رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۷ | کد خبر : 33783
 • مسئولین امنیتی بغداد : تغییر تدابیر امنیتی و اجتناب از نزاع سیاسی امنیت را به بغداد بازخواهد گرداند

  به گزارش وعده صادق،«محمد الربیعی»، نائب رئیس کمیته امنیتی در شورای استانی بغداد گفت:تدابیر امنیتی در بغداد را کلاسیک و ناکارآمد خواند و گفت: مبارزه با هسته‌های خفته تروریستی نیازمند تلاش اطلاعاتی و امنیتی جدی‌تری است.

  الربیعی گفت: در صورتی که هسته‌های خفته تروریستی تحت پیگرد قرار نگرفته و با آنها برخورد نشود موفقیتی برای اجرای عملیات‌های پیش‌دستانه و ممانعت از وقوع انفجارهای تروریستی در کار نخواهد بود.

  وی افزود: روش‌های سابق امنیتی کهنه و ناکارآمد است و ملاحظه می‌کنیم که صرفا وضع پست‌های ایست و بازرسی نتیجه بخش نبوده و حفظ جان غیرنظامیان را تضمین نمی‌کند.

  این مقام امنیتی بغداد تاکید کرد: تغییر طرح امنیتی عراق و بخصوص بغداد با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته به منظور کمک به سرویس اطلاعات و گسترش بازرسی‌ها و کنترل از جمله تغییرات لازمی است که باید در پرونده امنیتی بغداد ایجاد شود و فرماندهی عملیات بغداد و وزارت کشور عراق به این قضیه اذعان دارند.

  انفجار بغداد بیانگر اعتراف داعش به شکست در میادین مبارزه است

  «جاسم حنون الفوادی»، کارشناس امنیتی عراق گفت: در بغداد انفجارهای اخیر در منطقه الکراده و دیگر استان‌های عراق را بیانگر اعتراف داعش به شکست در میدان‌های نبرد توصیف کرد.

  وی تاکید کرد: داعش بخش زیادی از قدرت جنگی خود را از دست داده و بار دیگر به سر خانه اول خود بازگشته و مردم بی گناه و مناطق مسکونی را هدف انفجارهای انتحاری قرار می دهد.

  وی بر ضرورت برقراری توازن بین پیروزی‌های نظامی نیروهای امنیتی عراق در میادین نبرد در شمال و غرب این کشور با تلاش‌ها برای تحکیم امنیت بغداد تاکید کرد و گفت: باید در اولویت ها تجدید نظر شود چون داعش از هیچ فرصتی برای حمله به شهروندان عراقی کوتاهی نمی کند تا روحیه نظامیان عراقی را تضعیف کند.

  کارشناس عراقی گفت: داعش در برهه پیش رو نیز همچنان سعی در شعله ور کردن آتش  فتنه سیاسی و طائفه ای در عراق خواهد کرد تا به هر آنچه در میدان نبرد و مناطق اشغالی نرسیده، دست یابد.

  «سعد المطلبی»، عضو کمیته امنیتی شورای استانی بغداد  نیز پیش از انفجارهای اخیر الکراده، دلایل فروپاشی اوضاع امنیتی در بغداد را ضعف عملکرد فرماندهی عملیات بغداد و همچنین مشکلات سیاسی جاری در کشور توصیف کرده بود.

  وی تاکید کرده بود در صورتی که فرماندهی عملیات بغداد تدابیر فوری و جدی برای مقابله با تشدید ناامنی پایتخت اتخاذ نکند، پیش‌بینی می‌شود طی مدت پیش رو هم شاید افزایش حملات تروریستی باشیم.

  بغداد پایتخت عراق طی ۲ ماه اخیر تقریبا هر روز شاهد انفجارهای خونباری است که ده‌ها کشته و مجروح به جای گذاشته است، داعش مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفته است.

  حیدر العبادی نخست وزیر عراق بعد از انفجارهای خونین یکشنبه شب گذشته در بغداد که با کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر همراه بود،تغییرات اساسی در تدابیر امنیتی پایتخت این کشور از جمله از رده خارج کردن دستگاه‌های کشف بمب را خواستار شد.

  نخست وزیر عراق دستور داده دستگاه‌های قلابی کشف بمب که یکی از نواقص اصلی در ایستگاههای بازرسی و امنیتی در بغداد محسوب می‌شود جمع آوری شود.

  این دستگاه‌های قلابی چند سال پیش توسط یک انگلیسی به عراق فروخته شده که هم اکنون در زندان به سر می‌برد. با این حال این دستگاه‌ها تا کنون توسط نیروهای امنیتی عراق مورد استفاده قرار می‌گرفته است. به گفته منابع آگاه این دستگاه‌ها در واقع هیچ چیزی را کشف نمی‌کنند مگر اینکه شانسی یک تهدید امنیتی را کشف کنند.

  عبادی همچنین خواستار افزایش عملیات‌های شناسایی و جمع آوری اطلاعات و همکاری میان همه نیروهای امنیتی در بغداد شد.

   

   

   

  فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار