• تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۴ | کد خبر : 34622
 • به گزارش وعده صادق بیژن نامدار زنگنه در باره آتش سوزی سایت پتروشیمی بوعلی اظهار کرد: اینجا تنها چیزی که باقی مانده آتش اصلی است و آتشی که در واحد فرآیندی یعنی برج پارازایلن رخ داده بود از صبح روز گذشته خاموش شد.

  وی افزود: این آتش به دو مخزن دیگر سرایت کرد که آتش مخزن اول صبح روز گذشته مهار ولی دیگری همچنان در حال سوختن است.

  وزیر نفت تصریح کرد: بخشی از محتویات مخزنی که اکنون در حال سوختن است تخلیه شده ولی تخلیه باقی آن از نظر فنی امکان پذیر نیست و در حقیقت به صلاح هم نیست.

  زنگنه بیان کرد: امروز با وجود پیش بینی موفقیت کم برای حمله اما باز بر اساس تصمیم گیری ها یک حمله برای مهار آتش صورت گرفت که موفقیت آمیز نبود.

  وی عنوان کرد: در حال حاضر مخازن جنبی LPG، لایت N و بنزن را خنک سازی می کنیم تا خطری ایجاد نشود. این مخازن اکنون در وضعیت خوبی به سر می برند.

  وزیر نفت خبر داد: در حال حاضر باید صبر کنیم تا محتوای سوختی که در این مخزن وجود دارد، تمام شود و آتش آن خاموش شود. تنها کاری که باقی مانده انتظار برای خاموش شدن این آتش است.

  زنگنه یادآور شد: اعلام شده که این آتش سوزی حداقل تا ۱۰ الی ۱۵ ساعت آینده ادامه دارد و ظرف این مدت زمانی خاموش می شود. پیش بینی کارشناسان، مدیران مستقر و فرماندهی عملیات نیز این است که هیچ نگرانی برای این واحد وجود ندارد و فقط باید به انتظار خاموش شدن آتش نشست.

  وی تأکید کرد: همه مجموعه وزارت نفت، شهرداری، استانداری و مقامات برای این حادثه همکاری داشتند. البته فرماندهی عملیات بر عهده نفت است ولی خود واحدهای مختلف پتروشیمی هم حضور دارند.

  مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  حضور پررنگ تقلبی‌ها در بازار پوشاک/کسب سود کلان از اجناس بی‌کیفیت بیکاری، معضل بزرگ کشور/ نمی‌توانیم پاسخگوی متقاضیان کار باشیم عکس/ رونمایی از شاسی بلند جدید پژو برندگان این مسابقه به کام مرگ می روند +تصاویر سخنان روحانی در همایش روز ملی روستا و عشایر رواج پدیده چند شغلی در کشور/ حداقل حقوق با تورم رشد نکرد از گلایه یک رفیق سابق از نالوطی‌گری روحانی تا تدبیری برای حرف آخری غیر از پول و قدرت برای انتخابات در راه خدمت گاهی نیاز به تثبیت و گاهی نیز تغییر مدیر است درخواست چهره های شناخته شده کشور برای اعزام به سوریه/ معرفی مداحان متقاضی به نیروی قدس سپاه بارش باران در جاده های شمالی و اردبیل آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم ، زنجان سیاهی لشکر های «زوری» در سفر انتخاباتی روحانی! مقصد:خمین عکس/ بازداشت داعشی‌ها در موصل اگر با این ساعت خواب بمانید ۱۰۰ دلار از دست می دهید+ عکس از بلایی که فانی سر آموزش و پرورش آورد تا بلایی که سر فانی آوردند! مهمترین رویدادهای خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه فیلم/ آمریکا خبر دارد که اسرائیل چند کلاهک هسته ای دارد پیامدهای ازسرگیری روابط سوریه و مصر دولت به دنبال تغیرات وزرای ناکارآمد نیست بلکه پیگیر تغییر در نقاط رای ساز است/ مسئولان باید پاسخگوی فساد صندوق ذخیره فرهنگیان باشند ایران خواستار پاسخگویی آمران و عاملان بمباران مردم بی‌گناه کرکوک شد