• تاریخ انتشار: جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۲ | کد خبر : 32792
 • به گزارش وعده صادق ، سایت ساجده نوشت: ام البنین  ۳۲ سال سن دارد، او بی سواد است و بعد از دو ازدواج نا موفق به منزل پدری اش بر می گردد، در حالی که تنها درآمد منزل پدریش از راه کشاورزی و نگهداری چند گوسفند می گذرد ، تنها بر می گردد به خانه ای که ۹ سال است رنگ و بوی مادر در آن کمرنگ شده است ولی نامادری اش سعی بر این دارد تا جایگاه مادر را پر کند.

  دو برادر ناتنی اش که در سنین نوجوانی به سر می برند، با شیطنت هایشان دوست دارند تا طراوت خواهرشان برگردد، اما انگار تمام شادابی این دختر با ازدواج هایش بر باد رفته است.

  آنها در یکی از روستاهای اطراف بجنورد زندگی می کردند و آنجا که محیط کوچک باشد یک حرف به هزاران طریق به گوش می رسد، بارها از اطرافیان و همسایه ها شنید که او که دیگر یک زن مطلقه است و خرجش را دارد از راه فروش مواد مخدر تامین می کند، اما هیچ وقت ام البنین زیر بار نمی رفت.

  این حرف و حدیث ها  او را وا داشت که حالا که همه به چشم یک فروشنده مواد می نگرند پس چه ایرادی دارد آن را واقعی کند.

   تنها دارایی اش برای شروع این کار النگویی بود که با زحمت کار قالی بافی خریده بود. روزهای اول شروع کار خوب بود، چندبار مواد را به طور کامل فروخت و مجدد اقدام به خرید کرد البته این خوشی پایدار نبود و در حالی که تنها یک ماه از آغاز کارش می گذشت در تیرماه ۹۴ در حالی که ۳۱ سال سن داشت، ماموران وارد منزل شدند و دستبندی آهنین جلوی چشم پدر پیر و افتاده اش بر دستان دختر جا خوش کرد، و این در حالی بود که دختر روی نگاه بر چهره پدر نداشت و تنها اشک می ریخت.

  ام البنین در حالی که اشک می ریخت، گفت: زمانی که حکمم صادر شد انگار دنیا روی سرم خراب شد به خاطر ندانم کاری ام باید دوسال از عمرم را پشت میله ها می گذراندم . با اشتباهی که مرتکب شدم تمام زندگی ام را، جایگاه اجتماعی ام را به یک باره از دست دادم و آنگونه شدم که تخیلات ذهن مردم روستا بود، نه آنچه در ذات بودم.

  تاوان این مدت کوتاهی که در زندان سپری کردم، را علاوه بر آبرویی که رفت و جایگاهی که داشتم از دست دادم، به جز تنها دارایی که داشتم سه میلیون تومان هم قرض گرفتم و پرداخت کردم.

  از آروزهایش اینگونه گفت:  اگر من هم زندگی مناسبی داشتم و تعریفش از زندگی خوب پول نیست بلکه داشتن یک همسر خوب و فرزند داشتم دیگر شاید هیچ وقت اوضاع زندگیم به این روز نمی افتاد. تمامی مسیر زندگیم تحت تاثیر ازدواج های ناموفقی که داشتم قرار گرفت.

  نوروز ۹۵ چند روزی را برای مرخصی به منزل پدرش برگشت،  لحظه ی سال تحویل که مقام معظم رهبری پیام سال جدید را می خواندند با دیدن چهره اش، چشمانش پر از اشک شد و با خود زمزمه می کرد  ای کاش من هم در لیست افرادی که عفو می خورند قرار بگیرم.

  چند روزی را همراه خانواده عازم مشهد شدند، تنها دعایش در حرم آزادی او بود، در حال برگشت به بجنورد بودند که هم سلولی اش به گوشی او زنگ زد و گفت مورد عفو قرار گرفته ای و آزاد شد، دیگر در حال خود نبود اشک بر چشمانش روانه شد گویی هم چون پرنده ای است که از قفس آزاد شده است.

  همان مدت کوتاه حبس در زندان مسیر زندگی او را به کلی عوض کرد به طوری که دیگر آن اعتمادی که باید سایرین به او داشته باشند کمتر دیده می شود و آن جایگاه و احترامی که داشت به گونه ای بر باد رفته است .

  ام البنین در انتها گفت: در واقع درتمامی اشتباهات، خود شخص نقش دارد، چرا که خداوند قدرت تصمیم گیری برای ما گذاشته است واین ما هستیم که باید راه را انتخاب کنیم.

  و بعد از عفو،  دعایی جز سلامتی رهبر ندارم با هر بار دیدن تصویر رهبر در تلویزیون و عکس چشمانم پر از اشک می شود و خالصانه از ته دل دعا می کنم که هر چقدر از عمرمن مانده است بگیرد و به عمر رهبر اضافه کند.

   

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکس/ بازدید روحانی از کارخانه واگن پارس اراک سرعت ۸ برابری نسخه ۱۲۸ آیفون ۷ در مقابل نسخه ۳۲ گیگا بایتی آن نمایشگاه کتاب بلگراد با حضور ایران آغاز به کار کرد فیلم/ عصبانیت شبکه عربستانی ازمداحی جدیدمیثم مطیعی+فیلم مداحی تلاش شهید شهاب برای پخش اعلامیه های انقلاب پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در ۲۴ساعت گذشته ماجرای آمدن ارز به خود پردازها/ پرداخت صحت ندارد نویسندگان نسبت به افزایش کیفیت محتوا اهتمام جدی داشته باشند / فرم مطلوب می‌تواند سبب ماندگاری محتوا شود ورود سمن ها به عنوان مترجم اتباع خارجی در ایام اربعین ادامه پیشروی های ارتش عراق در محور جنوبی و شمال شرقی موصل تصاویر/صفحه نخست روزنامه‌‌های دوشنبه سوم آبان عجیب ترین هتل دنیا در کنار دره‌ای خطرناک+ عکس اشتون کارتر در اربیل/ آمریکا خواهان پایان عملیات موصل، پیش از پایان سال است تشکیل اجلاس بیداری اسلامی همزمان با آزادسازی موصل پیام پیروزی در سایه وحدت است جهانگیری: رفع موانع بانکی مهمترین پیش نیاز توسعه روابط اقتصادی ایران و مالزی است سیاست و مبنای کار دولت یازدهم، توسعه شبکه ریلی کشور است باهنر: صحبت های ابرقدرت هاعلیه هم در۴۰ سال گذشته تا به حد امروز تهدیدآمیز نبوده است سوابق کاری وزیر پیشنهادی رییس جمهور برای آموزش‌وپرورش درمان مفصل زانو با غضروف بینی "مشتری" به یک صورتک خندان تبدیل شد