راه‌اندازی اولین شبکه اینترنت اشیاء جهان در کره جنوبی

0 0

کره جنوبی اولین شبکه اختصاصی برای اینترنت اشیاء را در این کشور راه‌اندازی کرد.

به گزارش وعده صادق ،کمپانی مخابراتی SK Telecom باهدف تجاری‌سازی اینترنت اشیاء در سطح ملی شبکه جدیدی را به نام LoRaWAN افتتاح کرد که بر مبنای رنج طولانی دسترسی و بهینه‌سازی پروتکل شبکه بی‌سیم کم‌مصرف/LPWAN تعریف‌شده و دیتا با سرعت‌پایین و مصرف حداقل باتری منتقل می‌شود.

گفتنی است شبکه مشابهی در سال ۲۰۱۵ در آمستردام هلند آنهم در سطح یک شهر افتتاح شد اما شبکه LoRaWAN در سطح کشوری تعریف‌شده است. البته کمپانی KPN هلند اخیراً دسترسی به اپ های اینترنت اشیاء را در سطح ملی گسترش داده است.

شبکه LPEAN در مقایسه با بلوتوث، بی‌سیم و شبکه‌های موبایل مصرف انرژی کمتری دارد.

«لی هیونگ هی» پرزیدنت SK Telecom در ای باره گفت فرصت تجاری جدیدی با اینترنت اشیاء در این کشور ایجادشده که می‌تواند سودآور و مردم دیتا مصرف کرده و به ازای آن پول پرداخت می‌کنند.

از اولین مزایای اینترنت اشیاء در سطح ملی، روشن کردن لامپ خیابان‌ها در مسافت‌های دور و دور از دسترس، پیدا کردن حیوانات خانگی گم‌شده و یافتن گوشی‌های موبایل است که در پروژه کره جنوبی تعریف شد است.

سرعت‌بالای دسترسی به اینترنت در کره جنوبی یکی از دلایل پیشرفت سرسام‌آور این کشور در حوزه اینترنت است و ۹۹ درصد از مردم این کشور اینترنت دارند./خبرآنلاین

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.