رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۴ | کد خبر : 33050
 • یک دستگاه صنعتی توسط محقق شاهرودی ثبت اختراع بین المللی شد

  به گزارش وعده صادق،معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود ضمن اشاره به ثبت اختراع بین المللی یک دستگاه صنعتی توسط یکی از اساتید این دانشگاه گفت: دستگاه طراحی شده با روش هیدروفرمینگ ورقی قابلیت ساخت قطعات از جنس تیتانیوم در حالت متقارن و غیرمتقارن را دارد.

  صاحبعلی منافی افزود: روش هیدروفرمینگ به دلایل بسیاری در علم امروز مکانیک مورد توجه است که ازجمله می‌توان به امکان ساخت و تولید قطعات پیچیده و عدم محدودیت در شکل آن‌ها را اشاره کرد.

  وی اظهار کرد: این دستگاه توسط فریبرز فروهنده از اعضای هیئت علمی گروه مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در دانشگاه واراناسی (انستیتوتکنولوژی هند) و در دانشکده مکانیک آن نصب شده که در وزارت صنایع هندوستان ثبت اختراع شده است.

  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در مورد دیگر ویژگی‌های دستگاه مذکور نیز بیان کرد: این دستگاه با ارتفاع‌های مختلف و با پیچیدگی‌های بسیار، قابلیت تغییر شکل قالب و قطعه خروجی را دارد.

  منافی گفت: در این دستگاه از شکل دقیق قالب صرف نظر شده و به جای آن فضای مملو از روغن جایگزین شده که قطعه را به دور سمبه می‌فشارد و با روش کشش عمیق هیدرومکانیکی، عمل ساخت و تولید قطعه را انجام می‌دهد.

  وی افزود: تیتانیوم به دلیل نسبت بالای استحکام به وزن، مورد کاربرد در صنایع هوایی است ولی به دلیل خاصیت تردشدگی و نفوذ عوامل جوی در شکل دهی گرم، کار شکل دهی آن بسیار مشکل و پیچیده است که این دستگاه قادر به شکل دهی سرد، گرم و داغ بوده و قطعات تیتانیومی بدون هیچگونه مشکلی در این دستگاه فرم گرفته و آماده عرضه به صنعت می‌شود.

  مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار