• تاریخ انتشار: جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۳ | کد خبر : 32856
 • به گزارش وعده صادق به نقل از روزنامه «البناء» لبنان، یک باور گسترده وجود دارد که می‌گوید وضعیت جنگ سوریه در نبرد حلب مشخص  نخواهد شد. آمریکا و همپیمانان آن به ویژه ترکیه و عربستان اجازه نخواهند داد ارتش سوریه به طور کامل حلب و حومه آن را به زیر کنترل خود در آورد. زیرا آزادسازی حلب یعنی از بین رفتن طرح حمله به سوریه و تقسیم قدرت میان دولت سوریه و همپمانان آن یا میان آمریکا و همپیمان آن.

  اما در برابر، «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه در سخنرانی خود در افتتاحیه مجلس این کشور گفت: حلب گورستان طرح های «اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه خواهد بود. سید «حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله هم در این زمینه گفت نبرد حلب دفاع از سراسر سوریه، لبنان و عراق و حتی اردن در برابر گسترش تروریسم است. در سایه آنچه به خطوط قرمز آمریکا در حلب موسوم است و با توجه به تصمیم دولت سوریه و همپیمانان آن برای وارد شدن به جنگ سرنوشت ساز در این شهر این سوال مطرح است که نبرد حلب که اکنون در حومه این شهر و برخی از مناطق شرقی آن در جریان است به چه سرنوشتی دچار خواهد شد؟

  خیلی سخت است که پاسخ قطعی و سرنوشت سازی به این سوال داد. اما با توجه به برخی از نشانه ها می توان به این سوال پاسخ داد.

  این نشانه ها عبارتند از:

  ۱: دولت سوریه و همپیمانان آن در حلب و دیگر شهرها در برابر خطوط قرمز آمریکا سر تسلیم فرود نیاورده اند. زیرا سرفرود آوردن در برابر خط قرمزهای سوریه سبب می شود تا برخی امتیازها داده شود و این مساله تجزیه سوریه را به دنبال خواهد داشت. اگر نظام سوریه و همپیمانان آن در برابر خطوط قرمز آمریکا سرفرود می آوردند، جنگ به دراز نمی کشید.

  ۲:  دستکم در دوره دولت کنونی آمریکا احتمال رخ دادن جنگ مستقیم میان روسیه، سوریه و ایران با آمریکا و همپیمان اندک است. سرنوشت نبرد حلب در چند ماه باقی مانده از ریاست جمهوری «باراک اوباما» مشخص خواهد شد. اکنون نبرد در این منطقه راهبردی آغاز شده است.

  ۳: در این نبرد ترجیح داده می شود که محور کاستیلو زیر کنترل در آید و حلقه محاصره بر تروریست ها در مناطق شرقی حلب تنگ تر شود تا ارتش سوریه و همپیمانان آن بتوانند مناطق حومه جنوبی حلب را زیر کنترل خود در آورند. در این صورت می توان بار دیگر توافق آتش را اجرایی کرد تا همه طرف ها از دست زدن به گزینه های سخت به دور باشند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  مسکن مهرهای فاقد متقاضی در سراسر کشور به مددجویان واگذار می‌شود جهانگیری: باید بدون اغماض به تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان رسیدگی شود/ عادل‌آذر: از ۲۳ میلیارد حقوق نجومی تنها ۱۰ میلیارد برگشته است هیچ خطری همانند فساد نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی کند دکترین مقاومت ارزشمندترین سرمایه ماست/ ملت ایران جهت‌گیری ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی خود را با موضوعات فرعی تغییر نخواهد داد تولید پر فروش‌ترین داروی جهان در ایران مراسم استقبال رسمی روحانی از باقر عزت بگوویچ عکس/ بارش اولین برف پاییزی در اردبیل مجازات حبس و برخورد قاطع در انتظار ناپدری «ستایش» تبریک ورزشکاران به تیم ملی جوانان بسیاری از نمایندگان اصلاح‌طلب انگار در مجلس حضور ندارند آلودگی هوا موجب پرفشاری خون است سراب جهانی شدن استقبال رسمی روحانی از رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین مخالفت وزارت نیرو با واگذاری مسئولیت توزیع آب شهری به شهرداری‌ها در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل مصوبه،امضا نشده نقض شد/نرخ آژانس‌ها ۵۰درصد بالاتر از نرخ مصوب رئیس سازمان بورس : انتشار برون مرزی اوراق بدهی دولتی عکس/ سخنرانی سعید جلیلی در دانشگاه شهید رجایی زلزله ۴٫۹ ریشتری در خراسان رضوی هدیه ویژه موسسه چاتم هاوس به دکتر ظریف