• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۷ | کد خبر : 34275
 • به گزارش وعده صادق ؛ گاردین در سر مقاله خود با اشاره به انفجارات منطقه الکراده در مرکز بغداد که به کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر منجر شد، نوشت: “این انفجارها یادآور جنگ ۱۳ ساله ای است که سال ۲۰۰۳  پس از حمله آمریکا و انگلستان به عراق؛ به  کشته شدن شمار زیادی از مردم به ویژه غیرنظامیان منجر شد”.

  به نوشته بیروت پرس، این روزنامه تاکید کرد: این به معنای محاکمه مجدد تصمیم اعزام به جنگ نیست، زیرا گزارش کمیسیون چیلکوت روزهای پایانی هفته مسائل زیادی را مشخص خواهد کرد.

  گاردین افزود: بهای تصمیم گیری نادرست برای اعزام به جنگ، بسیار سنگین تر از دیگراشتباهات است و باید بهایی را که مردم عراق در ازای آن پرداخت کردند، از یاد نبریم.

  این روزنامه انگلیسی ادامه داد: به نظر می رسد انفجار الکراده؛ انتقام گیری گروه تروریستی داعش از ناکامی خود در درگیری سوم فلوجه است و درگیری قطعی نیز به دنبال تلاش نیروهای عراقی برای بازپس گیری موصل خود را نشان خواهد داد. در حال حاضر شرط اساسی برای برقراری صلح در اوج این تخریبها، شکست دادن گروه داعش است که خلافت را حق خود می دانند.

  گاردین نوشت: این جنگ به آواره شدن سه میلیون نفرغیرنظامی منجر شده و ما باید در شرایط کنونی تعهدات خود را در قبال کشوری که در تخریبش کمک کردیم، به یاد بیاوریم./ العالم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  درد قفسه سینه وعلل آن کارخانه‌ای که "تاوارس" را مجذوب خود کرد/آینده سایپا در هاله‌ ابهام اختلاس‌های میلیاردی با آرمان‌های انقلاب همخوانی ندارد/ مفاسد اقتصادی آفتی برای انقلاب است رییس جهاددانشگاهی معرفی شد کمتر از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم نیاز داریم روسیه و اوپک گزینه های تثبیت بازار نفت را بررسی می کنند وام مسکن تنها ۲۰ درصد از قیمت یک خانه است آنچه سعد حریری را تسلیم حزب الله کرد! آغاز برداشت رسمی زعفران در کشور/ هرکیلو ۵۰۰ هزارتومان ارزان شد صمیمانه از روحانی می‌خواهم در انتخابات آتی شرکت نکند/ کسی که سه سال به انتقادات گوش نداده ظرف یک سال نیز کاری نخواهد کرد عکس/ «قاهان»، منطقه‌ای زیبا در قم مهم‌ترین وظیفه ناجا در انتخابات جمله ای زیبا در اینستاگرام احمد رضا عابد زاده+ اینستاپست حمله به یک دانشگده پلیس در پاکستان ۲۰ کشته و۱۰۰ زخمی برجای گذاشت شجاعت شهید پوراحمدی در حمل سلاح از بین ماموران «ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت» صدای اصلاح‌طلبان و حامیان روحانی را هم در آورد/ شعار «دولت پاسخگو» توخالی از آب درآمد! جزئیات نحوه استفاده از موبایل به جای کارت بانکی پایه همه بیانات رهبری تحول بنیادین در حوزه است صعود تیم فوتبال جوانان ایران به جام‌جهانی/ دو گام تا قهرمانی آسیا عمر البشیر با پادشاه عربستان دیدار کرد