• تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲ | کد خبر : 34737
 • درمیان رکود و افت قیمت ها بانک های ایتالیا با مشکل مواجه شده اند و بار ۳۶۰ بیلیون یورو وام ، معادل تولید ناخالص ملی پنجمین کشور جهان را به دوش میکشند در حالی که در شرایط عادی ۴۷% این مقدار را متضمن شده اند.

  به گزارش وعده صادق ؛ اکونومیست نوشت :سرمایه گذاران سرتاسر دنیا به طور غیر معمولی نگران اند. در هفته اخیر نرخ سود سپرده های ۱۰ ساله به پایین ترین حد خود سقوط کرده اند. خریداران اوراق قرضه دولت سوئیسخود را برای قبول نرخ بازپرداخت منفی آماده می کنند.

  تصمیم انگلستان برای دل به دریا زدن منشأ برخی نا آرامی هاست ولی « برگزیت » تمام ناملایمات موجود را توجیه نمیکند. تهدید اقتصادی دیگری با خطر بیشتری در آنسوی آبراهه سر برآورده است.ایتالیا چهارمین اقتصاد بزرگ اروپا و یکی از شکننده ترین آنها است. بدهی عمومی معادل با ۱۳۵% تولید ناخالص ملی و پایینترین نرخ اشتغال بزرگسالان در بین کشور های اروپایی بجز پونان.اقتصاد درحال افولی که به واسطه تعدیل های متعدد و  بهروروی پایین از نفس افتاده است.

  درمیان رکود و افت قیمت ها بانک های ایتالیا با مشکل مواجه شده اند و بار ۳۶۰ بیلیون یورو وام ، معادل تولید ناخالص ملی پنجمین کشور جهان  را به دوش میکشند در حالی که در شرایط عادی ۴۷% این مقدار را متضمن شده اند.

  بانک های ضعیف ایتالیا در بهترین حالت مانع توسعه کشور می شوند و در بد ترین حالت برخی شان ورشکست خواهند شد.تعجب انگیز نیست که تعداد سرمایه گذاران کاهش داشته است. در طول ماه آپریل قیمت سهام بزرگترین بانک های ایتالیا به نصف کاهش پیدا کرده است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار