رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵ | کد خبر : 33467
 • تمساح ۲۷ ساله آمریکا به جنگ داعش می‌رود+مشخصات

  به گزارش وعده صادق گروه تروریستی داعش به زودی نیش تمساح ۲۷ ساله آمریکا را می‌چشد. کشتی واسپ پس از ۱۱ سال به همراه دو کشتی دیگر در خاورمیانه مستقر می‌شود و به میدان جنگ باز می‌گردد.

  این ناو جنگی ۲ هزار سرباز و تفنگدار دریایی را برای مبارزه ۶ ماهه با گروه تروریستی داعش حمل می‌کند. کاپیتان و فرمانده این کشتی – اندی اسمیت- در این خصوص می‌گوید: «ما به آن سر دنیا می‌رویم و سلاح و جنگنده با خود می‌بریم. این تصور که با کسی وارد جنگ نمی‌شویم، ساده‌لوحانه است. ما این سلاح‌ها را برای مقابله با داعش می‌بریم.»
  واسپ را می‌توان بزرگترین کلاس ناو ابی خاکی دنیا دانست
  تغییراتی در کشتی واسپ صورت گرفته که قابلیت‌ها یآن افزایش یافته و آماده حمل سربازانی شده که اغلب آنها هرگز جنگ را تجربه نکرده‎‌‌اند. البته این افراد برای مبارزه گروهی در شهر آموزش دیده‌اند و از آمادگی کامل برخوردارند.
  wasp در لغت به معنی زنبور می‌باشد. این کلاس ازناوها اولین آبی خاکی‌هایی بودند که به طور همزمان برای هواپیمای  AV-8B Harrier II  و  هاورکرافت  LCAC  به صورت تخصصی طراحی و ساخته شدند. ساخت سه فروند از این غول‌های بی شاخ و دم به طور متوسط برای هر فروند ۷۵۰ میلیون دلار برای ایالات متحده خرج داشته است، به همین جهت یکی از گرانترین‌ها در این کلاس می‌باشند.
  واسپ کلاس‌ها پلت فرم خود را ازناوهای آبی خاکی کلاس Tarawa که قدیمی تر از کلاس wasp می‌باشند به ارث برده است، اما با تغییراتی به این صورت که پل کشتی  دو طبقه پایین‌تر از عرشه پروازی است و قسمت هایی از قبیل:  مرکز فرماندهی، قسمت کنترل و قسمت ارتباطات در جایی قرار دارند که پرواز برای بالگردها مناسب باشند.
  این ناوها قادر به حمل ۲۰۰۰ تفنگدار دریایی می‌باشند که می‌توانند آنها را به وسیله بالگرد و یا هاورکرافت در ساحل برای عملیات پیاده سازند. همچنین توانایی  حمل ۳ فروند  LCACs و یا ۱۲ فروند LCMs در محفظه بزرگ و جادار ۱۵٫۲ در ۸۱ متری خود می‌باشند.  همچنین واسپ قادراست تا ۶۱ دستگاه( AAVs (Amphibious Assault Vehicles را برای عملیات با خود حمل کنند.  این کلاس توانایی حمل انواع بالگردها از کبرا گرفته تا سی استالیون و هیویی و سی هاوک و همچنین حمل هواپیمای عمود پرواز هارییر را تا ۸ فروند به صورت نرمال و تا ۲۰ فروند در حالت بارگیری کامل را به واسطه وجود ۹ نقطه برای فرود و پرواز بالگرد و دو آسانسور دارد.
  مشخصات
  ورود به خدمت: ۱۹۸۵
  خدمه: ۱۲۰۸ نفر
  طول: ۲۵۳٫۲ متر
  جابه جایی در حالت فول: ۴۱۱۵۰ تن
  سرعت: ۲۲ گره دریایی
  برد: ۱۷۵۹۴ کیلو متر با سرعت ۱۸ گره دریایی
  نیرو محرکه: دارای ۲توربین بخار  هر کدام به توان ۷۰۰۰۰ اسب بخار

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار