رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۹ | کد خبر : 34656
 • تاکید آلمان بر تعمیق روابط با ایران

  به گزارش وعده صادق، شفر روز جمعه در کنفرانس خبری دولت آلمان در جمع خبرنگاران با اشاره به دو سفر «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان به ایران گفت: وزیر خارجه آلمان بهترین همکاری ها را با همتای خود دارد و با توجه به سفر چندی پیش محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران به برلین، امیدواریم در سطوح دیگر نیز بتوانیم ملاقات هایی را داشته باشیم.
  اشاره شفر به اخبار برخی از رسانه های ایران و آلمان در خصوص سفر روحانی به این کشور بود.
  سخنگوی وزارت خارجه آلمان بار دیگر تاکید کرد که دولت این کشور به توافق وین، روند فعالیت گروه ۱+۵ و نیز نزدیک شدن به تعمیق رابطه با ایران متعهد است.
  شفر افزود: اعتماد زیادی به کسانی داریم که در حکومت ایران با ما در خصوص توافق وین به نتیجه رسیده اند و این کاملا برای ما آشکار است، چرا که بعد از اجرایی شدن توافق وین (ژانویه ۲۰۱۶) طرف ایرانی کوشش های بزرگی در پایبندی به این توافق انجام داده است.
  درعین حال شفر درکنفرانس خبری خود با اشاره به اینکه هیچ اختلاف نظری در سیاست آلمان در قبال ایران وجود ندارد، افزود : سیاست برلین در قبال تهران کاملا هماهنگ شده است.
  این درحالی است که پیش تر رسانه های آلمان به اختلاف نظر جدی بین مرکل با وزیر خارجه آلمان و نیز ‘زیگمار گابریل’ وزیر اقتصاد و معاون صدر اعظم در قبال توسعه روابط دوجانبه با ایران خبر داده بودند.
  وی اضافه کرد : ما تحولات سیاست داخلی ایران درمورد آینده این کشور را به دقت تحت نظر داریم و بسیار امیدوار هستیم که رئیس جمهوری ایران این سیاست را دنبال کند و تغییری ایجاد نشود و ما نیز کوشش های خود را در رابطه با تعمیق رابطه با این کشور انجام می دهیم.
  وی ادمه داد: ما و همتایان خود در گروه ۱+۵ بر این باور هستیم که ایران باید به صورت کامل به قوانین بین المللی هم در رابطه با فناوری اتمی و هم موشکی پایبند باشد و دراین خصوص با شرکای خود در نیویورک و دیگر نقاط در حال گفت و گو هستیم و هیچ ابایی نداریم که با تهران در مورد این مساله صحبت کنیم.

   

  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار