رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱ | کد خبر : 33261
 • بزرگ‌ترین معضل اقتصادی کشور عدم کارآمدی سازمان‌های نظارتی است

  به گزارش وعده صادق حسین زینلیان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ضیافت افطاری امشب دانشجویان با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به نمایندگی از اعضای این اتحادیه دانشجویی سخنرانی کرد.

  وی در ابتدای سخنان خود ضمن ابلاغ  سلامِ گرمِ  اعضای بزرگ‌ترین اتحادیه دانشجویی ایران اظهار داشت: دانشجو باید با شناخت دقیقِ محیط خود درصددِ برافراشتنِ پرچمی در جهتِ تعالیِ خود و مردمانش باشد و ما در اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بررسیِ دقیقِ وضعیتِ داخلی و خارجی اقدام به انتخاب گفتمانی تحت عنوانِ «عزت ملی» نموده‌ایم زیرا معتقدیم اربابانِ زر و زور و تزویر در صددِ تحقیر ملت‌ها می‌باشند.

  دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان افزود: روزی نفتِ ملت را به عنوان ماده‌ای بدبو به غارت بردند و روزی دیگر به بهانه خطرناک بودن تکنولوژیِ صلح آمیز در قلب رآکتورش سیمان ریختند. روزی رئیس علی دلواری را به جرم عزت‌خواهی سیاسی گلوله باران کردند و روزی دیگر شهریاری را به جرم عزت علمی ترور نمودند. روزی خاکِ ملتی را به جرم بی‌طرفی، در جنگ‌های اول و دوم جهانیِ اشغال کردند و روزی دیگر به بهانه انقلاب و ایستادگی، جنگ‌های نظامی و فرهنگی و اقتصادی برایشان تحمیل نمودند.

  این فعال دانشجویی تصریح کرد: همین رفتارها موجب شده است تا ما فرزندانِ همین ملت، عَلَمِ عزّت خواهی را در برابر تحقیرکنندگانِ خارجی و بعضی خودکم بینانِ داخلی برداریم و فریاد بزنیم که هیهات اگر علی اکبرهای حسینِ زمان در زیر ذلتِ یزیدیان ساکت بنشینند. تحمل نمی‌کنیم که عده‌ای ضعیفُ النفس؛ شعار ما می‌توانیمِ مردمان رغم زننده ۲۲ بهمن و ۹ دی و فتح المبین و مرصاد را به ما نمی‌توانیم و بلد نیسیتم و ضعیفیم بفروشند.

  زینلیان یادآور شد: کشوری که توانسته سلول‌های بنیادی تولید کند و ماهواره و موشک بسازد در صورتِ تقویتِ حس عزت طلبی مسئولان و مردمش از پس خودکفایی محصولات کشاورزی و دامی و صنعتی هم بر می‌آید.در این زمینه خدمت شما علمدارِ عزتِ ملی نکاتی که به ذهنمان رسیده را در چهار قسمتِ اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی، نظام اسلامی، مسائل بین الملل، جوانان و دانشجویان بیان می‌کنم.

  وی با اشاره به موضوع “اقدام و عمل در مسئله اقتصاد مقاومتی” ادامه داد:‌ از دید ما یکی از بزرگ‌ترین معضلاتِ اقتصادیِ کشور، عدم کارآمدیِ کافیِ نهادها و سازمان‌های نظارتیِ اداری و مالی مثل سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و امثالهم می‌باشد، به گونه‌ای که نه مردم به درستی می‌دانند از کدام ارگان، انتظار نظارتِ دقیق و اقدامِ قاطع را داشته باشند، نه مفسدینِ اقتصادی آنقدر در برابر چشمِ ناظرِ نهادهای نظارتی احساسِ خطر می‌کنند، که در چندین فقره اختلاس و فساد مالی و حقوق‌های نجومی، خلاء آن به شدت احساس ش.

  این فعال دانشجویی با ارائه پیشنهادی در این زمینه گفت: پیشنهادِ ما افزایشِ اختیارات نهادهای نظارتیِ اداری و مالی در ساختارِ نظام یا تجمیع این سازمان‌ها و نهادها مثل قضیه ادغام موفق نیروی انتظامی در اوایل دهه ۷۰ است.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی دیگر از بزرگترین معضلاتِ کشور مساله حاشیه نشینانی است که به دلیل اختلافِ طبقاتی و در برهه‌ای فراموشیِ مسئولینِ امر، امروز در بدترین وضعیت معیشتی، بهداشتی و فرهنگی سپری می‌نمایند و با پاس کاری دولتمردان در انجام وظایفِ محوّله، این پدیده اجتماعی کم کم به معضلی امنیتی برای نظام اسلامی تبدیل می‌شود.

  زینلیان تاکید کرد: مظلومین و محرومین و مستضعفینی که به فرموده حضرت امام راحل، صاحبانِ حقیقی انقلاب هستند، امروز نه تنها خود را صاحبان انقلاب نمی‌بینند بلکه خود را افرادی می‌پندارند که کمترین توجهی حتی برای زنده ماندنشان نمی‌شود. باور داریم صاحبان انقلاب همینانی هستند که اگر کوسِ جنگ نواخته شود و ناقوس شمشیرها به صدا در آید پای اسلام و انقلاب ایستاده و از خون خود دریغ نمی‌نمایند، پس چرا توجهی به اینان نمی‌شود.

  این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: متاسفانه بعضی دستورالعمل‌های اقتصادی، متفاوت با نگاه‌های اسلامی در معاملاتِ روزمره، و نفوذ بعضی تازه به دوران رسیده‌های اقتصادی در بازارِ مسلمین، بلایی به سرِ بازار آورده‌اند، که بازاریانِ متعهد از آن کارآمدیِ قدیمی شان دیگر خبری نیست.اگر بازارِ مسلمین، از وجود و اختیارعملِ بازاریانِ متعهد دور گردد چگونه شاهدِ بروزِ اتفاقاتی شبیه ماجرای تاجرِ اصفهانی و بازاریان شیرازی در نهضتِ تنباکو یا حمایتِ بازاریانِ متعهد در دورانِ نهضتِ امام خمینی باشیم.

  دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی افزود: لطفا از این زاویه نیز تذکراتی خدمتِ مسئولینِ امر در حمایت از بازار و کسبه اسلامی و بیاناتی در جهت تبیین نقش بازاریان که جای خالی‌اش در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی احساس می‌شود، بیان فرمایید.

  *استکبارجهانی کمرِ همت به تضعیف ملت‌ها بسته‌ است

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل نظام سیاسی گفت: اکنون استکبارِجهانی با ترورِ ژنتیکی و بیولوژیکی، کمرِ همت به تضعیف و نابودی ملت‌ها بسته و متاسفانه خبرهایی مبنی بر ورود بعضی محصولات غذایی تراریخته و اصلاح ژنتیک شده مضرشنیده می‌شود و علیرغم تاکید حضرتعالی بر حفاظت از ذخایرِژنتیکی و استفاده از محصولات کشاورزی سالم عده‌ای سعی در واردات انبوه محصولاتِ تراریخته دارند، لطفا از مسئولینِ ذی ربط گزارشی شفاف و کارشناسی خواسته و بر اهمیت تقویت سیستمِ دفاعی کشور در این زمینه نیز تاکید فرمایید.

  زینلیان افزود:کمتر از۱۰ سال، تا پایان سند چشم انداز ۱۴۰۴ باقی مانده ولی متاسفانه در مواردی رویکردهای فعلی کشور با آنچه برای تحقق آن سندِ مهم نیاز می باشد، تفاوت زیادی دارد و اسف بار آنجاست که بسیاری از کارگزارانِ نظام به اهمیتِ این چشم انداز بی‌توجه بوده و حتی یک بار هم این سند را مطالعه نکرده‌اند و همین مساله موجب شده، اولویت‌های اصلی جای خود را به اولویت‌های سیاسی و جناحیِ قوای مقننه و مجریه تحویل دهد.

  وی تصریح کرد: اگر تنها قرار است به عنوان سندی بالادستی، نمادین به آن توجه شود، ما جوانان امروز، تکلیف را برای فردا دانسته و خود به فکر چشم انداز نویسیِ واقعی و تِرَندگُزاری و اقدام برای تحقق آن در سالهای بعد بیافتیم چون با روند کنونی نه تنها به چشم اندازِ ۱۴۰۴ دست پیدا نمی کنیم بلکه در ۱۴۰۷ نیز شاهدِ جمهوری اسلامیِ مشوشی در رویکردها و برنامه ها خواهیم بود.

  دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به موضوع ” مساله نظام بین الملل و جهان اسلام” ادامه داد: بارها تحلیل‌گرانِ خبره و منطقه‌شناس، استراتژی ایران در دفاعِ از خود را در خارجِ از ام القرا تحسین کرده و این مساله را موجب تقویتِ قدرتِ منطقه‌ای ایران و حمایت از محور مقاومت اعلام نموده‌اند، اما مساله‌ای که در ادامه راه باید به آن توجه نمود، لزوم بازتعریفِ فرهنگ و اقتصاد و دیپلماسی‌مان منطبق با یک قدرت منطقه‌ای در جنوب غرب آسیا است تا بتوانیم با همکاری و امنیتِ دسته جمعیِ دوستانمان به رشد و تعالی فرهنگی و اقتصادی و سیاسی دست پیدا نموده و به سوی تحقق خواسته امامِ راحل تا طنین انداز شدن شعار مرگ بر آمریکا از ناقوس کلیساها گام برداریم.

  این فعال دانشجویی با اشاره به مسائل جوانان و دانشجویان اظهار داشت: خدمتِ مقدّسِ سربازی به دلیل در نظر نگرفتن استعدادها و مهارت‌ها و رشته و مدرک تحصیلی به یکی از مهمترین دغدغه‌های جوانان در سالیان اخیر تبدیل شده است، البته باور داریم که اگر با اصلاح ساختار سربازی، در جبهه‌های متعددِ نظامی، اقتصادی، فرهنگی و علمی از قابلیت‌های جوانان استفاده شود نه تنها این بازه ی۲۱ ماهه به محلِ پرورشِ استعدادها برای ورود به جامعه تبدیل می‌شود، بلکه تخصصی‌تر شدن مقوله دفاع، موجبِ آزادیِ خرمشهرهای فرهنگی و اقتصادی و علمی خواهد شد که خداوند متعالی که لایُکَلِفُ اللهُ نَفسً اِلّا وُسعُها را فرموده، برای هر فردی به تناسب وسعش انتظار دفاع از این میهن اسلامی را دارد.

  وی گفت: از جنابعالی خواهشمندیم به عنوان فرمانده کل قوا دستور فرمایید تا این امکان برای همه جوانان نه فقط نخگبان فراهم شود تا جوانان باتوجه به استعدادها و توانایی‌هایشان همچون باقری و چمران و آوینی و شهریاری در خطِّ مقدم‌های جهادِ اقتصادی و جنگِ نرم و جهادِعلمی در دورانِ خدمت سربازی ضمن یادگیری فنون نظامی، جهاد نمایند.

  دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی گفت: چند سالی می‌شود که در کشور، تحرکاتی مبنی بر ایجادِ مجلسی مشورتی به نامِ مجلس جوانان جمهوری اسلامی ایران دیده می‌شود و افرادی می‌خواهند به پشتوانه‌های صاحبان قدرت و ثروت، خانه‌ای برای پیشبردِ اهدافِ جناحی شان اما به اسم ما جوانان ایجاد نمایند.

  وی تصریح کرد: ما به عنوان جوانانِ این میهن مخالف ایجاد ساختاری درونِ نظام، برای شنیده شدن حرف‌های جوانان و پیگیری مشکلاتشان نیستیم، اما با روندِ کنونی که افرادِ منتصب به جناح‌های دگراندیش و بعضاً مخالفِ آرمان‌ها در مجلس مشروطه سابق و دانشگاهِ آزادِ اسلامی و نهادِ ریاست جمهوری اجلاس برگزار نمایند و خود را موسسینِ مجلسِ جوانان جمهوری اسلامی ایران بنامند و با مسئولینِ نظام دیدار کنند مخالف بوده و انتظار داریم اگر قرار است مجلسی به نام ما جوانان ایجاد شود از تمام استان‌ها، افرادی متعهد و پایبندِ به ارزش‌ها آن هم نه به صورت انتصابی که به صورت انتخابی عهده دارِ این امر شوند.

  این فعال دانشجویی یادآور شد: ما دانشجویان و اعضای تشکل‌های اسلامی بیش از هر زمانِ دیگر از حمایت‌های شما در سالیانِ اخیر تشکر می‌کنیم، سالیانی که در بعضی موارد آنقدر، فشار و سختی به ما وارد نمودند که خواستند کمرمان را بشکنند و از میدان انقلاب بیرون مان نمایند و به عنوان نمونه، از اتحادیه ما به دادگاهِ قضایی شکایت کرده و خواستند و هنوز هم می‌خواهند که ساختمانی که ۲۲ سال است در اختیار ما بوده را از ما گرفته و از دیدِ خود ما را تضعیف نمایند که حتی جایی برای فعالیت نداشته باشیم.

  زینلیان ادامه داد: آقاجان، مطلع باشید آنانیکه کلیدِکار دستشان است نه تنها در سال گذشته رویه غلط خود در حمایت از تشکل‌های یکبار مصرف را اصلاح نکردند، بلکه امروز به فکر اتصال آن تشکل‌ها با ایجاد اتحادیه‌ای برای فشار به نظام و اجرای سیاست‌های اتاقِ فکرِ فتنه‌اند.

  وی در پایان گفت: چگونه تشکل‌هایی که در بردهای هماهنگ و نشریاتِ زنجیره‌ای‌شان به نظام اسلامی توهین می‌کنند و از فتنه‌گرانِ خائن به رای مردم دلجویی می‌نمایند و برای جاسوسان دستگیر شده کمپین حمایت راه می‌اندازند، این چنین مورد حمایتِ بعضی آقایان هستند. بارها به این قبیل مسئولین گفته‌ایم که مرد باشند و اگر دیدگاه خودشان هم همین است بیان کنند و این صورتکِ ریا و ولایتمداری را از چهره خود بردارند که یک رنگی بهتر از نامردی است.

  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار