• تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۴ | کد خبر : 34607
 • تسنیم:

  سردار محمدرضا نقدی عصر امروز در همایش جهادگران رضوی در محل تالار همایش‌های آستان قدس رضوی اظهار داشت: هرآنچه بهره‌مند از انقلاب هستیم و گروه جهادی وغیره از برکات اهل بیت(ع) است.

  وی افزود: امروز گردهم آمده‌ایم تا حرکت جهادی به اختصاص نام حضرت رضا (ع) انجام دهیم و با پرچم ایشان به مناطق محروم برویم.

  سردار نقدی با اشاره به مزین شدن نام اردوهای جهادی به نام حضرت رضا (ع) گفت: از امام رضا (ع) طلب توفیق اخلاص می‌کنیم تا خدمتگزاری به مردم رنگ و بوی کرامت اهل بیت(ع) را بگیرد و تحولات بسیاری را شاهد باشیم.

  رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: نفس پرستی مصیبت بزرگ دنیای امروز است و اردوی جهادی به ما یاد می‌دهد به فکر دیگران باشیم.

  وی با اشاره به ضرورت مقدم شمردن دیگران بر لذت‌ها و منفعت‌ها گفت: مشق اردوی جهادی مشق تعالی و انسان شدن است، در واقع مدینه فاضله ما یک جامعه جهادی است که در آن همه حرکت‌ها برای رضایت خدا است.

  وی با بیان اینکه برخی انتصاب‌ها براساس انقلابی‌گری و روحیه جهادی به افراد واگذار نشده است گفت: درحال حاضر ملاک انتصاب مدیران نوع دیگری است و کشور زمانی در رشد خودش به تعالی می‌رسد که این روحیه جهادی در همه شئون ما حاکم شود.

  رئیس سازمان بسیج مستضعفین ‌خاطرنشان کرد: الگوسازی برای منش و رفتار سرنوشت‌ساز است، در واقع ارزش‌ها را ابتدا باید در وجود خودمان نهادینه کنیم و سپس در میان محرومان برای تعالی و رشد جامعه تعمیم دهیم.

  سردار نقدی با اشاره به اینکه با ایجاد درست گروه‌های جهادی بیشتر، نباید فکر کنیم جا برای ما تنگ شده است گفت: در چشم‌انداز گروه‌های جهادی گفته شده به سمتی می‌خواهیم برویم که از هر عنصر جهادی حداقل سالی یک دوره به مناطق محروم بیاید و همه آحاد جامعه جهادی باشند چرا که بسیاری از مشکلات بزرگ اینگونه حل می‌شود.

  رئیس سازمان بسیج مستضعفین ‌افزود: ملت ما در مکتب اهل بیت(ع) رشد کرده و ما باید این ظرفیت‌ها را تقویت کنیم در واقع ملت ما گذشت را از مکتب علی (ع) یاد گرفته ‌و این ظرفیت را باید شناخت و استفاده کرد. گروه جهادی را نباید ملزم و مختص به نام و نشان کنیم؛ این تفکر را باید نهادینه کنیم تا ماندگار شود.

  وی درباره اولویت در عملکرد گروه‌های جهادی گفت: مردم محروم را باید خودکفا کنیم تا هرروز نیازشان به ما کمتر شود و ببینیم چگونه می‌توان اقتصاد آن را رونق داد سپس آن را در اولویت قرار دهیم.

  سردار نقدی خاطرنشان کرد: امروز مسئله حاشیه‌نشینی یکی از بزرگترین کارهای گروه‌های جهادی است و باید بررسی شود که این افراد چه مشکلاتی در روستای خود داشته‌اند که مهاجرت کرده‌اند و سپس برای حل آن مشکل اقدام کنند.

  رئیس سازمان بسبج مستضعفین تصریح کرد: احیای اقتصاد روستایی مهم‌ترین وظیفه گروه‌های جهادی است در واقع گروه جهادی اساس اقتصاد منطقه محروم را به حرکت در می‌آورد و محرومیت‌ها را به شکل ضربتی حل کند.

  سردار نقدی افزود: نباید گروه جهادی به روش صرفاً سنتی عمل کند، به عبارتی گروه جهادی باید از آبروی خود مایه بگذارند و محصولات روستائیان مناطق محروم را به بازار برساند و عرضه کند.‌

  ویبا بیان اینکه استفاده از ظرفیت همه اقشار بسیجی در گروه‌های جهادی الزامی است گفت: گروه‌های جهادی بسیج دانشجویان، پزشکان و غیره ظرفیت بسیاری دارند در حال حاضر بسیج کشاورزی فعال شده‌اند و از امسال گروه‌های بسیجی صنعت فعال می‌شوند و دوره‌های آموزشی آن‌ها شروع می‌شود تا برای سروپا کردن صنعت‌های خوابیده مناطق محروم اقدام کنند.

  رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: بسیج همگام با کشاورز هم‌اکنون فعالیت دارد و همراهی با مهندسین کشاورزی، اساتید دانشگاه جهادی و گروه‌های جهادی صنعت امری ضروری لست و امیدواریم فراگیری گروه‌های جهادی در همه شئون را شاهد باشیم.

     نظر مخاطبان                                  ۱ نظر               در انتظار تایید:0

  نام:

     

  1. ناشناس می‌گه:

   این فایل را بخوانید و گریه کنید / وقتی از این مردهای مرد غافل می شویم این هم تاوان ان…….

   basijnews.ir/fa/news/8663052/

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  مخالفت وزارت نیرو با واگذاری مسئولیت توزیع آب شهری به شهرداری‌ها در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل مصوبه،امضا نشده نقض شد/نرخ آژانس‌ها ۵۰درصد بالاتر از نرخ مصوب رئیس سازمان بورس : انتشار برون مرزی اوراق بدهی دولتی عکس/ سخنرانی سعید جلیلی در دانشگاه شهید رجایی زلزله ۴٫۹ ریشتری در خراسان رضوی هدیه ویژه موسسه چاتم هاوس به دکتر ظریف درد قفسه سینه وعلل آن کارخانه‌ای که "تاوارس" را مجذوب خود کرد/آینده سایپا در هاله‌ ابهام اختلاس‌های میلیاردی با آرمان‌های انقلاب همخوانی ندارد/ مفاسد اقتصادی آفتی برای انقلاب است رییس جهاددانشگاهی معرفی شد کمتر از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم نیاز داریم روسیه و اوپک گزینه های تثبیت بازار نفت را بررسی می کنند وام مسکن تنها ۲۰ درصد از قیمت یک خانه است آنچه سعد حریری را تسلیم حزب الله کرد! آغاز برداشت رسمی زعفران در کشور/ هرکیلو ۵۰۰ هزارتومان ارزان شد صمیمانه از روحانی می‌خواهم در انتخابات آتی شرکت نکند/ کسی که سه سال به انتقادات گوش نداده ظرف یک سال نیز کاری نخواهد کرد عکس/ «قاهان»، منطقه‌ای زیبا در قم مهم‌ترین وظیفه ناجا در انتخابات جمله ای زیبا در اینستاگرام احمد رضا عابد زاده+ اینستاپست