رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۳ | کد خبر : 35057
 • دیلی اکسپرس: موج جدید ترورهای هدفمند در کراچی در راه است

  به گزارش وعده صادق؛تروریست‌ها از تمام پاکستان به کراچی آمده‌اند و امکان دارد ظرف چند روز آینده موج جدید ترورهای هدفمند در این شهر آغاز شود.

  به گزارش دیلی اکسپرس یک مقام سازمان اطلاعات پاکستان به شرط فاش نشدن نامش گفت: اعضای گروه‌های تروریستی از جمله جیش محمد، لشکر جهنگوی، جند‌الله و القاعده برای انتقام کشته شدن رهبران خود در عملیات ارتش سعی دارند امنیت کراچی را به چالش بکشند.

  وی افزود: گروه‌های تروریستی برای انتقام گرفتن از نظامیان افراد ماهر و زبده خود را از افغانستان، بلوچستان و ایالت خیبرپختونخواه به کراچی فراخوان کرده‌اند تا در ترور شخصیت‌های مهم شرکت کنند.

  این مقام سازمان اطلاعات هشدار داد شخصیت‌های مهم، خبرنگاران و اعضای احزاب سیاسی هدف تروریست‌ها قرار خواهند گرفت.

  وی افزود: تروریست‌ها در حاشیه شهر کراچی و مناطق دوردست مخفی خواهند شد تا در موقعیت مناسب ترورهای هدفمند خود را آغاز کنند.

  مقام ارشد سازمان اطلاعات اظهار داشت: گروه جیش محمد در ترور امجد صابری خواننده معروف پاکستانی دست داشته است.

  نیروهای امنیتی پاکستان اعلام کردند اجازه نمی‌دهند تروریست‌ها امنیت شهر کراچی را به چالش بکشند و تدابیر ویژه برای مقابله با آنها در نظر گرفته شده است.

  اختلافات قومی و مذهبی در حالی همچنان در کراچی قربانی می‌گیرد که پشتیبانی برخی احزاب سیاسی از گروه‌های مافیایی و شبه نظامی از دلایل بروز خشونت در کراچی عنوان می‌شود.

  کارشناسان بر این باورند که چون کراچی مرکز اقتصادی پاکستان است آمریکا و هند نیز برای ایجاد ناامنی در این شهر از برخی گروه‌های تروریستی پشتیبانی می‌کنند.

  به گفته آنان، آمریکا از دیر باز به دنبال تبدیل کراچی به یک بندر آزاد تجاری مانند دوبی بوده و حتی برخی احزاب سیاسی پاکستان مانند حزب متحده قومی مومنت که از پشتوانه سران کاخ سفید برخوردار بودند بارها این موضوع را مطرح کردند. مهاجرت اقوام مختلف از جمله بلوچ، پشتون و مهاجر که از قبل به سبب مهاجرت از هند ساکن این شهر شدند، موجب تضاد قومی در کراچی و درگیری‌های خونین بین این اقوام می‌شود.

  پس از عملیات ارتش پاکستان در مناطق قبایلی تعداد زیادی از شبه نظامیان به ویژه طالبان، کراچی را به عنوان مخفی‌گاه خود انتخاب کردند این در حالی است که جنگجویان بلوچ نیز در این شهر سکنی گزیدند.

  احزاب سیاسی کراچی نیز بر اساس قومیت تشکیل شده به طور مثال حزب عوامی ملی «حزب پشتون‌ها» حزب متحده قومی مومنت «حزب قوم مهاجر» و حزب بلوچ‌ها در این شهر مستقر شدند که این مسئله خود همواره به ایجاد تنش دامن زده است./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار