رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴ | کد خبر : 34560
 • نماینده دموکرات آمریکا

  خرید هواپیما توسط ایران تحت تاثیر قانونی شدن طرح محدودیت بوئینگ قرار گرفت

  به گزارش وعده صادق، نمایندگان کنگره آمریکا چند روز پیش از طرح بررسی معامله شرکت بوئینگ آمریکا برای فروش هواپیما به ایران خبر دادند.

  به نوشته بلومبرگ، بیل هوزنگا، نماینده جمهوری خواه میشیگان در جلسه استماع کمیته فرعی سیاست‌های پولی و تجاری خدمات مالی مجلس نمایندگان گفت: «من به شدت نگرانم که دولت اوباما با آسان کردن قوانین به شرکت‌های آمریکایی برای همدستی در تسلیحاتی کردن ایران کمک کند.»

  توافق شرکت بوئینگ با ایران ایر در ماه ژوئن اعلام شد و بزرگ ترین مبادله تجاری ایران و آمریکا از سال ۱۹۷۹  خواهد بود.

  تیم نیل، سخنگوی بوئینگ گفت ایران ایر با خرید ۸۰ هواپیما به ارزش ۱۷٫۶ میلیارد دلار بر اساس لیست قیمتی موافقت کرده است. ۲۹ هواپیمای دیگر نیز با حمایت بوئینگ اجاره خواهد شد.

  این قرارداد به دنبال قرارداد ۲۷ میلیارد دلاری خرید ۱۱۸ هواپیمای ایربایس میان ایران و این شرکت اروپایی در ماه ژانویه منعقد شده است. ایران بیش از ۵۰ میلیارد دلار برای بهبود ناوگان فرسوده هوایی خود قرارداد خرید هواپیما امضا کرده است.

  اعضای این کمیته فرعی ۳ قانون را برای محدود کردن این قرارداد مورد بحث قرار دادند. یکی از این طرح‌ها شامل ممانعت بانک صادرات- واردات آمریکا از تامین مالی هر نهادی که است که با ایران مبادلات تجاری داشته باشد یا آن نهاد تامین مالی نهاد دیگری که تجارت با ایران را تسهیل می کند، را بر عهده داشته باشد. در حال حاضر، این بانک آمریکایی به هر حال نمی تواند تامین مالی پروژه های بزرگ را تصویب کند چراکه نمایندگان جمهوری خواه مخالف مانع از تایید ۳ نامزد مورد نیاز برای رسیدن به حد نصاب هیئت مدیره آن شده اند.

  نیل در مصاحبه ای گفت: «ما برای ایرلاین ایران روشن کردیم که بانک صادرات- واردات آمریکا توانایی حمایت از تامین مالی را نخواهد داشت… تازمانیکه دولت آمریکا چراغ سبز به این توافق نشان ندهد، ما در زمینه این مبادله به جمع بندی نمی توانیم برسیم.»

  طرح قانونی پیشنهادی دیگر در کنگره نیز این بوده است که اداره کنترل دارایی وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوز فروش این هواپیماها به ایران را صادر نکند.

  دنی هک، نماینده دموکرات ایالت واشنگتن جایی که بوئینگ فعالیت های بزرگی دارد، گفت با قانون شدن طرح های پیشنهادی برای محدود کردن این قرارداد، این قوانین بر فروش دیگر شرکت ها به ایران تاثیر می گذارد چراکه حقیقتا (فروش) تمامی جت های مدرن بیش از ۱۰ درصد رضایت آمریکا را می خواهند نظیر آن هواپیماهای ایرباس برای فروش (به ایران) که هم اکنون نیازمند مجوزهای صادراتی از آمریکا هستند.

  مخالفان توافق بوئینگ خاطرنشان کردند که وزارت خزانه داری آمریکا در سال ۲۰۱۱، ایران ایر را به اتهام استفاده از هواپیماهای مسافربری و باری برای انتقال راکت و موشک به مکان هایی نظیر سوریه، تحت تحریم قرار داد. این تحریم ها در جولای ۲۰۱۵ پس از توافق هسته‌ای لغو شد.

  بر اساس یک «توافق نامه» ارسال جت های خریداری شده توسط ایران ایر قرار است از سال ۲۰۱۷ آغاز شود و تا سال ۲۰۱۵ ادامه یابد.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار