• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴ | کد خبر : 33451
 • حمله انتحاری به کنسولگری آمریکا در جده خنثی شد

  به گزارش وعده صادق به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، نیروهای امنیتی عربستان در پی تیراندازی به عامل انتحاری، این حمله را خنثی کردند.

  منابع امنیتی اظهار داشتند که عامل انتحاری قصد داشت به کنسولگری آمریکا وارد شود که نیروهای امنیتی مانع آن شدند.

  روزنامه الریاض عربستان نوشت که این عامل انتحاری که کمربند انتحاری به خود بسته بود کشته شده است و دو تن از نیروهای امنیتی کنسولگری زخمی شده‌اند که بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند. کنسولگری آمریکا مقابل بیمارستان سلیمان فقیه واقع است.

  شبکه العربیه نیز به نقل از سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان گزارش داد که ساعت دو و ۱۵ دقیقه نیمه شب در تقاطع خیابان فلسطین با خیابان حائل در نزدیکی بیمارستان دکتر سلیمان فقیه در استان جده نیروهای امنیتی به یک فرد ناشناس مشکوک می‌شوند و وقتی جلوی او را گرفته و از او سوال می‌کنند او خود را منفجر می‌کند که به کشته شدن خود او و زخمی شدن دو نیروی امنیتی می‌انجامد.

  اما النشره به نقل از بیانیه وزارت کشور عربستان گزارش داده که هیچ عامل انتحاری کشته و هیچ نیروی امنیتی زخمی نشده است.

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفت که دولت واشنگتن در جریان کامل این حمله قرار گرفته و اقدامات لازم برای همکاری با دولت عربستان برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در این رابطه آغاز شده است.

  وی گفت که وزارت امور خارجه آمریکا می‌تواند تایید کند که همه پرسنل تحت اختیار کنسولگری آمریکا در جده سالم و در سر کار خود حاضر هستند.

  انتهای پیام

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار