کد خبر : 34134
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۳
235 مشترک

حضور شیاطین در مراسم جشن و عروسی

حضور شیاطین در مراسم جشن و عروسی

رقص و آواز

از ابواحارث الاوسی حکایت می کنند که گفت:شبی شیطان ملعون را در خواب دیدم که بر بالای بامی ایستاده،و جماعتی در سمت راست او،و جماعتی دیگر در سمت چپ او قرار دارند ،و من بر بالای بام دیگر ایستاده بودم.به وضع ظاهری ایشان خوب نگاه کردم،دیدم لباس های رنگارنگ و زیبایی به تن کرده اند،به مثل مردمی که در جشن و سرور و عروسی لباس های الوان می پوشند.
در این حال شیطان به عده ای از مقربین خود که نزدیک او بودند،گفت:به این جماعت دستور دهید تا همگی آواز بخوانند،به امر شیطان همگی به آواز و ترانه خوانی مشغول شدند،و من چنان شیفته آواز و ترانه سرایی ایشان شدم که نزدیک بود از بالای بام به پایین بیفتم.بعد از کمی آواز خواندن،دوباره شیطان دستور داد،تا همگی رقص کنند و ایشان چنان رقصیدند که من تا کنون یک چنین رقصی زیبا ندیده بودم.همانطور که مشغول رقص و آواز بودند،شیطان رو به من کرد و گفت:ای اباحارث،هیچ حربه ای نیافتم تا به وسیله آن به دل شما راه یافته بر شما چیره شوم،مگر به رقص و آواز،پایکوبی و ترانه سرایی.
پیامبراکرم(صلی الله علیه وآله)می فرمایند:
اوّل کسی که نوحه سرایی کرد،و به رقص و آواز پرداخت،ابلیس بود.
ابلیس ملعون در آن وقتی به نوحه سرایی،آه،ناله،گریه و فغان و زاری افتاد که از درگاه حق تعالی به سبب آن که بر آدم صفی الله سجده نکرد،رانده شد.
و از آن هنگامی ساز و آواز،و رقص و پایکوبی و ترانه سرائیش آغاز شد،که آدم صفی الله را با هزار و یک حیله و نیرنگ با ترغیب و تشویق به خوردن از درخت (گندم)ممنوعه،فریب داده،دامنش را به گناه و عصیان آلوده ساخت و آدم از بهشت رانده شد.
در بیشتر مجالس جشن و سرور و شادی،بویژه در مجالس عروسی،بعضی از مردم به خاطر لذت کاذب در یک شب،گوش و دل خود را به هر ساز و آواز و ترانۀ حرامی سپرده،به دور از شئونات اخلاقی و الهی،حرمت و حریم محرم و نامحرم را رعایت نمی کنند و می گویند:شب عروسی است،و باید در این شب خوش بود،یک شب که هزار شب نمی شود!؟در حالی که در چنین شب های باشکوهی،اگر مجلس با شئونات مذهبی و معنوی برگزار شود،فرشتگان الهی در آن حاضر و ناظرند،در غیر این صورت در پس یک شب جشن نامشروع،انسان باید بداند،هزار شب مشکل آفرین در پیش روی خواهد داشت.
نبی اکرم(صلی الله علیه وآله):
وقتی که به جشن عروسی دعوت شدید،تعجیل نکنید و زود به مجلس عروسی نروید،بلکه در رفتن به چنین مجلسی کندی کنید،زیرا مجلس عروسی دنیا را به یاد انسان می آورد (و آدمی را غافل کرده،نسبت به دنیا جذب می کند.
ولی چون به شرکت در تشیع جنازه خوانده شدید،بشتابید(و برای حضور در چنین مراسمی)عجله کنید،زیرا حضور در این مراسم موجب یادآوری آخرت می شود(و انسان را هشیار کرده،به سوی آخرت ترغیب می کند).

 

 

ابلیس نامه۱ ص۱۰۴

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

    Sorry, no posts matched your criteria.

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب