رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۷ | کد خبر : 34782
 • در رشته‌های پرتاب وزنه و پرش سه‌گام صورت می‌گیرد

  آخرین بخت‌آزمایی دوومیدانی‌کاران قمی برای کسب سهمیه المپیک

  به گزارش وعده صادق محمدرضا اسحاقی امروز در قم، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون دوومیدانی کشورمان از امروز یکشنبه بیستم تیر ماه شاهد برگزاری پیکارهای جایزه بزرگ دوومیدانی ایران خواهیم بود، پیکارهایی که آخرین فرصت کسب سهمیه المپیک محسوب می‌شود.

  وی با بیان اینکه میلاد دریساوی و محمدحسین اسکندری دو نماینده قم در آخرین فرصت کسب سهمیه المپیک هستند، اضافه کرد: مرحله نخست رقابت‌های دوومیدانی جایزه بزرگ ایران در خرداد ماه برگزار شد که آن نیز خود یک فرصت خوب برای به دست آوردن مجوز سفر به المپیک بود.

  دبیر هیأت دوومیدانی استان قم عنوان کرد: دومین مرحله مسابقات جایزه بزرگ دوومیدانی ایران با هدف کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو برزیل با حضور چهره‌های شاخص دوومیدانی ایران از امروز به میزبانی مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

  وی اضافه کرد: در واقع با توجه به تعویق در زمان برگزاری رقابت‌های لیگ دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور، با تصمیم سازمان تیم‌های ملی و کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون، پیکارهای دوومیدانی با عنوان جایزه بزرگ در هر دو بخش بانوان و آقایان، از امروز به انجام می‌رسد.

  اسحاقی بیان کرد: با توجه به اینکه مسؤولان برگزاری بازی‌های المپیک ریودوژانیرو برزیل، آخرین مهلت برای کسب سهمیه حضور در این رقابت‌ها را روز بیست و یکم تیر ماه در نظر گرفته‌اند، این دوره از مسابقات آخرین شانس مدعیان به دست آوردن بلیط سفر به برزیل در رشته دوومیدانی به شمار می‌رود.

  وی خاطرنشان کرد: به همین منظور کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون دوومیدانی اعلام کرده، ورزشکارانی که در این رقابت‌ها موفق به کسب سهمیه المپیک شوند، پنج سکه طلا از سوی فدراسیون دوومیدانی، علاوه بر پاداش ۱۰ میلیون تومانی کمیته ملی المپیک، جایزه دریافت می‌کنند.

  دبیر هیأت دوومیدانی استان قم با بیان اینکه نمایندگان قم نیز در دو رشته شانس کسب سهمیه دارند، ابراز کرد: همچنین چنانچه هر یک از دوومیدانی‌کاران موفق به کسب حد نصاب‌های تعیین شده در رشته‌های مختلف شوند، یک سکه طلا نیز به آنها اهدا خواهد شد.

  وی با اشاره به مواد و رشته‌هایی که قرار است دوومیدانی‌کاران در آن به رقابت بپردازند، عنوان کرد: شرکت کنندگان در تلاش برای کسب سهمیه المپیک در رشته‌های ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر، ۱۰۰ متر با مانع، ۴۰۰ متر با مانع، ۸۰۰ متر، پرش طول، پرش ارتفاع و پرتاب چکش در بخش بانوان با یکدیگر مسابقه می‌دهند.

  اسحاقی یاد آور شد: همچنین مسابقات انتخابی المپیک در بخش آقایان با جدال مدعیان در رشته‌های ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر، ۴۰۰ متر، ۸۰۰ متر، ۵ هزار متر، پرتاب وزنه، پرتاب دیسک، پرتاب نیزه، پرش طول و پرش ارتفاع به انجام خواهد رسید تا برترین‌ها مشخص شوند.

  وی تصریح کرد: دوومیدانی‌کاران شرکت کننده در هر دو بخش بانوان و آقایان این مرحله از انتخابی المپیک ۲۰۱۶، با درنظر گرفتن نتایج کسب شده آنها در رقابت‌های اخیر و همچنین دعوت از سوی کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون به این رقابت‌ها دعوت شده‌اند و بر این اساس میلاد دریساوی نخستین نماینده قم در رشته پرش طول و محمدحسین اسکندری دیگر نماینده قم در رشته پرتاب وزنه به مصاف حریفان می‌روند.

   

   

  فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار