رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲ | کد خبر : 34348
 • آمریکا: با جدیت پیشنهاد عربستان برای تامین «نیروهای ضد داعش» در سوریه را بررسی می‌کنیم

  به گزارش وعده صادق، جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با الشرق الاوسط گفت که عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در صحبت با جان کری، وزیر خارجه آمریکا پیشنهاد تامین نیروها جهت مبارزه با داعش را مطرح ساخت و با کری همچنین در مورد نیاز جهت تحقق گذار سیاسی در سوریه و اوضاع در لیبی و یمن و تحولات اخیر میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها گفتگو کرد.

  کربی گفت: این مساله یک امر محرمانه نیست که ما در مورد تلاش‌ها علیه داعش گفتگو و مناقشه می‌کنیم و عربستان نقش مهمی در ائتلاف ضد داعش و در گروه حمایت بین المللی از سوریه دارد. این پیشنهاد از قبل با مسئولان عربستانی مورد بررسی قرار گرفته بود و این بار نیز برای آخرین بار مورد بررسی قرار نگرفت و عملا بررسی‌ها و مناقشه‌های جدی پیرامون آن صورت می‌گیرد.

  کربی تصریح کرد: ما پیشنهاد عربستان را جدی می‌گیریم. ما به تصمیم نهائی در مورد آن دست نیافته‌ایم و من در مورد طرح‌های نظامی صحبت نخواهم کرد. ما تصریح کرده‌ایم که این دیدار به بررسی پیشنهاد عربستان جهت تامین نیروها پرداخت و این نخستین بار نبود که این مساله مورد بررسی قرار گرفت و ما به بررسی این پیشنهاد در چارچوب افزایش فشار بر داعش ادامه خواهیم داد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار