• تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۲ | کد خبر : 34620
 • کشتی نوجوانان قهرمانی آسیا- چین تایپه؛

  کسب دو مدال طلا و یک نقره توسط نمایندگان ایران

  به گزارش وعده صادق، درمسابقات روز دوم (جمعه) که در اوزان ۵۸،۵۴ و ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی و اوزان ۶۹ و ۷۶کیلوگرم کشتی آزاد برگزار شد، در کشتی فرنگی محمدرضا مختاری در ۵۸ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و رضا مردی در وزن ۵۴ کیلو صاحب مدال نقره شد.

  همچنین در کشتی آزاد محمدرضا مرادیانی به مدال طلا رسید و سجاد غلامی پنجم شد.

  نتایج نهایی مسابقات روز دوم به شرح زیر است:

  رضا مردی در وزن ۵۴ کیلوگرم در دور اول با نتیجه۲-۱ از سد پاردیپ از هند گذشت. کشتی‌گیر کشورمان در دور دوم با نتیجه ۸- صفر و امتیاز عالیصمد بیک اورالوف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در  مبارزه سوم خود هونگ ماک از تایلند را ۹-۰ و با امتیاز عالی شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. مردی در کشتی فینال مقابل آدلیت سیسمبایف از قزاقستان با نتیجه ۱-۱  کشتی را واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت. مدال های برنز این وزن نصیب پاردیب از هندوستان و زولمان ارشنبیکوف از قرقیزستان شد.

  محمد رضا مختاری کشتی گیر وزن ۵۸ کیلوگرم کشتی فرنگی  در دور اول بزار عظیموف از ترکمنستان را با نتیجه۹-۱مغلوب کرد. مختاری در کشتی دوم خود نیز با نتیجه ۶-۰ اربول بایروف از قرقیزستان را شکست داد وی در مرحله نیمه نهایی  در برابر کونگ تان نگوین از ویتنام با نتیجه ۹-۱ وضربه فنی به پیروزی رسید و فینالیست شد. ختاری در مسابقه پایانی با نتیجه ۷-۵ و ضربه فنی مقابل محمدکودیر یوسپوف از ازبکستان به پیروزی رسید و مدال طلا را به گردن آویخت. در این وزن اربول باکیروف از قرقیزستان و استانیسلاو یاروش از قزاقستان به مدال برنز دست یافتند.

  در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی علی ناقوسی در دور اول ۴-۲ مقابل آلمازبیک ژوریف از قرقیزستان شکست خورد و با توجه به شکست حریف وی در دور بعد، ناقوسی از دور رقابت ها کنار رفت. در این وزن علیخان کوکنوف برابر هموطن خود دولت لارینوف به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد. مدال های برنز این وزن نصیب سوراب سورابا و دیپاک دیپاکا از هند شد.

  سجاد غلامی ملی پوش وزن ۶۹ کیلوگرم کشتی آزاد در گام نخست غلام گوس از پاکستان را با نتیجه ۱۰-۰ از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۴-۲ مغلوب  دیازعسکروف ازقزاقستان شد و باتوجه به راه یابی کشتی گیر قزاقستانی به فینال، غلامی درگروه شانس مجدد جیونگ جین از کره جنوبی را با نتیجه ۱۰صفر شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در مسابقه رده بندی با نتیجه ۱- ۰مقابل سوشانت از هند شکست خورد و پنجم شد. در این وزن جیتین از هندوستان به عنوان قهرمانی رسید، دیار عسکروف از قزاقستان به مدال نقره دست یافت و مدال های برنز نصیب هیده تاکادا از ژاپن و سوشانت از هندوستان شد.

  محمد رضا مرادیانی در وزن ۷۶ کیلوگرم کشتی آزاد در نخستین مبارزه خود، با حساب ۷- ۱نورعلی ثابتخان از قزاقستان را مغلوب کرد،وی در دوردوم ماگومد شایپوف دیگر کشتی گیر قزاقستانی را ۶-۵ برد. مرادیانی در مرحله نیمه نهایی سانجای از هندوستان را ۳-۱مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در کشتی نهایی خود موفق شد تایسی تسوجی از ژاپن را با نتیجه ۴-۱شکست دهد و به مدال طلا برسد. مدال های برنز این وزن نصیب بیلگون بایارسایخان از مغولستان و سانجی از هندوستان رسید.

  تیم ایران دیروز در پیکارهای اوزان نخست ۵ مدال طلا توسط امید آرامی، محمد مهرابی و محمد حسین‌وند در اوزان ۴۲، ۴۶ و ۵۰ کیلوگرم کشتی فرنگی و ابوالفضل و مهدی هاشمی در اوزان ۸۵ و ۱۰۰ کیلوگرم کشتی آزاد کسب کرد.

  رقابتهای کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا روزهای ۱۷ تا ۲۰ تیرماه در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان) برگزار می شود که طبق برنامه رقابتها، مدعیان اوزان ۵۴، ۵۸ و ۶۳ کیلوگرم کشتی آزاد و ۶۹ و ۷۶ کیلوگرم کشتی فرنگی فردا (شنبه) و مدعیان اوزان ۴۲، ۴۶ و ۵۰ کیلوگرم کشتی آزاد و ۸۵ و ۱۰۰ کیلوگرم کشتی فرنگی نیز روز یکشنبه به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

  مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد نمایشگاه صنعتی ایران ، روسیه و ارمنستان عکس/ تاب دست ساز بارش برف سنگین در اردبیل آیفون شما در خطر است؛ هرچه سریع تر به ۱۰٫۱ آپدیت کنید بانک مرکزی: نرخ بانکی ۱۲ ارز افزایش و ۲۰ واحد پولی دیگر کاهش یافت آمریکا در زمان حکومت اوباما جنگ سرد جدیدی علیه روسیه بپا کرد اقتصاد مقاومتی با سفارش و توصیه محقق نمی‎شود/ گریه‎های استاد برای وجود ربا در سیستم بانکی اظهار نظر «عارف» درباره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت عارف :خبر کناره‌گیری من از ریاست شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان «بی‌ربط» است مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به علت همکاری‌اش با فتنه ۸۸ به‌جای خود باقی است آخوندی: لایروبی اروند امسال آغاز می شود/ تلاش برای افزایش ظرفیت ریلی خوزستان شرایط مطلوب امنیتی در ابعاد داخلی و مرزهای کشور/رعایت اخلاق اسلامی و حفظ حدود شرعی در اظهار نظرها داعش ۲۳۲ غیرنظامی را در جنوب موصل اعدام کرد دیکتاتوری همه جا بد است اما در دانشگاه بدتر/ رؤسای دانشگاه‌ها خودشان را قیوم دانشجویان ندانند تصاویر/صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه ششم آبان فوت یک زن به دلیل استفاده نادرست از بالابر در بندرعباس