رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷ | کد خبر : 33245
 • سفیر ایران در چین:داعش حاشیه ای امن برای رژیم اسرائیل ایجاد کرده است

  به گزارش وعده صادق «علی اصغر خاجی» در آیین گرامیداشت روز جهانی قدس در شهر پکن این سخنان را اظهار داشت و گفت که اجرای این سیاست در واقع سعی در ایجاد شکاف در میان امت اسلامی داشته و تلاش دارد مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود.

  وی گفت: استکبار و برخی رژیم های واپسگرا، با حمایت های بی دریغ و مخفیانه و علنی از گروههای متحجر و تروریستی به جان مسلمانان منطقه افتاده اند تا امنیت و آسایش آنان را سلب کنند.

  خاجی در این مراسم که با حضور جمع کثیری از مسلمانان چینی برگزار شد، افزود: متاسفانه کار به جایی رسیده که بعضی رژیم های منطقه نیز نفاق، دورویی و ماهیت همگرایانه خود را با رژیم اشغالگر قدس آشکار کردند، بر طبل تفرقه مذهبی و قومی کوبیدند و دست دوستی به سوی رژیم اسرائیل دراز کردند.

  وی ادامه داد: اما امت اسلامی هوشیار است و پس از رنج هایی که طی این چند سال تحمل کرده، به درک مناسبی از دشمنانش رسیده و همسویی تروریست ها و افراطیون را با رژیم های واپسگرا و قدرتهای سلطه جو، بویژه رژیم صهیونیستی به خوبی تشخیص می دهند.

  سفیر ایران در سخنان خود در این مراسم که در سالن اجتماعات سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، همچنین مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف را اولویت اول جهان اسلام دانست و گفت: نباید هیچ چیز دیگری افکار امت اسلامی را از موضوع فلسطین منحرف سازد و همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند؛ «تنها راه حل مسئله فلسطین بازگشت آوارگان فلسطینی و برگزاری همه پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین آینده این کشور با اراده آنان است.»

  عالی ترین مقام سیاسی کشورمان در چین همچنین اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران به همه گروههای مبارز فلسطینی توصیه می کند با وحدت و یکپارچگی مسیر مبارزه و مقاومت را ادامه دهند و تحت تاثیر القائات تفرقه افکنانه قرار نگیرند.

  او در عین حال از دولت هایی که از مردم فلسطین و مبارزه عادلانه آنها حمایت می کنند، تشکر کرد و گفت که مواضع دولت چین مبنی بر ضرورت تشکیل دولت فلسطینی و ضرورت توقف شهرک سازی از سوی رژیم اشغالگر قابل تقدیر است و گامی مثبت برای احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین محسوب می شود.

  خاجی همچنین از مردم فلسطین به عنوان یکی از مظلوم ترین گروههای انسانی در عصر حاضر نام برد که از خانه و کاشانه خود دور بوده و در آوارگی زندگی می کنند.

  وی تصریح کرد: جهانیان به خوبی می دانند که استعمارگران میراث نامیمونی با عنوان «رژیم اشغالگر فلسطین» را از خود در خاورمیانه بر جای گذاشته اند تا این منطقه برای همیشه منطقه ای ناامن و مستعد جنگ و خشونت باشد.

  وی گفت که همه سیاست های استعمارگران طی ۶۰ سال گذشته بر تقویت رژیم اشغالگر قدس و ایجاد شکاف و تفرقه در میان ملت های این منطقه بوده است.

  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار