رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۸ | کد خبر : 35005
 • عربستان تحمل وجود یک حزب سیاسی را ندارد اما از معارضان ایران حمایت می‌کند

  به گزارش وعده صادق ؛ «مضاوی الرشید» استاد انسان شناسی دینی در دانشگاه لندن در واکنش به حضور «ترکی الفیصل» رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان در نشست سالانه منافقین در پاریس از تناقض در رفتار سیاسی عربستان انتقاد کرد.

  مضاوی در در توییتر خود نوشت: هچکدام از معارضان عربستانی از حمایت کشورهایی که مخالف سیاست‌های ریاض هستند بهره نمی‌برند زیرا همه آنها (معارضان) در زندان‌های عربستان هستند.

  وی که از نوادگان آخرین حاکمان از خاندان الرشید در منطقه حائل عربستان است اعلام کرد دولت عربستان همه معارضان مسالمت آمیز داخلی را به جاسوسی برای قطر، لیبی و صدام متهم می‌کرد و اکنون خود در کنار مخالفان دولت ایران می‌ایستد و از آنها حمایت می‌کند.

  الرشید گفت رژیم آل سعود حتی وجود یک حزب سیاسی را در کشور خود تحمل نمی‌کند اما از مخالفان دولت ایران حمایت می‌کند، فعالان سیاسی مسالمت آمیز داخلی (عربستانی) زندانی‌ می‌شوند اما از مخالفان مسلح خارج از ایران حمایت می‌کند.

  این استاد دانشگاه گمانه زنی کرده که ترکی الفیصل به جای تمجید از تمدن ایرانی ممکن است بخواهد برای منافقین در منطقه رَبع‌الخالی [منطقه‌ای بیابانی و شنی در جنوب شرقی شبه جزیره عربستان] اردوگاه نظامی تأسیس کند.

  وی در پایان تأکید کرده که حمایت و تعریف از تاریخ و تمدن ایرانی‌ها با هدف برانگیختن احساسات آنها، پروژه‌ای از پیش شکست خورده است.

  نشست سالانه گروهک «مجاهدین خلق» معروف به «منافقین» در پاریس پایتخت فرانسه دیروز آغاز شد و امروز به پایان می‌رسد.

  نشست امسال منافقین در پاریس شاهد حضور پررنگ هیأتهای عربی بود که در این میان حضور هیأت عربستان، مصر و بحرین از سایرین پررنگ‌تر بود./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار