رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۳ | کد خبر : 34809
 • دیدار رییس جمهوری سریلانکا با سید حسن خمینی

  به گزارش وعده صادق از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، یادگار امام (ره) به دعوت سفارت جمهوری اسلامی ایران به سریلانکا سفر کرده است.
  مایتریپالا سیریسنا رییس جمهور سریلانکا در این دیدار گفت: در چند هزار سال گذشته چیزهای زیادی از ایران و ایرانیان آموخته‌ایم و اعتقاد داریم که دوستی دو کشور نه به چند سال گذشته بلکه به چند هزار سال پیش بازمی‌گردد.
  وی در ادامه با بیان اینکه تاریخ سریلانکا نیز مثل ایران ۵ هزار سال قدمت دارد، یادآور شد: سریلانکا در گذشته تاریخی خود بسیار پیشرفته بوده است همچنان که تاریخ ایران را مطالعه می‌کنیم می‌بینیم که ایران به صورت غیرقابل باوری پیشرفته بوده است. در دوره کنونی هم می‌توان گفت؛ ایران در مقایسه با سایر کشورها بسیار متمدن‌تر است.
  سیریسنا ادامه داد: تمدن انسانی دارای ابعاد روحانی، معنوی و مادی است که باید همه ابعاد آن به صورت توأمان پیشرفت کند.
  وی با تأکید بر اینکه در دنیای کنونی بایستی رابطه بسیار قوی در همه ابعاد مذکور با یکدیگر داشته باشیم، گفت: ایرانیان نیز مانند ما مشکلاتی داشته‌اند؛ ما تا همین ۵ سال گذشته درگیر جنگ داخلی بوده‌ایم. هرچند جنگ داخلی تمام شده اما مسائل بسیار بغرنجی با بعضی از کشورهای خارجی داریم و اکنون کنترل جنگ خارجی مشکل‌تر از جنگ داخلی است. برای حل این مسائل، بایستی دوستان صادق و محکمی داشته باشیم که از نظر ما ایران یکی از دوستان صمیمی و خوب سریلانکا در دنیاست.
  وی ادامه داد: به همین دلیل به دوستی نزدیک دو کشور و به صداقت و استحکام شما باور داریم؛ به همین دلیل نیز به هیأت شما خوشامد می‌گوییم و از ورود شما به سریلانکا به شدت خوشحال هستیم.
  مایتریپالا سیریسنا در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: ما مسلمانان زیادی در سریلانکا داریم و اقوام مختلف از جمله سینهالی‌ها به عنوان یک قوم غالب و اکثریت از ورود شما به کشور بسیار خرسندند. ما نیز در آینده‌ای نزدیک، هیأت‌های مختلفی به جمهوری اسلامی ایران اعزام خواهیم کرد.
  رییس جمهوری سریلانکا در ادامه در تشریح این مراودات دوجانبه گفت: اولین هیأت، یک هیأت اقتصادی سطح بالا خواهد بود که سعی در تنظیم روابط اقتصادی دو کشور خواهد داشت.
  وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بسیار مایل است ایران را از نزدیک ببیند، اظهار کرد: دو کشور باید صبورانه در خصوص مسائل مشترک بین‌المللی با هم همکاری کنند؛ زیرا امروز زمانی است که باید مراقب روابط دو کشور باشیم و سطح آن را ارتقا بدهیم.
  در این دیدار حجت‌الاسلام سید حسن خمینی نیز با بیان اینکه سریلانکا از نظر ایران، از جمله کشورهایی است که از استقلال خود به خوبی دفاع کرده و همکاری‌های خوبی در سطح بین‌المللی با جمهوری اسلامی داشته است، خطاب به رییس جمهور سریلانکا گفت: سفر شما در آینده نزدیک به جمهوری اسلامی ایران می‌تواند سطح روابط دوجانبه و بین‌المللی دو کشور را در عرصه‌های مختلف ارتقا دهد.
  یادگار امام همچنین از برنامه سفر وزیر نفت سریلانکا به ایران در هفته آینده ابراز خرسندی کرد و افزود: فرهنگ متعدد و متکثر، لازمه و زیرساخت لازم برای تمام کشورهاست و ما این پایه را در سریلانکا به خوبی مشاهده می‌کنیم که می‌تواند الگوی خوبی برای سایر کشورهای منطقه باشد.
  سید حسن خمینی، ادامه داد: پایه‌های دموکراسی در سریلانکا مستحکم شده است و امیدوارم در سایه این همکاری‌ها، پایه‌های همکاری اقتصادی دو کشور نیز مستحکم شود.
  در این دیدار زائری‌امیرانی، سفیر ایران در سریلانکا و حجج اسلام سید یاسر خمینی و مرتضی اشراقی، حجت‌الاسلام سید حسن خمینی را همراهی کردند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار