رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۱ | کد خبر : 34587
 • بان‌کی مون: آزمایش‌های موشکی ایران با روح برجام همخوانی ندارد

  به گزارش وعده صادق ، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در یک گزارش محرمانه که رویترز آن را مشاهده کرده است، افزود: شلیک موشک های بالستیک ایران با روح سازنده توافق هسته ای بین تهران و قدرت های جهانی، همخوانی ندارد ولی این وظیفه شورای امنیت سازمان ملل است تا درباره اینکه آیا شلیک این موشکها نقض قطعنامه بوده است، تصمیم گیری کند.

  به نظر می رسد عدم تمایل بان کی مون برای اعلام این مساله که آیا شلیک موشک های بالستیک ایران نقض قطعنامه شورای امنیت بوده است یا نه، نشان می دهد که احتمال وضع تحریمهای جدید علیه تهران کاهش یافته است.

  اکثر تحریمهای سازمان ملل علیه ایران در ماه ژانویه برداشته شده است. لغو تحریمها پس از آن صورت گرفت که آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته ای را تایید کرد. البته تهران هنوز با تحریم تسلیحاتی سازمان ملل  و سایر محدودیت ها روبرو است.

  قطعنامه سازمان ملل از ایران خواسته است تا از ادامه توسعه فعالیت های مربوط به موشک های بالستیک به مدت ۸ سال خودداری کند. منتقدان توافق هسته ای بر این باورند که لحن این قطعنامه در خصوص توقف فعالیت های موشکی ایران، اجباری را متوجه ایران نکرده است.

  بان کی مون در این گزارش آورده است: من از ایران می خواهم تا شلیک موشک های بالستیک خودداری کند چرا که این اقدامات می تواند موجب افزایش تنش ها در منطقه شود.

  وی افزود: گرچه این وظیفه شورای امنیت است تا تفسیر خود را از قطعنامه ها اعلام کنند ولی من نگران آن هستم که شلیک موشک های بالستیک مطابق با روح سازنده توافق هسته ای ایران نباشد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار