رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۲ | کد خبر : 34664
 • اعتراض شدید چین به روابط رو به گسترش آمریکا و تایوان

  به گزارش وعده صادق، اعتراض چین به این دلیل صورت گرفته که این کشور می گوید «تسای اینگ ون» اولین زن تایوانی که قدرت را در این جزیره در اختیار گرفته، طی هفته ها و روزهای اخیر بارها با مقام های آمریکایی در تماس بوده است.
  در همین حال گزارش شده که رییس حکومت تایوان که چین او را یک استقلال طلب می داند، با اعضای کنگره آمریکا مذاکراتی هم انجام داده است.
  «هونگ لی» سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز جمعه در بیانیه ای که این وزارتخانه منتشر کرده است، خاطر نشان کرد: چنین اقداماتی به منزله ارسال علائم اشتباه به استقلال طلبان تایوانی است.
  وی به آمریکا هشدار داد که باید مراقب نوع ارتباط خود با تایوان باشد و کاری نکند که وضعیت موجود در تنگه تایوان بر هم خورده و استقلال طلبان از جسارت بیشتری برخوردار شوند.
  بیانیه سخنگوی می افزاید که چین نمی تواند بپذیرد کشورهایی که دارای روابط رسمی و دیپلماتیک با پکن هستند ارتباطاتی از این دست با تایوان داشته باشند.
  سخنگوی دولت چین خاطرنشان کرده که در همین ارتباط یک یادداشت اعتراضی به طرف آمریکایی تسلیم شده و در آن تاکید شده است که واشنگتن حق ندارد از طریق مقام ها و اعضای کنگره خود با رییس تایوان ارتباط برقرار کند.
  در بیانیه وزارت خارجه چین تاکید شده است که آمریکا باید به هرگونه ارتباط و مراوده با تایوان که باعث جسارت بیشتر استقلال طلبان آن جزیره می شود پایان داده و هر چه سریعتر روابط رسمی و گفت و گوهایش را با تایپه قطع کند.
  چین همچنین از آمریکا خواسته است بر اساس آنچه متعهد شده است به اصل «یک چین» پایبند بوده و از استقلال تایوان حمایت نکند.
  تایوان و چین در پایان جنگ داخلی سال ۱۹۴۹ میلادی از یکدیگر جدا شدند، اما پکن این جزیره را بخشی از خاک کشور چین می داند.
  چین مایل است در تایوان بعد از پیوستن به سرزمین مادری، نیز الگوی یک کشور و دو نظام را همچون هنگ کنگ و جزیره ماکائو پیاده کند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار