• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۶ | کد خبر : 33649
 • به گزارش «وعده صادق»، تسنیم نوشت: “محمد حنیف اتمر” مشاور شورای امنیت ملی افغانستان با حضور ر مرکز رسانه‌ای دولت کابل گزارش چگونگی شرکت این کشور را در کنفرانس «ورشو» اعلام کرد.

  وی در این نشست خبری گفت: افغانستان در تلاش است تا بتواند حمایت جامعه جهانی جلب کند، از همین رو خواستار ادامه حضور ناتو در افغانستان تحت چارچوب مأموریت حمایت قاطع هستیم.

  اتمر خاطرنشان کرد: ناتو باید به ادامه آموزش نیروهای امنیتی و نظامی افغانستان بپردازد و این موضوع را در دستور کار خود داشته باشد.

  در ادامه وی افزود: هدف افغانستان این است که کشورها در مورد افغانستان تصمیم درستی اتخاد کنند بنابراین قصد نداریم که نشست‌های بین‌المللی تبدیل به محلی برای بیان انتقادها شود.

  مشاور شورای امنیت ملی افغانستان اظهار داشت: نشست پیش روی سازمان ناتو در ورشو یکی از مهمترین گردهمایی‌های کشورهای عضو این سازمان در مورد افغانستان است.

  وی در بخشی از سخنان خود در مورد روند صلح افغانستان گفت: اولین خواست ما مذاکره با پاکستان بود نه با طالبان، زیرا ما متوجه بودیم عناصری که با ما می‌جنگند بدون حمایت‌های آموزشی و مالی در منطقه نمی‌توانند به بقای خود ادامه دهند.

  اتمر اذعان داشت: جنگ جاری افغانستان یک جنگ تمام عیار منطقه‌ای و بین‌المللی است و دیر یا زود این مسئله دامن‌گیر حامیان آن خواهد شد.

  حنیف اتمر افزود: اولین هدف روند صلح افغانستان آماده‌سازی فضای منطقه‌‌ای برای ایجاد صلح و ثبات است و برهمین اساس این روند باید بطور مطلق تحت رهبری مردم و دولت افغانستان انجام شود چون مسئله حاکمیت ملی مطرح است.

  مشاور شورای امنیت ملی افغانستان در مورد موضع پاکستان در مورد صلح افغانستان ادامه داد: پاکستان هیچ وقت خواسته‌های خود را بصورت صادقانه مطرح نکرده و این در شرایطی است که ادبیات طالبان همچنان به حالت جنگی خود پافشاری دارد.

  قرار است «ورشو» پایتخت لهستان میزبان برگزاری نشست کشورهای عضو ناتو در هشتم و نهم ماه جاری میلادی باشد تا ادامه همکاری‌های این سازمان و جلب حمایت‌های بین‌المللی برای افغانستان بررسی شود

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  راهپیمایی گسترده مردم بحرین در حمایت از شیخ «عیسی قاسم» بهینه سازی تجهیزات مخلوط کن واحد گندله سازی شرکت فولاد مبارکه عکس/ تسلط کامل نیروهای عراقی بر اوضاع امنیتی کرکوک بهترین نرم افزارها از نگاه کاربران/ لبخند این نوزاد نارس سوژه رسانه ها شد/ زندگی در فرکانس ماکروویوها رصد ناوگان جنگی روسیه در جریان عبور از کانال مانش در جنوب انگلیس فیلم/ فکرمیکنند ازامام علی باغیرت ترهستند_ شیعه های تقلبی نابودی داعش در گرو نابودی آل‌سعود است سازمان ملل: داعش از سپر انسانی در موصل استفاده میکند فساد صندوق ذخیره فرهنگیان از دلایل برکناری فانی/ نفوذ جریان دوم‌خرداد و اهداف انتخاباتی عامل تغییر وزرا بود شمخانی: تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه در سرازیری شکست قرار گرفته‌اند وزیری که همه هدفش فربه کردن پزشکان است! اگر ترمیم کابینه انتخاباتی نیست دولت وزرای پیرتر را برکنار کند/ کابینه روحانی توان کار جدی ندارد در تدارک انتقال مجروحان کرکوک به بیمارستانهای تهران هستیم صدیقی: پیوستن به جامعه جهانی ایران را به زمان قاجار و پهلوی می‌برد غول‌های خفته در کمین مردم کرمان/واقعیتی که دیده نمی‌شود پای خائن فرانسوی چشم‌آبی به کشور باز شد عکس/ کشف اسکناس‌ ۷۰۰ ساله داخل مجسمه بودا مجری تلویزیون در کنار دختر سردار سلیمانی+ اینستاپست حواشی بازی دیروزپرسپولیس اززبان پلیس اهواز آزادسازی موصل به خلافت قلابی داعش پایان می دهد/ ترکیه به خاک عراق چشم طمع دارد