کد خبر : 34620
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۲
119 مشترک

کسب دو مدال طلا و یک نقره توسط نمایندگان ایران

کسب دو مدال طلا و یک نقره توسط نمایندگان ایران

روز دوم از رقابتهای کشتی نوجوانان قهرمانی آسیا امروز در شهر تایچونگ کشور چین تایپه در سه وزن کشتی فرنگی و دو وزن کشتی آزاد به پایان رسید که نمایندگان ایران موفق به کسب دو مدال طلا شدند.

به گزارش وعده صادق، درمسابقات روز دوم (جمعه) که در اوزان ۵۸،۵۴ و ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی و اوزان ۶۹ و ۷۶کیلوگرم کشتی آزاد برگزار شد، در کشتی فرنگی محمدرضا مختاری در ۵۸ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و رضا مردی در وزن ۵۴ کیلو صاحب مدال نقره شد.

همچنین در کشتی آزاد محمدرضا مرادیانی به مدال طلا رسید و سجاد غلامی پنجم شد.

نتایج نهایی مسابقات روز دوم به شرح زیر است:

رضا مردی در وزن ۵۴ کیلوگرم در دور اول با نتیجه۲-۱ از سد پاردیپ از هند گذشت. کشتی‌گیر کشورمان در دور دوم با نتیجه ۸- صفر و امتیاز عالیصمد بیک اورالوف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در  مبارزه سوم خود هونگ ماک از تایلند را ۹-۰ و با امتیاز عالی شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. مردی در کشتی فینال مقابل آدلیت سیسمبایف از قزاقستان با نتیجه ۱-۱  کشتی را واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت. مدال های برنز این وزن نصیب پاردیب از هندوستان و زولمان ارشنبیکوف از قرقیزستان شد.

محمد رضا مختاری کشتی گیر وزن ۵۸ کیلوگرم کشتی فرنگی  در دور اول بزار عظیموف از ترکمنستان را با نتیجه۹-۱مغلوب کرد. مختاری در کشتی دوم خود نیز با نتیجه ۶-۰ اربول بایروف از قرقیزستان را شکست داد وی در مرحله نیمه نهایی  در برابر کونگ تان نگوین از ویتنام با نتیجه ۹-۱ وضربه فنی به پیروزی رسید و فینالیست شد. ختاری در مسابقه پایانی با نتیجه ۷-۵ و ضربه فنی مقابل محمدکودیر یوسپوف از ازبکستان به پیروزی رسید و مدال طلا را به گردن آویخت. در این وزن اربول باکیروف از قرقیزستان و استانیسلاو یاروش از قزاقستان به مدال برنز دست یافتند.

در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی علی ناقوسی در دور اول ۴-۲ مقابل آلمازبیک ژوریف از قرقیزستان شکست خورد و با توجه به شکست حریف وی در دور بعد، ناقوسی از دور رقابت ها کنار رفت. در این وزن علیخان کوکنوف برابر هموطن خود دولت لارینوف به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد. مدال های برنز این وزن نصیب سوراب سورابا و دیپاک دیپاکا از هند شد.

سجاد غلامی ملی پوش وزن ۶۹ کیلوگرم کشتی آزاد در گام نخست غلام گوس از پاکستان را با نتیجه ۱۰-۰ از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۴-۲ مغلوب  دیازعسکروف ازقزاقستان شد و باتوجه به راه یابی کشتی گیر قزاقستانی به فینال، غلامی درگروه شانس مجدد جیونگ جین از کره جنوبی را با نتیجه ۱۰صفر شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در مسابقه رده بندی با نتیجه ۱- ۰مقابل سوشانت از هند شکست خورد و پنجم شد. در این وزن جیتین از هندوستان به عنوان قهرمانی رسید، دیار عسکروف از قزاقستان به مدال نقره دست یافت و مدال های برنز نصیب هیده تاکادا از ژاپن و سوشانت از هندوستان شد.

محمد رضا مرادیانی در وزن ۷۶ کیلوگرم کشتی آزاد در نخستین مبارزه خود، با حساب ۷- ۱نورعلی ثابتخان از قزاقستان را مغلوب کرد،وی در دوردوم ماگومد شایپوف دیگر کشتی گیر قزاقستانی را ۶-۵ برد. مرادیانی در مرحله نیمه نهایی سانجای از هندوستان را ۳-۱مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در کشتی نهایی خود موفق شد تایسی تسوجی از ژاپن را با نتیجه ۴-۱شکست دهد و به مدال طلا برسد. مدال های برنز این وزن نصیب بیلگون بایارسایخان از مغولستان و سانجی از هندوستان رسید.

تیم ایران دیروز در پیکارهای اوزان نخست ۵ مدال طلا توسط امید آرامی، محمد مهرابی و محمد حسین‌وند در اوزان ۴۲، ۴۶ و ۵۰ کیلوگرم کشتی فرنگی و ابوالفضل و مهدی هاشمی در اوزان ۸۵ و ۱۰۰ کیلوگرم کشتی آزاد کسب کرد.

رقابتهای کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا روزهای ۱۷ تا ۲۰ تیرماه در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان) برگزار می شود که طبق برنامه رقابتها، مدعیان اوزان ۵۴، ۵۸ و ۶۳ کیلوگرم کشتی آزاد و ۶۹ و ۷۶ کیلوگرم کشتی فرنگی فردا (شنبه) و مدعیان اوزان ۴۲، ۴۶ و ۵۰ کیلوگرم کشتی آزاد و ۸۵ و ۱۰۰ کیلوگرم کشتی فرنگی نیز روز یکشنبه به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

مهر
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب