دیپلماسی عراق را تا موضع قاطعی برای تکرار نشدن اهانت های عربستان به این نیروها بگیرد.

  احمد جمال سخنگوی وزارت خارجه عراق نیز امروز در واکنش به اظهارات مداخله‌جویانه وزیر خارجه سعودی درباره الحشد الشعبی در بیانیه ای گفت: برخی از اظهارات هرگز ما را از آزادسازی کامل همه شهرهای اشغال‌شده‌ عراق منحرف نخواهد کرد.

  این بیانیه افزود: الحشد الشعبی یک تشکل رسمی است که از  نیروهای داوطلب به‌نمایندگی از همه اقشار جامعه عراق تشکیل شده و بخشی از سیستم دفاع ملی است که تحت فرمان فرمانده کل نیروهای مسلح بوده و بودجه خود را از دولت تأمین می‌کند.

  فالح الفیاض رئیس هیئت نیروهای الحشد الشعبی به گفته‌های مداخله جویانه تازه وزیر خارجه سعودی به شدت واکنش نشان داد و تاکید کرد: مسئله الحشد الشعبی ربطی به عادل الجبیر ندارد و از دخالت در امور عراق دست بردارد.

   

   

   

  تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  راهپیمایی گسترده مردم بحرین در حمایت از شیخ «عیسی قاسم» بهینه سازی تجهیزات مخلوط کن واحد گندله سازی شرکت فولاد مبارکه عکس/ تسلط کامل نیروهای عراقی بر اوضاع امنیتی کرکوک بهترین نرم افزارها از نگاه کاربران/ لبخند این نوزاد نارس سوژه رسانه ها شد/ زندگی در فرکانس ماکروویوها رصد ناوگان جنگی روسیه در جریان عبور از کانال مانش در جنوب انگلیس فیلم/ فکرمیکنند ازامام علی باغیرت ترهستند_ شیعه های تقلبی نابودی داعش در گرو نابودی آل‌سعود است سازمان ملل: داعش از سپر انسانی در موصل استفاده میکند فساد صندوق ذخیره فرهنگیان از دلایل برکناری فانی/ نفوذ جریان دوم‌خرداد و اهداف انتخاباتی عامل تغییر وزرا بود شمخانی: تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه در سرازیری شکست قرار گرفته‌اند وزیری که همه هدفش فربه کردن پزشکان است! اگر ترمیم کابینه انتخاباتی نیست دولت وزرای پیرتر را برکنار کند/ کابینه روحانی توان کار جدی ندارد در تدارک انتقال مجروحان کرکوک به بیمارستانهای تهران هستیم صدیقی: پیوستن به جامعه جهانی ایران را به زمان قاجار و پهلوی می‌برد غول‌های خفته در کمین مردم کرمان/واقعیتی که دیده نمی‌شود پای خائن فرانسوی چشم‌آبی به کشور باز شد عکس/ کشف اسکناس‌ ۷۰۰ ساله داخل مجسمه بودا مجری تلویزیون در کنار دختر سردار سلیمانی+ اینستاپست حواشی بازی دیروزپرسپولیس اززبان پلیس اهواز آزادسازی موصل به خلافت قلابی داعش پایان می دهد/ ترکیه به خاک عراق چشم طمع دارد