رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۷ | کد خبر : 33513
 • رهبر حزب محافظه‌کاران اسکاتلند: انگلیس نباید مانع رفراندوم دوم اسکاتلند شود

  به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از خبرگزاری رویترز، اسکاتلند در رفراندوم ۲۳ ژوئن سال جاری میلادی حول محور ماندن یا خروج انگلیس در اتحادیه اروپا به طور قاطع و یک صدا به ماندن رای داد و با انگلیس و ولز که به خروج رای دادند دچار اختلاف شد.

  نتیجه این رفراندوم سبب شد تا تلاش‌ها برای استقلال اسکاتلند از انگلیس مجددا در راس برنامه قرار گیرد چراکه بسیاری از مردم اسکاتلند خواستار ماندن در اتحادیه اروپا هستند.

  روث دیوید سون که رهبری حزب حاکم محافظه کار دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس را در اسکاتلند برعهده دارد، گفت: دولت انگلیس در وست مینستر نباید به دنبال خروج از اتحادیه اروپا مانع برگزاری رفراندوم دوم اسکاتلند برای جدایی از انگلیس شود چرا که این اقدام دموکراتیک نیست.

  وی افزود: شخصا با برگزاری یک رفراندوم دیگر مخالفم و معتقدم که ما باید در کنار بزرگترین بازار و نزدیک‌ترین دوستمان بمانیم اما از نظر قانون اساسی دولت انگلیس نباید برگزاری رفراندوم دوم را مسدود کند.

  دیوید سون ادامه داد: حزب “ملی اسکاتلند” که حامی استقلال از انگلیس است بسیار عجولانه و نسنجیده درباره دورنماهای یک رفراندوم دوم صحبت می‌کند. اگر چه صحبت درباره یک رفراندوم جدید باعث بی‌ثباتی می‌شود اما به نخست وزیر جدید انگلیس توصیه نمی‌کنم که دولت اسکاتلند را از حقوق قانونی‌اش منع کند.

  حزب ملی اسکاتلند گفت: این اظهارات دیوید سون حاکی از تغییر رویه در رفتار او نسبت به رفراندوم دوم است./ ایسنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار