رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۸ | کد خبر : 33337
 • فرمانده تفنگداران دستگیر شده آمریکایی در ایران: نمی خواستم توافق اتمی به هم بخورد

  به گزارش وعده صادق فرمانده ۱۰ تفنگدار دریایی آمریکا که دی ماه گذشته از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب های ایران در خلیج فارس دستگیر شده بودند به کمیته تحقیق این حادثه گفته است که او نمی خواسته با درگیری با نیروهای ایرانی در خلیج فارس توافق اتمی در شرف وقوع با ایران را به هم بزند.

  به گزارش عصر ایران به نقل از واشنگتن تایمز فرمانده این تفنگداران دریایی آمریکا به کمیته تحقیق نیروی دریایی گفته است تصمیم به تسلیم شدن به جای درگیر شدن با نیروهای ایران، با این محاسبه از سوی او گرفته شده است که او فکر می کرده خطری نیروهای آمریکایی را تهدید نمی کند و تلاش های دیپلماتیک دولت اوباما برای رسیدن به توافق هسته ای با ایران به خطر نیافتد.

  اظهارات این فرمانده آمریکایی که در گزارش واشنگتن تایمز نامی از او برده نشده – اما در گزارش های پیشین نام های ” کاپیتان کایل موزس ” و ” اریک راش” ذکر شده است – همزمان با اعلام روز پنج شنبه اخراج فرماندهان تفنگداران دریایی آمریکا از سوی “آدمیرال جان ریچاردسون” فرمانده عملیات نیروی دریایی آمریکا ، در رسانه های آمریکایی بازتاب یافته است.

   

  نیروی دریایی آمریکا فرمانده ملوانان آمریکایی را به قضاوت و رهبری ضعیف ، بی انگیزگی و نداشتن روحیه سرسختانه نظامی متهم کرده است. این ارزیابی در پی ماه ها بازرسی و بازجویی از این نیروها صورت می گیرد که منجر به تنظیم یک گزارش ۱۷۰ صفحه ای از این حادثه شده است.

  واشتگتن تایمز نوشت : فرمانده این تفنگداران دریایی دستگیر شده در کمیته تحقیق نیروی دریایی گفته است که او با این محاسبه که نیروهای تحت رهبری اش در خطر نخواهند بود چرا که دولت ایران در آن برهه  خواستار به سرانجام رسیدن توافق هسته ای بوده است، تسلیم نیروهای سپاه شده است.

  او گفته است : من نمی خواستم آغاز گر یک جنگ با ایران در آن برهه باشم…من نمی خواستم جنگی را آغاز کنم که منجر به مرگ آدم ها شود.”

  به گفته او :” من حدس زدم که این کار ( درگیر شدن با نیروهای ایرانی) آغاز یک قمار خطرناک از جانب من خواهد بود.. من این ریسک را پذیرفتم که آنها احتمالا نمی خواهند ما را بکشند. من این قمار (تسلیم) را پذیرفتم چون بر این گمان بودم که ایرانی ها به دلیل توافق هسته ای در شرف انجام با ما مانند اسرای جنگی برخورد نخواهند کرد.”

  این فرمانده گفته است : من بر این باور بودم که پرزیدنت اوباما در آن برهه از من نمی خواهد که بر مبنای یک سوء تفاهم یا اشتباه آغاز گر یک جنگ با ایران باشم.”

  ملوانان آمریکایی ۱۵ ساعت پس از دستگیری با اقرار به ورود اشتباهی به آب های ایران در خلیج فارس رها شدند.

  انتشار فیلم ها و تصاویر این ملوانان آمریکایی بازتابی گسترده در رسانه های آمریکایی پیدا کرد. این نیروهای آمریکایی هم اینک متهم شده اند بر اساس استانداردهای نیروی دریایی آمریکا عمل نکرده و بیش از اندازه در مقابل نیروهای ایرانی وا داده و اطلاعات ذی قیمتی را در اختیار نیروهای ایران قرار داده اند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار