• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۰ | کد خبر : 34204
 • به نقل از الیوم السابع، دبیرکل جدید اتحادیه عرب در سخنانی اعلام کرد که روابط اعراب با آفریقا خوب است و سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به قاره سیاه نباید بر روی این مسأله تاثیر منفی بگذارد.

  بر اساس این گزارش «أبو الغیظ» دبیرکل جدید اتحادیه عرب در این راستا گفت: سفر نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به ۴ کشور آفریقایی تنها برای از بین بردن انزوای بین المللی اسرائیل که ناشی از تداوم اشغالگری اش و همچنین اقدامات نژادپرستانه آن است، صورت می گیرد. نتانیاهو با این کار قصد دارد اسرائیل را عادی جلوه دهد که در تامین امنیت و توسعه دیگران قادر به ایفای نقش است.

  دبیرکل اتحادیه عرب همچنین عنوان کرد که اتحادیه آفریقا دارای مواضع اصولی در حمایت از مسأله فلسطین در مجامع بین المللی است و همچنین اتحادیه آفریقا قطعنامه های الزام آوری را در این رابطه صادر کرده است. به علاوه «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز مهمان دائمی نشست های آفریقایی است.

  وی در ادامه درباره درگیری رژیم اشغالگر قدس و فلسطین نیز گفت: هر کارشناس با انصافی درک می کند که عدم وجود اراده سیاسی در طرف اسرائیلی و حتی تلاش گروه های سیاسی موثر در اسرائیل برای ضربه زدن به راهکار حل ۲ دولت عامل اصلی وضع کنونی است.

  ابو الغیط در خصوص گزارش کمیته چهارجانبه نیز تصریح کرد که تهدید امنیت اسرائیل در اولویت بالاتری نسبت به سیاست های شهرک سازی صهیونیست ها که راهکار ۲ دولت را از بین می برد، قرار دارد. بنابراین این گزارش منصفانه نیست و طرف های حاضر در آن به میزان مطلوب بی طرف نیستند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  چرا نگرانی «وزارت‌خارجه آمریکا» و «بی‌بی‌سی» از دهان نمایندگان مجلس بیرون می‌آید؟ ویرایش فرم‌های سرشماری آغاز شد/ثبت‌نام اینترنتی۱۱.۶میلیون خانوار نقشه پلید عربستان و امارات برای دور زدن ایران عکس/ رییس جمهور در همایش روز ملی روستا و عشایر خوش اندام ترین مردمان اروپا کدامند؟ سود تسهیلات صادرکنندگان ۱۱ درصد کاهش یافت فیلم/ ⏪ عاقبت حق خوری... روحانی چقدر به «جوان»‌ها و «غیرامنیتی‌»ها اعتماد دارد؟ سفر «داباکیس» به ایران/قرارداد بازی‌های رایانه‌ای با شرکت فرانسوی/ سفرهای طولانی رئیس دانشگاه علم‌وصنعت به خارج همه چیز درباره اجرای فاز نخست LEZ مدیر کل ارشاد لرستان، فردا درباره تئاتر جنجالی به مجلس توضیح می دهد حضور پررنگ تقلبی‌ها در بازار پوشاک/کسب سود کلان از اجناس بی‌کیفیت بیکاری، معضل بزرگ کشور/ نمی‌توانیم پاسخگوی متقاضیان کار باشیم عکس/ رونمایی از شاسی بلند جدید پژو برندگان این مسابقه به کام مرگ می روند +تصاویر سخنان روحانی در همایش روز ملی روستا و عشایر رواج پدیده چند شغلی در کشور/ حداقل حقوق با تورم رشد نکرد از گلایه یک رفیق سابق از نالوطی‌گری روحانی تا تدبیری برای حرف آخری غیر از پول و قدرت برای انتخابات در راه خدمت گاهی نیاز به تثبیت و گاهی نیز تغییر مدیر است درخواست چهره های شناخته شده کشور برای اعزام به سوریه/ معرفی مداحان متقاضی به نیروی قدس سپاه