• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۷ | کد خبر : 33465
 • به گزارش وعده صادق ؛ اکبر ترکان امروز در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر اینکه گفته می‌شود، شما چند شغله هستید و با توجه به شرایط موجود علنی شدن دریافت حقوق‌ میلیونی از سوی برخی مدیران، حقوق شما چقدر است؟ گفت: در مورد چند شغله بودن بنده که رسانه‌ها آن را مطرح کردند باید مطالبی را عنوان کنم چرا که مطالب مربوط به دو ماهه اول دولت یازدهم است.

  وی افزود: ابتدای کار دولت یازدهم رئیس جمهور چون هنوز معاون اجرایی منصوب نکرده بودند به بنده سرپرستی واحدهایی را محول کردند که زیر نظر معاون اجرایی رئیس جمهور قبل بود.

  ترکان ادامه داد: رئیس جمهور گفتند ظرف دو ماه ابتدای کار دولت یازدهم این مسائل را و این وظایف را تعیین تکلیف کنید بنابراین بنده هم وظیفه محول شده را انجام دادم.

  رئیس سازمان نظام مهندسی کشور ادامه داد: معاون امور بین‌الملل که در زمان ریاست‌ جمهوری سابق بوجود آمده بود یکی از این موارد بود و چون بنده به رئیس‌جمهور اعلام کردم وجود این معاونت ضرورت ندارد،با این پیشنهاد بنده موافقت و آن را حذف کرد.

  وی ادامه داد: مطلب بعدی که در رسانه‌ها به عنوان شغل بنده منتشر شده بود دبیرخانه اجلاس عدم تعهد بود و وقتی این کار هم به اتمام رسید بنده پیشنهاد کردم که باقی‌مانده این پست به وزارت خارجه محول شود.

  ترکان اضافه کرد: یکی دیگر از سمت‌های بنده سازمان فضایی بود که روی آن هم اقداماتی شد که درنهایت رئیس جمهور جناب شریعتمداری را برای این پست منسوب کردند.

  رئیس سازمان نظام مهندسی کشور  اضافه کرد: سمت دیگر بنده شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بود که آن نیز با انتصاب شریعتمداری به او محول شد.

  وی تاکید کرد: این مشاغل که قبل از دو ماه ابتدایی دولت یازدهم بازمی‌گردد بنابراین بنده نه حقوق گرفتم و اگر لازم باشد حقوق و مزایای خود را در اختیار دستگاه‌های نظارتی قرار می‌دهد.

  ترکان خاطرنشان کرد: حقوق بنده از کلیه اعضای هیات مدیره و مدیران مناطق آزاد کمتر است. هرچند بجز چند مدیر مناطق آزاد که حدود ۲۲ میلیون تومان حقوق و مزایا دریافت می‌کنند مابقی مدیران مناطق آزاد زیر ۲۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند.

  وی با اشاره به اینکه مناطق آزاد تابع قانون کار هستند گفت: برای مدیران این مناطق نیز جدول طبقه‌بندی مشاغل تا ۲۲ میلیون تومان حقوق و مزایا پیش‌بینی شده است.

  ترکان در ادامه این گفت‌و گو طرح مسئله حقوق‌های نجومی را جنجال آفرینی خواند.

  ترکان در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه نظر شما درخصوص فعالیت‌های آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن چیست؟ گفت: بنده نباید راجع به آخوندی وزیر راه و شهرسازی قضاوت کنم چرا که این موضوع را باید رئیس جمهور و نمایندگان مجلس انجام دهند و قضاوت کنند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  مهمترین رویدادهای خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه فیلم/ آمریکا خبر دارد که اسرائیل چند کلاهک هسته ای دارد پیامدهای ازسرگیری روابط سوریه و مصر دولت به دنبال تغیرات وزرای ناکارآمد نیست بلکه پیگیر تغییر در نقاط رای ساز است/ مسئولان باید پاسخگوی فساد صندوق ذخیره فرهنگیان باشند ایران خواستار پاسخگویی آمران و عاملان بمباران مردم بی‌گناه کرکوک شد توضیحات رئیس اسبق دانشگاه کاشان درباره ادعای ۲ میلیاردی نماینده تهران/ اختصاص ۴۰ میلیون برای هر دانشجوی بورسیه واکاوی تنش مرزی هند و پاکستان/لغو اجلاس سران «سارک» در اسلام آباد رکورد فساد شکسته شد؛ سکوت حامیان دولت پس از افشاء واقعیت فساد ۸۰۰۰ میلیاردی+عکس نبرد موصل سرآغاز جنگ جهانی سوم می‌شود؟/ پایان داعش، آغاز جنگ مستقیم حدیث درخصوص حسابرسی از نفس مهر پرتلاطم به آموزش‌وپرورش آمد/گمانه‌زنی‌ها برای وزیر در راه فساد ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان آغاز ارسال اخطار کتبی به منازل سربازان غایب از امروز هنر روحانی این است که نهادهای مزاحمرا با خود همراه کند آمریکا کلاهبرداری‌کرد/ دولت یقه داخلی‌ها را گرفت! طرح سیاسی عارف تغییر ناتمام! آیا تیم اقتصادی دولت یازدهم نیاز به ترمیم دارد؟ عکس/ آمبولانس‌های نُقلی رنو! رونمایی از نوار دوچرخه سواری آبی درخشان در لهستان + تصاویر نیروهای عراقی در رفتار با دستگیرشدگان معیارهای انسانی را رعایت کنند