رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۱ | کد خبر : 34478
 • پیشنهاد ریاض به آمریکا؛ اعزام نیروی ویژه عربستان به سوریه

  به گزارش وعده صادق، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از پیشنهاد جدید عربستان سعودی برای مداخله زمینی در سوریه پرده برداشت.

  کربی در گفت‌وگو با روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» اعلام کرد که «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان در دیدار با «جان کری» همتای آمریکایی خود ادعا کرده است که به بهانه مبارزه با داعش می‌خواهد نیروی نظامی به سوریه اعزام کند و در این دیدار مسئله انتقال قدرت در سوریه بررسی شد.

  وی همچنین گفت که بحث و بررسی بر سر نقش عربستان در مبارزه با داعش جدید نیست و در گذشته این مسئله بررسی شده است و گفت‌وگو در این زمینه ادامه خواهد داشت.

  کربی همچنین ادعا کرد: پنهان نیست که ما تلاش علیه داعش را بررسی می‌کنیم و عربستان نقش مهمی در ائتلاف و گروه [موسوم به] حامیان سوریه دارد. این ایده توسط مقامات عربستان بررسی شد».

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد: «پیشنهاد عربستان را جدی برداشت می‌کنیم، ولی هنوز به تصمیم نهایی درباره آن نرسیده‌ایم. درباره طرحهای نظامی نیز سخن نمی‌گویم. گفتیم که در این دیدار پیشنهاد عربستان برای اعزام نیرو [به سوریه] بررسی شد. این نخستین بار نیست که این مسئله بررسی شد».

  عربستان سعودی چند ماه پیش اعلام کرده بود که آماده مداخله زمینی در سوریه است. عربستان مدعی است که هدفش از اعزام نیرو به سوریه مبارزه با داعش در این کشور است.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار