رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۱ | کد خبر : 33605
 • برزیل بر گسترش تجارت آزاد میان اعضای مرکوسور تأکید کرد

  به گزارش وعده صادق ،به نقل از «گلف تودی»، «خوزه سرا» وزیر امور خارجه برزیل گفت: بازارمشترک جنوب شرقی «مرکوسور» باید تبادلات خود با جهان خارج را افزایش داده و به کشورها اجازه ندهد تا تبادلات تجاری میان خود را محدود نمایند.

  وی افزود: کشورهای عضو مرکوسور باید منافع و ظرفیت ها را مد نظر قرار داده، شرکای تجاری خود در بخش های مختلف را شناسایی  و به دیگر اعضا نیز معرفی کنند. ما باید انعطاف پذیری خاصی را در منطقه دنبال کنیم اما با مناسبات دوجانبه تجاری مستقل رسیدن به این هدف دشوار است.

  با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برخی تحلیل گران معتقدند که اعضاء مرکوسور نیز این اتحادیه را ترک خواهند کرد و سیاست های اقتصادی مستقل خود را در پیش خواهند گرفت.

  خوزه سرا در این ارتباط گفت: جهت جلوگیری از وقوع چنین مسائلی باید ابتدا منطقه تجاری آزاد را تثبیت کرد و محدودیت های تجاری میان اعضاء را نیز حذف نمود. بعد از گذشت سه دهه ما هنوز با موانع داخلی زیادی جهت همگرایی اقتصادی در منطقه مواجه هستیم. به نفع کشورهای عضو مرکوسور است که با بقیه جهان از جمله چین تبادلات تجاری خود را گسترش دهند. برزیل، آرژانتین، پاراگوئه، ونزوئلا و اوروگوئه دارای منافع مشترکی با چین به عنوان یک قدرت اقتصاد جهانی هستند. شناسایی این نقاط مشترک و تنوع بخشی به صادرات و تجارت در این زمان برای ما بسیار مهم و ضروری می باشد.

  مرکوسور یک بلوک منطقه‌ای متشکل از آرژانتین، برزیل، پاراگوئه، اوروگوئه و ونزوئلا است. کشورهای شیلی، بولیوی، کلمبیا، اکوادور و پرو نیز با آن در ارتباط هستند. مکزیک و زلاندنو نیز عضو ناظر این بلوک هستند.

  هدف مرکوسور آسان سازی بازرگانی و همچنین تسهیل جریان کالا، پول و افراد میاد کشورهای عضو است. مرکوسور و «جامعه کشورهای حاشیه آند» دو اتحادیه گمرکی هستند که در واقع بخشی از فرایند تداوم یکپارچه سازی کشورهای آمریکای جنوبی به شمار می‌روند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار