رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۱ | کد خبر : 33740
 • کارشناس سیاسی قرقیز:

  اتحاد کشورهای آسیای مرکزی عاملی برای مبارزه با بحران منطقه‌ای است

  به گزارش وعده صادق ، به نقل از «وچرنی بیشکک کز»، «مارس ساریف» کار‌شناس سیاسی قرقیز در میزگردی پیرامون نتایج نشست سران کشورهای سازمان همکاری شانگهای در شهر بیشکک، گفت: در چارچوب نشست مذکور می‌توان همگرایی نادری را بین کشورهای منطقه آسیای مرکزی مشاهده کرد.

  وی افزود: وضعیت جهان در حال تغییر است و کشورهای آسیای مرکزی بایستی تا بحران‌های منطقه‌ای را خود حل‌وفصل کنند و با یکدیگر متحد شوند.

  کار‌شناس قرقیز گفت: همگرایی کشورهای آسیای مرکزی منوط به حفظ تمامیت ارضی و تلاش برای ایجاد روابط اقتصادی، سیاسی و حتی نظامی با دیگر کشور‌ها می‌باشد.

  وی با بیان اینکه غرب درصدد ایجاد یک اتحادیه عظیم همکاری‌های تجاری اقیانوس آرام است گفت: در حال حاضر کشورهای عضو سازمان شانگهای با داشتن پتانسیل های موجود و وجود منابع انرژی در حوزه تحت نفوذ خود توان حمایت از تمام مردم منطقه را دارا می‌باشند.

  ساریف گفت: تنها را برای مقابله با بحران‌های موجود در منطقه اتحاد بین کشورها است تا از این طریق جلوی هر گونه سو استفاده بازیگران خارجی نیز گرفته شود.

  وی ادامه داد: سازمان همکاری شانگهای در آینده به یکی از قوی‌ترین سازمان‌های جهانی تبدیل خواهد شد که در این قدرت گیری نقش قرقیزستان مهم است.

  ساریف در ادامه به عنوان مثال به سخنان «الکسی مزاریئولاف» نماینده سفارت روسیه اشاره کرد که گفته بود، در آینده قرقیزستان به یک منطقه استراتژیک آسیای مرکزی تبدیل می‌شود چرا که از طریق این کشور خطوط لوله گاز انتقال می‌یابد.

  این کار‌شناس قرقیزستان همچنین در بخش دیگر این میزگرد اذعان داشت: آمریکا در آینده نزدیک قدرت جهانی خود را از دست خواهد داد و چین برای توسعه پروژه‌های خود از این پس بدون توجه به واشنگتن عمل خواهد کرد.

  وی با بیان اینکه شکافی بین جهان آنگلوساکسوان و قاره اروپا احساس می‌شود افزود: بیشتر نمایندگان اتحادیه اروپا به این باورند که دیگر نباید به زبان انگلیسی تمرکز کرد بلکه بایستی برای آموزش زبان‌های فرانسوی و آلمانی تلاش کرد.

  ساریف همچنین به خوشحالی مسکو از الحاق رسمی هند و پاکستان در سال آینده به سازمان شانگهای اشاره کرده و گفت: پیوستن هند و پاکستان باعث ایجاد وزنه تعادل در این سازمان خواهد شد.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار