• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۲ | کد خبر : 33658
 • مدیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های فلکی نجومی گفت: بر اساس محاسبات اگر هوا صاف و مناسب باشد احتمال رویت هلال ماه روز سه شنبه با چشم غیر مسلح وجود دارد وبه احتمال قوی روز چهارشنبه عید فطر است.

  به گزارش وعده صادق محمد‌صالح نجف در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اعزام گروه‌های استهلال جهت رویت هلال ماه شوال  اظهار داشت: با توجه به مطالعاتی که توسط مرکز مطالعات پژوهشی و فلکی نجومی انجام شده است احتمال رویت هلال ماه فردا وجود دارد.

  مدیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های فلکی نجومی با اشاره به گرد و غبار و آلودگی هوا و مشکلاتی که برای استهلال ماه وجود دارد، افزود: با توجه به وضعیت جوی که در سه هفته اخیردرمنطقه  حاکم است تلاش می‌کنیم بهترین  نقاطی که احتمال رویت وجود دارد پوشش دهیم.

  نجف با بیان اینکه مکان یابی برای رویت استهلال ماه انجام می‌شود، گفت: امروز و فردا بهترین نقاط استان قم که به آن دسترسی داشته باشیم را با توجه به وضعیت جوی انتخاب کرده و گروه‌های استهلال را به آن مناطق اعزام می‌کنیم.

  وی با بیان اینکه هلال ماه شوال فردا قابل رویت است، تصریح کرد: به دلیل  مشکل جوی تلاش می‌کنیم مکانی را پیدا کرده تا احتمال رویت وجود داشته باشد و ممکن است مناطقی که سال گذشته برای رویت انجام شد امسال تغییر کند.

  مدیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های فلکی نجومی بیان کرد: بر اساس محاسبات اگر هوا صاف و مناسب باشد احتمال رویت هلال ماه روز سه شنبه  با چشم غیر مسلح وجود دارد  وبه احتمال قوی روز چهارشنبه عید فطر است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار