• تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸ | کد خبر : 34864
 • قائم مقام وزیر علوم خبر داد:

  سفر ۲هیات مهم علمی از آلمان به ایران/ توسعه فرصت مطالعاتی اساتید

  به گزارش وعده صادق حسین سالارآملی گفت: در راستای توسعه همکاری های علمی با کشور آلمان در سال جاری، معاون وزیر آموزش و تحقیقات آلمان به همراه روسای انجمن ماکس پلانک و بنیاد تحقیقات آلمان (DFG)، در سپتامبر ۲۰۱۶ به کشورمان سفر خواهند کرد.

  وی با اشاره به وجود تعداد زیادی از تفاهم نامه ها با موضوعات و در زمینه های مختلف علمی، آموزشی، پژوهش و فناوری با کشورهای جهان، افزود: بیشتر تفاهم نامه هایی که منعقد شده است در زمینه علمی، تبادل استاد و دانشجو و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک و استفاده دانشجویان و اساتید از فرصت های مطالعاتی بوده است.

  قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل ادامه داد: در قرارداد همکاری مشترک میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) که اخیرا به امضاء رسید، مقرر شد ۷۵ نفر از دانشجویان ایرانی دوره دکتری، برای گذراندن دوره های ۶ تا حداکثر ۹ ماهه فرصت مطالعاتی با استفاده از بورس مشترک، به دانشگاه های آلمان اعزام شوند.

  وی افزود: در برخی از تفاهم نامه هایی که با کشورهای خارجی منعقد شده، علاوه بر دانشجویان، برای اساتید نیز فرصت های مطالعاتی ۳ تا ۶ ماه پیش بینی شده است که از آن به فراخور تعهدات تفاهم نامه استفاده خواهند کرد.

  مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار