وقتی برلین شرق و غرب را با هم می خواهد

0 1

آنچه در پس بازخورد دلجویانه آلمان پنهان است از تزدیکی قوی فرهنگی ، تارخ و اهداف تجاری سر چشمه می گیرد. به هر حال آلمان شرقی سابق برای سال ها در طول جنگ سرد توسط مسکو اداره می شده است

به گزارش وعده صادق ؛ پولتیکو نوشت :با این که خیلی از اعضای پیمان ناتو به طور فزاینده ای نگران تهاجم روسیه به مناطق همجوار هستند و خواستار  مواجهه شدیدتر با مسکو هستند، صدای برلین با قدرت به چیزی غیر از این دعوت می کند. فرانک اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه ای با روزنامه آلمانی بیلد در ماه گذشته گفت : آنچه نباید الان  انجام دهیم  ملتهب کردن شرایط با قدرت نمایی های پر هیاهو و جنگ طلبانه است. هرکس معتقد است رژه نمادین تانکها در نواحی شرقی امنیت به ارمغان می آورد اشتباه می کند.

نظرات اشتاین مایر به نتایج رزمایش نیروهای ائتلاف در لهستان به مثابه بزرگترین مانور رزمی صورت گرفته توسط ناتو  اشاره دارد. گرچه وی مشخصاً از رزمایش انتقاد نمی کند اما پیامش به وضوح موضع گیری علیه این اقدام تلقی میگردد.

چندی بعد گرنوت ارلر قائم مقام وزیر امور خارجه آلمان هشدار داد : دقیقا از چنین تحولاتی شرایط غیر قابل کنترلی ایجاد می شود که می تواند به جنگ منجر شود.. لازم به ذکر است که صدر اعظم مرکل تا کنون در این باره به اظهار نپرداخته است.

آنچه در پس بازخورد دلجویانه آلمان پنهان است از نزدیکی قوی فرهنگی ، تاریخ و اهداف تجاری سر چشمه می گیرد. به هر حال آلمان شرقی سابق برای سال ها در طول جنگ سرد توسط مسکو اداره می شده است. خیلی از مردم آلمان در باره روسیه خصومتی ندارند، در واقع بسیار از آنان که در آلمان شرقی زندگی کرده اند علاقه عمیق خود نسبت به فرهنگ روسیه را حفظ نموده اند . در نظر سنجی های اخیر ، ۸۱درصد آلمانها از روابط نزدیک تر با روسیه طرفداری می کنند ، و تنها فرانسه از میان کشور های عضو اتحادیه اروپا در جایگاه دوم قرار دارد.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.