• تاریخ انتشار: شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۷ | کد خبر : 33069
 • به گزارش وعده صادق،رضا توکلی ، با اشاره به مسئله فقر در دنیا گفت: متأسفانه مسئله فقر و فاصله طبقاتی در دنیا وضعیت بسیار نابسامانی دارد و  عواطف انسانی در بسیاری از موارد دچار یک سنگدلی شده است.

  وی ادامه داد: تفکر “فعلا دمی را عشق است”، یعنی تنها به فکر خود بودن و بی خبر بودن از همسایه  که همان روزمرگی زندگی” نام دارد، یکی از دلائل فقر در جوامع بشری است.

  این بازیگر سینما و تلویزیون گفت: جامعه‌ای که تشکر کردن را فراموش کند و ایمان و اعتقاد در آن کمرنگ شود، یقییناً به فقیرشدن سوق پیدا می کند و وقتی فقر بوجود بیاید به دنبال آن بزهکاری‌های اجتماعی مانند  دزدی، خلافکاری و اعتیاد ترویج خواهد شد.

  رضا توکلی ادامه داد: چند روز گذشته یکی از دوستان برای کاری به دنبال من آمده بود. وقتی آمد دیدم با یک اتومبیل بسیار گران قیمت منتظر من است، اتومبیلی که درهای آن از کنار همانند سفینه باز می‌شد، من به آن دوستم گفتم که کمی آن‌طرف تر از خانه ما برود تا من جلوی چشم همسایه ها سوار نشوم. وقتی سوار شدم دیدم نگاه‌های مردم به این اتومبیل بسیار عجیب و غریب است و حتی خیلی ها عکس می‌گرفتند، واقعیتش من خودم شرمنده شده بودم از این نگاه های مردم. باید پرسیده شود که چرا این همه فاصله طبقاتی وجود دارد و عده ای در حال فخر فروشی هستند.

  این بازیگر تلویزیون با اشاره به حقوق های نجومی برخی از مدیران در دوره فعلی گفت: نباید از این موضوع به سادگی عبور کنیم، چطور ممکن است یک فردی ۲۰۰ میلیون فیش حقوقی یک ماهش باشد، آن وقت در همین شرایط من فردی را سراغ دارم که با چندین سال خدمت رزمندگی در هشت سال دفاع مقدس و فداکاری برای کشور، بعد از یک وام لوازم خانگی برای جهیزیه دخترش، دریافتی فیش حقوقیش ۴۰۰ هزار تومان می‌شود.

  رضا توکلی افزود: در اوایل انقلاب یک سیاست گذاری در بین مسئولین و مردم بود که می‌گفت “ازکجا آورده‌ ای؟”، به نظر بنده باید با قاطعیت کامل همین سیاست “از کجا آورده‌ای؟”اتفاق بیفتد و به نظرم دولت و قوه قضائیه باید در اسرع وقت این افراد خاطی را به مردم معرفی کنند.”

  بازیگر سریال ماه رمضانی “برادر” با انتقاد از قیمت بالای بسیاری از دارو ها گفت: از اقای وزیر بهداشت درخواست دارم که فکری به حال بیمه داروها بکنند چرا که بسیاری از داروهای مورد نیاز هنوز بیمه نشده است و باید با قیمت بسیار بالا خریداری شود.  در کنار آن بسیاری از دارو های کم مصرف را بیمه کرده اند؛ من بسیاری از بیماران انسولینی و بیماران قلبی را سراغ دارم که توان تامین هزینه های درمانی را ندارند.

  رضا توکلی خطاب به مدیرانی که حقوق های نجومی دریافت می‌کنند گفت: من به عنوان یک هنرمند شرمنده می‌شوم وقتی می بینم که این همه سربازهای اسلام، این همه مدافعان حرم، برای دفاع از کشور مشغول خدمت و فداکاری هستند، آن وقت یک عده مسئول با همین حقوق های نجومی به جای خدمت رسانی در حال خوش گذاری هستند؛ آقای وزیر، آقای مسئول بیمه، اقای دکتر، واقعا چطور دلتان می‌اید که به فرض چند صباحی را خود و خانواده ات طعم پولداری را بچشند آن وقت آن کارگر بعد از سی سال باز هم هشتش گرو نُهِش باشد!

  این بازیگر سینما و تلویزیون گفت: تا کنون برای من سه مرتبه از شبکه های ماهواره ای خارج از کشور دعوتنامه فرستاده اند و حتی وقتی در خیابان های انگلیس برای کاری رفته بودم، خبرنگار شبکه ” من و تو” به دنبال من راه افتاده بود تا با من مصاحبه کند؛  من به آن خبرنگار گفتم: تو رو خدا دست از سر من بردارید من برای یک کاری آمده ام. این موقعیت ها برای بسیاری از هنرمندان پیش می آید که باید فضا را به سمتی پیش ببریم که دشمن از ان سوء استفاده نکند.

  وی گفت: بسیاری از مردم ما متدین هستند اما رفتار برخی از مسئولین باعث می‌شود تا دیدگاه بعضی از جوانان نسبت به دین تغییر کند. از مسئولین درخواست دارم که با ایمان مردم بازی نکنند و با معرفی افرادی که در این مملکت دزدی و جنایت می‌کنند، باعث شوند تا مردم به آنان اطمینان پیدا کنند.

  رضا توکلی ادامه داد: شاید اگر من جای مسئولین دولتی بودم برای مثال همین هزینه هایی که شاید امریکایی ها به ما بدهند را خرج زنان و کوکان بی سرپرست می‌کردم. و یا اینکه با صراحت اعلام می‌کردم که برای نمونه این هزینه های برگشت داده شده از دزدی های برخی از آقا زاده ها را به بازنشستگان ارتش که حقوقشان کم است هدیه می‌دادم.

   

   

   

  دانا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  چاووش‌اوغلو: ۳۰۰ هزار پناهجوی عراقی وارد ترکیه شده‌اند/ آیرو: جهان ترکیه را حمایت کند تیراندازی در اطراف سفارت ایران در آنکارا یک خبر رسانه ای است آغاز موج گرانی فرآورده‌های نفتی/ افزایش قیمت روغن موتور کلید خورد جنگنده های سوری مواضع تروریست ها را در حومه شمالی حمص بمباران کردند عکس/ مانور زلزله و اطفاء نشت گاز در همدان پست فارسی بالاک برای تشکر از علی کریمی + عکس روسیه: هیچ آتش بس جدیدی در سوریه مد نظر نیست برخی از سخنرانی دانشجویان انقلابی در نماز جمعه ناراحتند اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد/ امام انقلاب کرد تا دروغ و تهمت از جامعه برچیده شود هرگونه افزایش حقوق و مزایا و استخدام‌های جدید ممنوع است عباس صدری، پژوهشگر و استاد فلسفه اسلامی درگذشت درخواست ستاره استقلال برای جدایی در نیم‌فصل! عکس/ کوه‌های رنگی در چین ترکیه در کوچه پس کوچه‌های موصل دنبال چه می‌گردد/ شاه ماهی بعثی‌ها به عراق برگشت کوتاه شدن پیام اطلاع رسانی ترابرد پذیری/وایبر ایرانی در راه است/ترفند پدر برای دور کردن فرزند از تبلت و رایانه دلیل افزایش بدهی کشورهای خاورمیانه چیست؟ جلسه آسیب‌شناسی احزاب در کمیسیون شوراهای مجلس برگزار شد توضیح درباره بازداشت دو متهم مرتبط با بانک سرمایه برگزاری نشست جامع مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا درسطح معاونان وزرای خارجه شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد اعلام شد